Warrior Nun
powrót do forum 1 sezonu

Jeszcze bez obejrzenia całości (pisząc to jestem po kilku odcinkach), już wiem, że mi się podoba i liczę na kolejny sezon.

Jak dla mnie największą siłą tego serialu jest (i będzie) Ava, którą gra naprawdę ładna, acz pewnie mało znana Alba Baptista, która poza urodą i ogólnie fajnością, ma bardzo przyjemny głos i jak ktoś narzeka, że Netflix psuje oglądanie dając lektorkę, to tym bardziej niech obejrzy w oryginale.

Co prawda najbardziej podoba mi się to, gdy akcja dzieje się poza zakonem, ale nawet do tego można się przyzwyczaić dzięki ciekawym postaciom. Przypuszczam, że niektórych może zniechęcić gatunek, że to niby fantazy. Ale tego jest tu stosunkowo mało, zaś całość utrzymana w bardzo fajnym klimacie, świeżym - na czasie. Do tego fabuła jest dość prosta i dzięki temu ogląda się ten serial lekko i przyjemnie.

ocenił(a) serial na 7
yuflov

Fajne! Żeńskie, katolickie, ninja

ocenił(a) serial na 7
yuflov

Do równo polowy świetny ! Potem bezsens goni bezsens i robi się baaaardzo nudno

Miska84

Zgadzam się z Tobą, że pierwsza połowa lepsza i szkoda, że bardziej w ten sposób - w tym klimacie i kierunku nie pociągnęli całości. Ale tak czy inaczej mnie się cały ten serial bardzo spodobał. Bo są tu fajne postacie, jest świetna Ava, jest jej koleżanka Beatrice, a po jednej ze scen czuć, że coś więcej między nimi będzie, na co bardzo liczę, a co zapewne nie spodoba się wszystkim tym, którzy mają już dość wciskania wszędzie wątków LGB...
Poza tym też podoba mi się tu także chęć - jakkolwiek próba - włączenia nauki związanej z fizyką kwantową, w mniej lub bardziej naukowy sposób, ale w fajnej formie, podobnie jak i kwestia kościoła. Pod tymi względami jest tu taka osobliwa mieszanka klimatów. Niby fantazy, ale z chęcią na poważnie i ciekawie się to przeplata, a przez ogląda naprawdę przyjemnie.

yuflov

Dłonie na policzkach, ta scena sprawia, że liczysz na więcej, no to jest nas dwoje

ocenił(a) serial na 9
yuflov

to samo,czekam na drugi sezon z niecierpliwością.

ocenił(a) serial na 5
yuflov

Początek dość ciekawy, nawet fajna realizacja, no i główna bohaterka niezła, ale od 6 cz 7 odcinka zacząłem przewijanie, byłem ciekawy rozwoju fabuły i pomijałem przeciągnięte scenki na gadki-szmatki i inne głupoty scenariusza, które (niestety) porażają.
Serial skierowany raczej dla młodszej/nastoletniej widowni, ale obejrzeć się da nawet przez dziadersów :)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones