Władca Pierścieni: Pierścienie Władzy (2022)
Władca Pierścieni: Pierścienie Władzy: Sezon 1 Władca Pierścieni: Pierścienie Władzy Sezon 1, Odcinek 8

Złączeni

Alloyed 1h 12m
6,2 1 805
ocen
6,2 10 1 1805
Władca Pierścieni: Pierścienie Władzy
powrót do forum s1e8

Panowie, Panie, może z innej beczki... książki przeczytane, serial obejrzany, film widziany w przeszłości. Przed całym sezonem sporadycznie zerkałem na to co się o tej produkcji mówi i dałem jej 100% zaufania oraz bezstronności na starcie - mówię sobie ocenię jak zobaczę całość... i niestety rozumiem już społeczność, rozumiem negatywne opinie, żal i całą nienawiść. Amazon miał/kupił kurę znoszącą złote jaja a zaserwował na zbuka. Świat LOTR jest piękny, genialnie stworzony i połączony przez Tolkiena i pójście własną ścieżka i oddalanie się od autora i jego świata który tak skrupulatnie stworzył i opisał jest ryzykownym zabiegiem - porównałbym to do wejścia do piwnicy babci i znalezienia buraczków z chrzanem... po ciemku. Niestety Amazon i ludzie z serialem związani pogubili się i właśnie szukali po omacku autorskich rozwiązań, nawiązań do współczesnych wartości, trendów starając zachować to w świecie Tolkiena. Wyszło naprawdę średnio, doceniam piękną scenografię, ujęcia ale niestety serial/film opiera się na scenariuszu, grze aktorskiej oraz innych zabiegach sprawiających, że całość kompozycji nabiera sensu, raczy nas magią, emocjami, zwrotami akcji itd. , niestety w/w składowe stały na równie średnim poziomie co cały serial, kto zna się choć troszkę na kinematografii zauważy to już po kilku minutach każdego odcinka. Dlatego uważam, że zarówno moja ocena i argumentacja jest obiektywna i nie powinna nikogo obrazić.

ocenił(a) serial na 3
Kamil_Koziel_filmweb

100% zaufanie to nie jest bezstronność, tylko przyjęcie racji jednej strony - tak na logikę :) gdybyś powiedział, że nie wiem jak wyjdzie i poczekam na efekty - to by była bezstronność. Mieli kurę znoszącą złote jaja i zrobili z niej rosół :D Cały czas oglądając spore kawałki serialu - nie dałam rady całości jak na razie, choć chcę zobaczyć by uczciwie ocenić - miałam wrażenie, że wydarzenia są strasznie rozwlekłe, że to co się dzieje w 4 odcinkach mogłoby się wydziać :) w 1 odcinku. Meteorman przyglebił i stracił pamieć i go uczą mówić, no i uczą go przez 4 odcinki - to kaszana jest :)

ocenił(a) serial na 1
Kamil_Koziel_filmweb

Scenografia jest piękna?

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones