PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=753852}

W pułapce

Ófærð
7,3 12 300
ocen
7,3 10 1 12300
W pułapce
powrót do forum serialu W pułapce

Arcydzieło

ocenił(a) serial na 10

Prawdziwy kryminał z krwi i kości. Jest morderstwo, są świetnie wykreowani policjanci, są tradycyjnie nawiązania do wydarzeń z przeszłości, prawie każdy bohater skrywa jakąś tajemnicę i to wszystko ładnie opakowane w niepowtarzalnym islandzkim klimacie. Wątki poboczne zdecydowanie nie zanudzają, do tego zdjęcia przepiękne. Idzie się nawet trochę zachwycić Islandią - rzuca się w oczy sposób życia ludzi, tj. każdy mówi sobie po imieniu, policjanci nie noszą przy sobie nawet broni, miasteczko jest przygotowane na wszelakie kataklizmy zimowe itd.

Polecam i jestem bardzo zaskoczony, że do tak małej grupy ludzi trafił ten serial. Paru aktorom daję 10/10, szczególnie postać Hinriki bardzo mi się spodobała, ale tak naprawdę żaden bohater mnie nie irytował i to jest gigantyczny plus tego serialu.

ocenił(a) serial na 9
MaciekTheSwan

Hej, mam pytanie. Zacząłem oglądać między innymi dlatego, że jest tylko jeden sezon na Netflix. Tutaj nagle widzę, że są dwa. Czy ten drugi to zupełnie inna historia, inne śledztwo itd czy ciąg dalszy tego pierwszego? Z góry dzięki.

born2run

Nowe śledztwo. Właśnie skończyłem ostatni 10 odcinek drugiej serii i zdecydowanie polecam!

ocenił(a) serial na 4
MaciekTheSwan

Ale to się jakoś rozkręci? Przez pierwsze 8 odcinków miałem takie pytanie i jak na końcu tego ósmego odcinka dość prostacko zaczęto zmierzać do wyjaśnienia, no to się poddałem. Ten serial nie jest powolny, on jest wręcz ślamazarny. Nie oczekuję scen akcji od klimatycznego kryminału, ale mimo wszystko coś by mogli robić bohaterowie. Jedna akcja z dzieciakami w śniegu była pełna napięcia i to tyle. Do tego postacie są wręcz irytująco prostackie, szczególnie ta Henrika, ekstremalnie prymitywna policjantka. Właśnie nikt tu nic nie mówi, tylko się ludzie patrzą i po ośmiu godzinach nic nie jest wiadome, mimo że tak naprawdę nie ma za wielu pytań nawet. A i klimat tak pada, kiedy niby na tym przejmującym zimnie wszyscy pocinają bez czapek, bez rękawiczek, z rozpiętymi kurtkami - ciężko wtedy uwierzyć, że jest zimno. Do tego zwroty akcji idiotyczne zazwyczaj (lawina, skok z helikoptera), jedynym plusem jest to, że się dobrze zasypia przy czymś takim.

RipRoy

Mam bardzo podobny punkt widzenia. Mnie ten serial odrzucał prawie od początku, przemęczyłem się przez 5 odcinków, obejrzałem jeszcze 15 min 6-tego odcinka i powiedziałem sobie: nie, czas z tym skończyć. Dla mnie dno i wodorosty. Wcześniej oglądałem "La Treve" (Intruz) i ten serial ma minimalnie niższą ocenę od "W pułapce", a jest od niego o niebo lepszy (choć nie bardzo dobry).

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones