PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=438729}

W kręgu tajemnicy

Mystère
6,9 372
oceny
6,9 10 1 372
W kręgu tajemnicy
powrót do forum serialu W kręgu tajemnicy

Nie tak miało byc.

użytkownik usunięty

Sadzilam ze inaczej zakonczy sie ten serial. A co Wy o tym sadzicie?

ocenił(a) serial na 10

Myślałam, że główna para serialowa, czyli Laura i Xavier będą razem. Smutno mi było patrzeć na pożegnanie...

Felipa

No właśnie, nie tak to się miało zakończyć. ;/

ocenił(a) serial na 10
monicavk

Mnie koniec bardzo zadziwił. Po pierwsze dlatego, że nie wyjaśniono wiele wątków. Laura nie dowiedziała się o śmierci ojca. Nie powiedzieli, jak z tym wszystkim poradził sobie François i czy Erika była z Lorenzem. Czy Lorenzo w ogóle wie, że Luca to jego syn? I co z tą dziewczyną? Wie, że Costa to jej ojciec?

Mi też się nie podobało zakończenie. Do końca miałam nadzieję, że coś się zepsuje i oni nie odlecą. Mimo to, to był bardzo fajny serial.
Wie ktoś może czy będzie jakaś druga seria czy coś takiego?

Kate0vel0Katie

Mi też zakonczenie sie nie podobało. Cały czas miałam nadzieję, ze ten wątek z kosmitami to jakiś projekt wojskowy majacy na celu zbieranie dzieci o nadprzyrodzonych zdolnosciach.
Nie dość, ze główni bohaterowie nie są ze sobą to jeszcze nie wiadomo co z innymi.....Już z całą pewnoscia nie rozumiem po co generał popełnił samobójstwo - przecież teraz mół być szczęśliwy z mamą Laury.
Jestem rozczarowana i raczej nie chcę drugiej serii!

reneskarb

A ja akurat nie miałam prądu i nie obejrzałam ostatniego odcinka. Z tego co napisaliście to tak samo nie podoba mi się zakończenie. Może będzie jednak 2 seria?

ocenił(a) serial na 10
ewasia23

Nie będzie drugiej serii. Czytałam kiedyś taki wywiad, że nie jest to możliwe, z powodu małej popularności serialu i dlatego, że ktoś tam nie chce grać... nie jestem pewna kto, ale chyba Xavier nie chciałby zagrać. Poza tym historia zakończyła się, musieliby tworzyć nową fabułę z nowymi wątkami. No i co z Laurą? Przecież ona niby nie wróciła na Ziemię.

Thumbelina

Dla mnie serial się bardzo podobał..ale pod koniec się wkurzyłam, że się to tak skończyło. A teraz jeszcze mnie dobiłaś tym, że nie będzie drugiej serii...Ja to liczyłam na to, że będzie seria jak oni polecieli na obcą planetę, spełniają misie i takie tam...jednym słowem mówiąc serial s. f.

ocenił(a) serial na 5
Thumbelina

A gdzie czytałaś ten wywiad? Ja znalazłem pare wywiadów z Xavierem i Laurą w formie tekstowej i filmików ale nie znam francuskiego. Dla mnie to też tak wyglądało że nie wyjaśniali wszystkiego żeby zrobić to w następnej serii w której Laura jakimś trafem by wróciła ale nieraz tak jest z serialami, że decydują się nie kontynuować i zostawić parę kwesti otwartych. Teraz wiadomo czemu się nazywa w kręgu tajemnic ale przynajmniej jest jakaś dyskusja na forum

ocenił(a) serial na 5
dunk8

A Swoją drogą może nie był największych lotów i nie był zbyt popularny albo bardzo mnie zaciekawił. Dawno już tak intensywnie nie szukałem informacji o aktorach albo o serialu jak o tym

Ja nie jestem zawiedziony samym pomysłem zakończenia, tylko jego wykonaniem. Spodziewałem się, że ta ucieczka i próba odlotu dzieci kosmitów będzie ciekawsza, bardziej dynamiczna, dramatyczniejsza, a na pewno lepiej dopracowana.
No bo od początku serialu można było wyczuć jak wojsko boi się tego co może się zdarzyć 12 sierpnia. Jak jednak przyszedł ten dzień, to dzieci kosmitów sobie jak nigdy nic przez pół ostatniego odcinka spacerowały i żegnały z obecnymi tam ludźmi, a gdy wojsko się zjawiło składało się z kilku żołnierzy i jednego helikoptera. To mnie najbardziej rozbawiło.
Rozumiem, że ten serial do wysokobudżetowych nie należał, ale mogli się jednak bardziej postarać.

Oglądając końcówkę serialu miałem po prostu dość wyraźne uczucie, że końcówka jest najgorszym punktem całego serialu. Dlatego, bo główną zaletą i plusem "Mystere" była cała ta tajemnica, zagadka. Jak jednak zagadka została rozwiązania, to produkcja nie miała chyba pomysłu czym by ten "główny plus" zastąpić, żeby fajnie i ciekawie zakończyć cały serial.

A tak z innej beczki. Mam problem Ściągnęłam sobie odcinek "W kręgu tajemnicy", link znalazłam na stroni Dx-team, czy coś takiego. I okazało się, że jest on w formacie rar i nie idzie. Może ktoś mi pomóc, poradzić, co mogę zrobić, żeby odcinek się odtworzył?

ocenił(a) serial na 10

Witam;)
jestem tu nowy a to dzieki temu serialowi;] uważam, że jest świetny chociaż napewno ma jakieś wady. Ja jednak jako laik w tej dziedzinie nie moge się wypowiadać o wadach;) Zakończenie a własciwie dwa ostatnie odcinki były jak z innego filmu...zbyt mało sie wyjaśniło...chciałbym bardzo mieć ten serial na dysku wojego komputera może mi ktoś pomóc?? Bardzo prosze:)

ocenił(a) serial na 7

Nie no, fajny serial. Mi się podobał, ale zakończenie trochę mi się nie spodobało. Raczej oczywiste jest że nie będzie drugiej serii :( Szkoda też że Laura i Xavier musieli się rozstać :(

ocenił(a) serial na 10
Konrad

Skoro ten temat już się "rozkręcił", to żeby go nie zamykać, proponuję, aby oprócz wypowiedzi na temat zakończenia pisać tu jego własne wersje, co było potem, co się działo z Laurą w kosmosie itd.

ocenił(a) serial na 5
Thumbelina

No to dobra moze ja zaczne. Niby żadne z tych "potomków kosmitów" nie łączyło ani nie wiązało sie ze zwykłymi śmiertelnikami. Laura jako jedyna z nich zakochała sie w normalnym człowieku i siła miłosci silniejsza od sily umyslu pozwolila jej wrocic na ziemie. Albo w kosmosie okazalo sie ze jest w ciąży z Xavierem i wróciła po miesiącu i teraz jak są na Ziemi razem to są prześladowani przez wojsko z programu Star ktorzy chca przejąc dziecko kosmite, Roger chce prowadzic badania. Moze cos w tym stylu, na razie nic mądrzejszego nie wymysle. Jak mi przyjdzie cos do glowy to napisze. Moze wspolnie cos wymyslimy i zrobimy scenariusz do nowej serii :D

ocenił(a) serial na 10
dunk8

Niezłe xD Hehe, ja ostatnio wymyśliłam taki jakby "epilog" do serii pierwszej xD

Wszystko dzieje się jak w serialu, tyle, że gdy Laura odlatuje, nie pojawiają się napisy końcowe, tylko przyciemnione tło. Po chwili pojawia się biały napis PIĘĆ LAT PÓŹNIEJ (przesadzilam, hehe xD?). Pojawia się... hmmu... powiedzmy Irene na przykład xD Siedzi przed telewizorem i ogląda wiadomości. Spikerka mówi o pojawieniu się tajemniczych znaków w zbożu... a wraz z nimi Laury, Christophera i całej reszty. Gada, że rodzina wita się z nimi itd. xD

ocenił(a) serial na 10
Thumbelina

Ej, a wiecie, to całkiem niezły pomysł, abyśmy wymyślili następną serię xD Kto jest chętny? Jeden użytkownik napisałby jeden odcinek... Oczywiście to by wyglądało jak streszczenie odcinka xD Powiedzmy, że to by wyglądało tak:

Odcinek 10
Tutaj by się wpisywało tytuł odcinka.
Laura spotyka się z matką...

I tak dalej xD.

ocenił(a) serial na 5
Thumbelina

No zobaczymy czy więcej ludzi to pociągnie. Jeszcze co do twojej wersji może być, że kiedy pojawiają się znowu kręgi w zbożu ( może wcześniej niż za 5 lat) to Xavier będzie musiał rozwiązać jakieś tajemnice żeby odzyskać Laure. Może kiedyś ktoś pomyśli o dalszych losach. Binard ostatnio grał w paru filmach a Toinette po "kręgach tajemnicy" mówiła, że chce odpocząć rok albo coś w tym rodzaju bo kręcili go 7 miesięcy i jak na pierwszą główną role to ją zmęczyło a wiem, że teraz gra w teatrze bo widziałem plakaty i parę zdjęć

ocenił(a) serial na 10
dunk8

Byłoby extra, gdyby stworzono drugi sezon. A tak w ogóle, to wolelibyście dalszy ciąg historii na Ziemi (Xavier, matka Laury itd.), czy może kosmosu? Ciekawe, jakby pokazali kosmitów. Bo przecież Laura i reszta mieli pomóc im w odzyskaniu ciał... Ej, a może to ta siedemnastka miała oddać im ciała? Może oni w ogóle już nie żyją, tylko są w stanie... że tak powiem, "skupienia" xDDDDDD

ocenił(a) serial na 10
Thumbelina

A, jeszcze coś. Wiecie że Toinette zagra w kontynuacji Artura i Minimków? Księżniczkę Selenię. To też jakby główna rola, bo po Arturze, głównym bohaterze, najważniejsza.

ocenił(a) serial na 5
Thumbelina

Thumbelina, też jestem z Oławy, odezwij sie do mnie na dunk8@o2.pl mam pare pytan

użytkownik usunięty

Zakończyło się nawet fajnie,tylko Laura wkońcu nie będzie z Xawierem ;(

ocenił(a) serial na 10

no to tak 1 odcinek nowej serii: okazuje się, że François de Lestrade przechytrzył wszystkich. Gdy przejął kontrole nad programem Star w tajemnicy przed ojcem wraz z doktorem Rogerem umieścili Laure i reszte w innej bazie wojskowej. François nie chciał stracić syna i postanowił wszytkich potomków kosmitów sklonować. Jako, że wojsko ma wielkie możliwości to się udało. Klony posiadały umiejętności takie same jak prawdziwi jednak tylko na Ziemi gdy trafili na swoją planete umarli ponieważ nie byli na to przygotowywani przez całe zycie. Pojawiły się nowe znaki jednak nie potrafiono ich odczytać...

ocenił(a) serial na 10
mati16kuligi

Odcinek 2
Xavier, pewny, iż był świadkiem odejścia prawdziwej Laury, wyjechał. Gdy usłyszał jednak o pojawieniu się kręgów, powrócił. Na miejscu spotyka Erikę i dowiaduje się od niej, iż odeszła od Françoisa i zamieszkała z Lorenzo. Mężczyzna odwiedza grób generała Lestrade i spotyka nad nim Irene. Kobieta zdaje się chce mu coś powiedzieć o śmierci męża, jednak zjawiają się dziwni mężczyźni i wciągają ją do auta. Xavier nie może ich dogonić, słyszy jednak, jak Irene krzyczy coś o drugiej bazie i podziemiach. Irene spotyka się z swoim profesorem, tym samym, który niegdyś pomógł Laurze. Pokazuje on jej parę innych kręgów, które po połączeniu przybierają kształt tego nowego. Późnym popołudniem Erika wraca do domu, a Lorenzo pokazuje jej rysunki Manon. Na jednym jest tajemniczy krąg, który stanowi jedną część tego nowego. Manon przetłumaczyła go niegdyś jako "Jeśli nas oszukacie, przybędziemy po was".

ocenił(a) serial na 10

odcinek 3:
Siła umysłu najwyraźniej zadziałała ponieważ Xavier ma przeczucie, że Laura jest na Ziemi. Postanawia odnależć ją za wszelką cenę. Wybiera się ponownie na grób generała Lestrade. Zauważa, że na jego pomniku pojawiają się dziwne znaki podobne do tych w zbożu....zaniepokojony postanawia zacząć współprace z wojskiem. Młody Lestrade zapewnia Xaviera, że jeśli będzie wspołpracował to zobaczy Laure. Jednak Lestrade jak zwykle coś knuje...wojsko odczytało znaki które pojawiły sie w miejscu spotkania z obcymi...jest napisane Xavier...

ocenił(a) serial na 10
mati16kuligi

Laura rozmawia z doktorem Rogerem. Pyta się go, czy syn nic dla niego nie znaczy. Mężczyzna najwyraźniej nie zdaje sobie sprawy, jak wielką krzywdę wyrządza Xavierowi, przetrzymując jego ukochaną Laurę. Nadal gra przed nim uczciwego ojca, który zakończył współpracę z François. Tymczasem przeprowadza kolejne badania nad uwięzioną siedemnastką. Następnego dnia Xavier spotyka się z matką i ciotką Laury. Ta druga otrząsnęła się już po śmierci męża - mało tego, dowiedziała się o jego podwójnej grze. Mama Laury postanawia pomóc w badaniu znaków i odczytuje z nich napis "Xavier". Ten zastanawia się, kim tak naprawdę jest. Laura przeprowadza ucieczkę. Zostaje jednak schwytana przez brata. Uciec udaje się jedynie Manon...

ocenił(a) serial na 10
Thumbelina

To oczywiście odcinek czwarty.
Przypominam, że jeden sezon ma dwanaście odcinków. Może potem stworzymy trzeci? Ale lepiej, byśmy tą akcję skończyli w tym drugim.

ocenił(a) serial na 10
Thumbelina

Co do odcinka drugiego
"Irene spotyka się z swoim profesorem"
Tu ma być oczywiście "Erika spotyka".

ocenił(a) serial na 5
Thumbelina

ODC 5
Po ucieczce Manon wojsko zaczyna poszukiwania lecz robi to dyskretnie bo nie chce nagłaśniać sprawy. Manon znajduje schronienie w domku na odludziu gdzie traci przytomność. Pewni ludzie zabierają ją do szpitala nie wiedząc kim jest. Xavier zauważa żołnierzy szukających czegoś ale oni grają przed nim jakby nic sie nie stało, zaczyna coś podejrzewać...
PS nie jestem chyba dobry w te klocki ale bede sie staral dopisywać. Moze nie caly odcinek ale pare wątków. Proszę dokończcie moj odcinek zanim zaczniecie mysleć nad 6 :)

ocenił(a) serial na 10
dunk8

To może coś takiego jeszcze w piątym odcinku:
Xavier dochodzi do wniosku, że Laura może być przetrzymywana w tajemniczym miejscu, o którym mówiła Irene. Tymczasem ona jest więziona w dziwnym miejscu. Odwiedza ją syn i wyjaśnia, że nie może jej już ufać. Erika zaś zostaje wciągnięta do całej sprawy z poszukiwaniami Laury.

ocenił(a) serial na 10
Thumbelina

O, i jeszcze ta przyjaciółka Xaviera z policji rozpoczyna śledztwo dotyczące Irene.

ocenił(a) serial na 10
Thumbelina

Jedna uwaga.
Napisaliśmy pięć odcinków, niedługo ktoś napisze szósty.
Sześć odcinków to połowa serii. Musimy już powoli rozwiązywać tajemnice i skupić się nieco bardziej na Laurze, bo zrobiliśmy z Xaviera głównego bohatera. Co wy na to ;p?

ocenił(a) serial na 10

odcinek 6:
Manon podczas pobytu w szpitalu spada szklanka...jednak z jej oczu zaczyna wychodzić te dziwne niebieskie swiatło...i kawałki szkła składają sie w krąg...jedna z pielęgniarek sprzedała tą sprawe medią i w ten sposób wojsko dowiaduje sie gdzie jest Manon. Sala na której leżała Manon zostaje zabezpieczona i wojsko próbuje odczytać ten znak...udaje im się a brzmi on tak "uwolnijcie nasze dzieci! uwolnijcie je albo wasza planeta stanie się naszą planetą!" Młody Lestrade ma obawy Xavier zaczyna zbyt dużo "weszyć" i przez to zostaje uwięziony. Laura ucieka chociaż nikt nie wie jak to się stało...a wyciągnęła ją Manon dzieki sile umysłu. Laura idzie na grób ojca gdzie pojawiły się kolejne znaki....

ocenił(a) serial na 10
mati16kuligi

Sześć odcinków :D. To już połowa serii. Jeszcze tylko kolejne sześć :D. Teraz, kiedy Laura jest na wolności, mam nadzieję, że trochę bardziej skupimy się na niej xD. I że rozwiążemy już trochę spraw.

ocenił(a) serial na 10
Thumbelina

Odcinek siódmy
Dochodzi do spotkania Laury z matką. Kobiety wpadają sobie w ramiona. Zauważają również zniknięcie Xaviera. Laura jest pewna, że stoi za tym wojsko. Pomaga też w rozszyfrowaniu znaków. Dochodzi do wniosku, że krąg, który pojawił się tuż po jej zniknięciu, sygnalizuje, iż ludzie oszukali kosmitów i ci chcą się zemścić. W gazecie zauważa artykuł o Manon. Pragnie się do niej jak najszybciej dostać. Udaje jej się to w nocy, dzięki pomocy Eriki i Lorenzo. Mężczyzna jest uszczęśliwiony spotkaniem córki. Manon informuje wszystkich, że jesli nic nie zrobią, aby pomóc w uwolnieniu pozostałej piętnastki, obcy po nich przybędą. Laura dowiaduje się, iż przez klony kosmici nie odzyskali swoich ciał, co oznacza, że siedemnastu potomków nadal ma misję do wykonania. Xavier zostaje zamknięty razem z Irene. Ta wyjaśnia mu, iż to jej syn zabił generała Lestrade, a poszukiwana siedemnastka jest ukryta w podziemiach pewnej bazy. Zjawia się również François i informuje ich o ucieczce Manon i Laury. Zespół Planeta organizuje ucieczkę Xaviera. Wiedzą gdzie jest, ponieważ Laura i Manon potrafią go wyczuć - ta pierwsza z powodu swojej miłości, a ta druga z powodu siły swego umysłu. Uwalniają jego i Irene. Irene opowiada im wszystko co wie o podziemiach drugiej bazy.

ocenił(a) serial na 10
Thumbelina

A, i jeszcze Laura wyjaśnia Xavierowi, iż Roger nie jest milusim tatusiem xD

ocenił(a) serial na 5
Thumbelina

jeszcze do odcinka 7. W owej bazie okazało się, że potajemnie prowadzono jesszcze bardziej skomplikowane badania oraz próby kontaktu z obcymi. Jednak nikt nie wie co się stanie kiedy kosmici będą próbowali odzyskać prawdziwą 17. Sceptycznie do tego podchodzi Laura która nie chce zostawiać Ziemi i wszystkich jej bliskich osób. Pojawiają się nowe znaki, które znaczą.....

dunk8

Świetnie to wymyślacie. Ja niestety nie mam pomysłów i czasu, ale może kiedyś coś napiszę.

ocenił(a) serial na 10
Kate0vel0Katie

dunk8? To twoje zakonczenie "które znaczą..." - to tam trzeba jeszcze coś dopisać do siódmego odcinka czy już tworzyć ósmy? Widać, nikt już nie ma pomysłu na dalszy ciąg.

ocenił(a) serial na 5
Thumbelina

dopisac dopisac. Ja cos nie mam pomyslu na cale odcinki. Czasem wymysel jakies rozpoczecie albo dodam cos do innego odcinka. 7 jeszcze trzeba dokończyć, a co do czasu to niech sie jeszcze ciagnie., zawsze to lepiej niz napisac cala serie w ciagu 2 dni:P

ocenił(a) serial na 10

jakoś ucichło na naszym forum;( trzeba to rozruszac^^

ocenił(a) serial na 10
mati16kuligi

Tak, tylko że najwyraźniej nikt nie ma pomysłu na ciąg dalszy naszego sezonu. A my planowaliśmy trzeci xD

ocenił(a) serial na 5
Thumbelina

Cos sie wymysli. Z trzecim to troche za bardzo optymistycznie ale 2 sezon mozna skończyć. Nie mówię, że w jeden dzień ale co pare dni można coś dopisywać tak, żeby powyjaśniać wątki i szerzej je opisać. Większość już zapomniala chyba o tym serialu ale możemy go dokończyć sami dla siebie. Jest nas chyba 3 czy 4 więc będziemy mieli lepszą satysfakcje:)

ocenił(a) serial na 10
dunk8

które znaczą "niedługo nastąpi spotkanie", wywołuje to wielką panikę. Laura postanawia znaleźć sposób na to, aby pozostać na Ziemi. Xavier chce jej pomóc. Zaczynają od szukania materiałów na temat kosmitów, spotykają się z profesorem Bettegą...
No to koniec odcinka 7

ocenił(a) serial na 10
Felipa

Ja na razie nie mam pomysłu na dalszy ciąg, ale proponuję, by Laura jednak udała się w kosmos jak w serialu ;P. Oczywiście, niech wróci, ale żeby w ogóle tam była z jeden dzień i pomogła w przywracaniu ciał dla kosmitów czy co tam wymyslimy xd

ocenił(a) serial na 10
Thumbelina

Odcinek 8
Laura rozmawia ze swoją matką i wszystkimi znajomymi związanymi z Planetą. Nie chce odlecieć, pragnie pozostać na Ziemi. Xavier przekonuje ją, iż powinna polecieć. Jest pewny, że powróci. Laura nie wierzy w to, zwłaszcza, że klony nie powróciły z woli obcych. Pojawiają się kręgi, wyznaczające datę spotkania z kosmitami. Francois chce, aby Laura była na miejscu...

(dopisać)

ocenił(a) serial na 5
Thumbelina

Chce żeby była na miejscu spotkania bo jasno jest powiedziane, że powinni być wszyscy ( ale co z Lucasem, którego Franek nie chciał oddać)? Laura jedzie z Xavierem do Erici i Lorenza i pół odcinka główkują jakby to zrobić bo przecież Lorenzo nie chce stracić Manon. Rozmawiają o tym co może się zdarzyć jeśli nie oddadzą ciał kosmitom. Czy ich zaatakują czy stanie się cos innego. W bazie wojskowej Francesco i dr Roger również zastanawiają się co się wtedy stanie.

ocenił(a) serial na 10
dunk8

Ej, ale Lorenzo, co prawda, nie chciał stracić Manon, ale gdy powiedziała mu, jakie jest jej przeznaczenie, nawet nie protestował. Tak więc pogodził się z losem i pozwolił jej odejść, więc teraz raczej nie mogłoby być tak, że wtedy pozwolił jej odejść a teraz nagle nie chce jej stracić.

ocenił(a) serial na 10

Ludzie! Nasza seria nie jest idealna, ma mnóstwo błędów, to prawda. Ale na pewno nie jest tak trudno wymyślić dalszego ciągu. Sezon nie zostaje dociągnięty do końca, a przecież mamy już osiem odcinków! W sumie ma ich być dwanaście, więc zostało tylko cztery! Musimy sobie jakość poradzić i dokończyć naszą serię. Trzecia już raczej nie powstanie, bo nikt już tu prawie nie pisze, ale zróbmy coś przynajmniej z drugą! Musimy dokończyć serial, a nawet jeśli nam się nie uda, to musimy podtrzymać topik! Niech wszyscy prowadzą tu różne dyskusje i rozmowy, dotrwajmy do trzeciej strony (bowiem druga już w zasięgu ręki)!

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones