PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=469669}

Wallander

7,9 2 971
ocen
7,9 10 1 2971
Wallander
powrót do forum serialu Wallander

11 stycznia 2013 będzie miała miejsce premiera trzeciego sezonu Wallandera. Zaplanowano sześć, 90-minutowych odcinków. U boku Wallandera znów pojawi się jego córka Linda – rolę tę zagra Charlotta Jonsson. Więcej filmów z Kristerem Henrikssonem w roli tytułowej już nie będzie – tak przynajmniej deklaruje sam aktor. Grał tę rolę od 2005 roku i twierdzi, że chciałby już od niej odpocząć.
W kwestii fabuły pierwszego odcinka pt. „Niespokojny człowiek”: Linda założyła rodzinę, Kurt zostaje dziadkiem i stara się wywiązywać z tej roli lepiej, niż niegdyś z roli ojca. Jest już na emeryturze, więc teoretycznie mogłoby mu się to udać, gdyby nie został wciągnięty w aferę związaną z podmorskimi naruszeniami w archipelagu sztokholmskim.
Obejrzałam serię z Henrikssonem, obejrzałam również wersję angielską BBC z Kennethem Branaghiem – obydwie bardzo dobre. Nie widziałam filmów, w których rolę Kurta grał Rolf Holger Lassgård. Niektórzy szwedzcy widzowie twierdzą, że tylko on był „prawdziwym Wallanderem” i wyrażają oburzenie faktem, że Krister „ośmielił się” go zagrać. Śmieszne i niezdrowe jest przesadnie emocjonalne traktowanie fikcji filmowej, ucieleśnianie ulubionych bohaterów i rozpętywanie w realnym świecie idiotycznych wojen „fanów” . Nigdy nie zrozumiem tego fenomenu. Dla mnie film to tylko sztuka – czasem wybitna, czasem trochę gorsza, a często bardzo marna. Nie podoba mi się – nie oglądam i tyle. Osobiście wszystkie "Wallandery" uważam za naprawdę dobre źródło adrenaliny, serwowane w doskonale wyważonych dawkach i szczerze je polecam amatorom klasycznych kryminałów.

A tak z nieco innej beczki - przeczytałam to coś wiszące na stronie, co usiłuje uchodzić za recenzję serialu. Żenujące, naprawdę. Jeśli bełkotliwą notatkę nadającą się na prywatnego bloga gimnazjalisty Film Web serwuje jako "recenzję", to chyba faktycznie coś jest z nim nie w porządku.

Tokio

Zdadzam się z każdym Twoim słowem! Nareszcie ktoś kto zdrowo podchodzi do tego całego "mój idol jest lepszy od twojego". Oglądamy to co nam się podoba i tyle. Osobiście jestem przeszczęśliwa, że powstał 3-ci sezon. Bardzo podoba mi się i szwedzka i angielska wersja, i tak jak ty nie oglądałam tej najstarszej. Może kiedyś. Teraz tylko obawiam się, że ciężko będzie znaleźć w internecie te najnowsze odcinki Miejmy jednak optymistyczne preczucia. Pozdrawiam!

ocenił(a) serial na 8
headlong

Pierwszy odcinek trzeciej serii bez problemu można znaleźć. To chyba był jakby pilot, bo kolejny dopiero w czerwcu.

Szem

ja jakoś nie mogę znaleźć. Chodzi mi głównie o ściągnięcie a nie obejrzenie online. Możesz pomóc?

headlong

już nieważne, znalazłam,

headlong

A gdzie oglądaliście lub skąd pobieraliście trzeci sezon?
Szukałam, ale za nic nie mogę znaleźć :/

Sarunia_5

Tutaj link do torentów pierwszego odcinka trzeciej serii. w wyszukiwarce znajdziesz pozostałe odcinki. Najtrudniej jest z napisami. Angielskimi bo o polskich nawet nie marzę.

http://kickass.to/wallander-den-orolige-mannen-2013-swedish-dvdrip-xvid-ac3-hari bo-t7423294.html

headlong

Ojej, to chyba mama będzie musiała poczekać :P
Ale wielkie dzięki za pomoc :)

Sarunia_5

prosze bardzo. Akurat do tego pierwszego odcinka można znaleźć angielskie napisy, do drugiego i trzeciego już natomiast nie nalazłam

ocenił(a) serial na 9
headlong

Ale już od połowy września pojawią się na kanale AleKino+ :)

NStudentka

Na prawdę? No to ucieszyłaś mnie bardzo tą wiadomością. Co prawda nie mam AleKino ale to daje szanse na pojawienie się polskich napisów w internecie

ocenił(a) serial na 9
headlong

Przeważnie wszystko, co premierowo pojawia się na tym kanale, na drugi dzień ląduje w internecie, więc nic tylko rączki zacierać :)

NStudentka

Cudownie! A oglądałaś może już jakiś odcinek z trzeciej serii? Jakieś opinie?

ocenił(a) serial na 9
headlong

Nie, jeszcze nie, nie miałam chwili wolnego i stwierdziłam, że cierpliwie poczekam na premierę w ale kino. Chyba, że nie wytrzymam i gdzieś go znajdę :D

NStudentka

O bardzo miło :D
Dziękuję za informację :)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones