Watchmen

2019
Watchmen
7,3 12 885
ocen
7,3 10 12885
6 651
chce zobaczyć
7,6 10
ocen krytyków
{"rate":7.6,"count":10}
{"type":"film","id":809681,"links":[{"id":"filmWhereToWatchTv","href":"/serial/Watchmen-2019-809681/tv","text":"W TV"}]}
powrót do forum serialu Watchmen
 • goddam ocenił(a) ten serial na: 5

  Gdzie tu jakieś nawiązania do pierwowzoru, o których tyle czytałem?
  przecież to zupełnie iny świat, inni bohaterowie. Wszystko jest inne a to co w jakiś sposób odnosi się do filmu jest całkowicie przekręcone.

  Ten serial nie ma za grosz klimatu komiksu czy chociażby nawet filmu.
  Z Watchmen ma tyle wspólnego co parówka ze stekiem.
  Dla mnie to jakaś wariacja, której po pierwszym odcinku nie kupuję w ogóle.

  Mogli zrobić serial o prześladowaniach rasowych i "superbohaterach" ale nie nazywać tego Watchmen, wtedy może inaczej bym do tego podszedł.

  Jak na razie czuję się rozczarowany.

 • toperzniet ocenił(a) ten serial na: 9

  goddam od samego początku było jasno mówione, że serial będzie INSPIROWANY komiksem, a jego akcja będzie działa się współcześnie. potem natomiast potwierdzono, że jest to niejako ciąg dalszy historii z komiksu, który dzieje się w czasach współczesnych, ale w alternatywnej po-komiksowej rzeczywistości. jest to zupełnie nowa historia, ale osadzona w tym świecie. estetyka faktycznie jest niekomiksowa, a klimat różny od tego z "oryginału", ale mówienie, że nie ma żadnego związku pomiędzy komiksem a serialem jest mocno na wyrost. już w pierwszym odcinku widać mnóstwo nawiązań. nawet punkt wyjściowy historii (na koniec odcinka) wydaje się być żywcem wyjęty z powieści graficznej.

  ja rozumiem, że ludzie lubią piosenki, które już raz słyszeli, ale osobiście jestem wdzięczny twórcom serialu, że postanowili zrobić coś zupełnie innego, a nie klepać kolejny raz to samo. komiks jest kultowy, a film snydera pomimo wad dobrze się trzyma po latach. nie było sensu tworzenia kolejnej kopii.

  proponuję się nie rozczarowywać, tylko otworzyć się na zupełnie nowy rozdział i podejście. to, że serial nie jest zżyną z filmu czy komiksu nie oznacza od razu, że jest zły.

 • Nawrocki ocenił(a) ten serial na: 7

  goddam Gdzie nawiązania? No nie wiem, deszcz kałamarnic? Wzmianki o "kosmicznym" incydencie i Rorschahu? Dr Manhattan w tv? Podstarzały Veidt w zamku? "Unforgettable"? Trzy kadencje Nixona? To raczej sporo nawiązań jak na jeden odcinek. Nie wspominam o bezpośrednich nawiązaniach, jak motyw zegarków i końcowe ujęcie. Na pewno czytałeś komiks?

 • Rafinha21 ocenił(a) ten serial na: 9

  Nawrocki To prawda, nawiązań jest multum. Jajka układające się w uśmiech z przypinki Komedianta, końcowe ,,skapnięcie" krwi na odznakę, latający pojazd policji, ,,Quis custodiet ipsos custodes?", sztuka nosząca tytuł ,,Syn zegarmistrza" i kilka innych. Jako wielki fan komiksu bardzo mnie to wszystko cieszy i czekam z niecierpliwością na kolejne odcinki.

 • goddam ocenił(a) ten serial na: 5

  Rafinha21 Ok, ok otwieram się na nowe, ale nie podoba mi się to.
  Nie ma tutaj w ogóle atmosfery i klimatu komiksu.
  Postacie są nijakie, Watchemeni poza Sister Night to jakiś Red Scare w dresie i drugi którego nawet nie zapamiętałem.
  Gdzie bohaterowie na miarę Jedwabnej Zjawy, Nocnego Puchacza czy Komedianta.

  W oryginale ziemia stała na krawędzi zagłady nuklearnej były to realne odniesienia do obecnej wówczas sytuacji a tutaj mamy w tle jakieś zamieszki w Tulsa sprzed 100 lat, które interesują mnie tak ja amerykanów pacyfikacja kopalni „Wujek”.
  Już mogli się wziąć za np. zagrożenia ekologiczne, była by to lepsza tematyka o globalnym odniesieniu.

  Co do nawiązań do komiksu to mówię o konkretnych wątkach fabularnych, które chciałbym żeby były kontynuowane a nie puszczaniu oka do osób które czytały komiks.

  Więc jajecznica z uśmieszkiem mnie nie zadowala.

  Miała to być kontynuacja w czasach współczesnych. Z tego co widzę to plan Veidta nie wypalił ponieważ ludzie dalej są podzieleni, już nie na zwolenników USA i ZSRR ale na czarnych i białych. Manhattan miał takie możliwości że ziemia powinna obecnie wygadać jak z filmów futurystycznych, a widocznie znów się odwrócił od ludzi. Więc niema nawiązań i bezpośredniej kontynuacji. Kałamarnice z nieba co to ma być? KOMIKS SPOILER ............................................................ ............................................................ ............................................................ .................................... Veidt spuścił na ziemię wyhodowanego obcego, żeby połączyć ludzi we wspólnej walce z nieznanym a tutaj to jakaś anomalia w dodatku widać bardzo częsta, więc na razie nie wiem o co z tym chodzi.

  Ale czekam co będzie dalej, nie skreślam ale słabo to widzę.

 • toperzniet ocenił(a) ten serial na: 9

  goddam przecież jeszcze nie wiemy, jaka będzie stawka tej historii. póki co wiemy, że ważny jest wątek rasizmu, ale kto wie - może i tym razem będzie chodzić o globalną katastrofę czy inny koniec świata. już sam wątek z bateriami na to wskazuje. po jednym odcinku ciężko ocenić, co chce przedstawić ten serial.

 • wito_filmweb ocenił(a) ten serial na: 9

  goddam A czy po pierwszym rozdziale oryginalnych Watchmen zanosiło się na globalny spisek z wielkim zagrożeniem w tle? Trochę cierpliwości ;)

 • Doback ocenił(a) ten serial na: 5

  goddam Dużo ich jest:
  - w oryginale był komiks w komiksie - tu masz serial w serialu.
  - w oryginale miałeś złożone i niejednoznaczne postacie - tu to samo.
  - globalny spisek - był i jest
  - oryginał był dosyć mocno osadzony w polityce i ideologii - serial tak samo.
  - cały motyw noszenia masek i kostiumów jest dalej kontynuowany, z tym, ze trochę uwspółcześniony.
  - dużo bezpośrednich nawiań też jest - o tym nawet nie wspominam.

  Dodaj rewelacyjne zdjęcia i muzykę - co mogę powiedzieć - mi się podoba. :)

 • goddam Dobrze prawisz,dno i żenada ten serial,polecam The Boys!

 • goddam ocenił(a) ten serial na: 5

  aronn Boys widziałem i dałem 9 :) Właśnie czegoś takiego oczekiwałem po Watchmen. Kontrowersji, że podejmie jakiś trudny temat. Niestety poszli na łatwiznę.

 • dezertx ocenił(a) ten serial na: 1

  goddam Boys mają charakter, jaja, pomysł, świetną rezyserię, super scenariusz z powolnym odkrywanem kart (nie jak Watchemen - wszystkiego po trochu bez ładu i składu), piosenki są genialnie wplecione w sceny(Spice girls ;) czy regen Kimiko vs Dark Noir), zdjęcia, bohaterowie, gra aktorska oraz ZEMSTA(!) romans i ewolucja postaci.

 • Weryn ocenił(a) ten serial na: 8

  goddam Jaki trudny temat podejmują the Boys?

 • dezertx ocenił(a) ten serial na: 1

  Weryn wykorzystywanie seksualne?

 • Weryn ocenił(a) ten serial na: 8

  dezertx Z korpo i religia się zgadzam, ale rly wykorzystywanie seksualne? Co takiego ten serial mówi o wykorzystywaniu seksualnym? Przecież ten temat jest tam tak płytko pokazany, że jest tylko zabiegiem na potrzebę chwili a nie poruszeniem ważnego tematu.

 • dezertx ocenił(a) ten serial na: 1

  Weryn No jak płytko jak molestował Głeboki ;)

 • Weryn ocenił(a) ten serial na: 8

  dezertx Fakt, to najgłębsza część poruszonego problemu.

 • goddam ocenił(a) ten serial na: 5

  Weryn Ktoś coś o tym tutaj już napisał https://www.filmweb.pl/serial/The+Boys-2019-801842/discussio... Od siebie dodam jeszcze: wykorzystywanie kobiet w showbiznesie czy obłuda religijna. Wiem że można do tego serialu podejść jak do zwykłej rozwałki i jarać się że niemowlak strzela laserami z oczu, ale można też spojrzeć nieco szerzej.

 • Leszy2 ocenił(a) ten serial na: 8

  goddam Ale po co po 'Watchman' oczekiwać czegoś takiego jak The Boys? Nie lepiej oczekiwać czegoś takiego jak The Boys po kolejnym sezonie The Boys? A po 'Watchman' oczekiwać czegoś nowego?

 • dezertx ocenił(a) ten serial na: 1

  Leszy2 różnica jest taka, że tam dostaliśmy angażującą historię + społeczne/korpo-krytykę/#meetoo
  a tutaj dostajemy historię rasizmu większą niż świat + gdzieś tam są jacyś bohaterowie którzy średnio widza obchodzą

 • Leszy2 ocenił(a) ten serial na: 8

  dezertx Świetnie, ze jest różnica, tego oczekiwałem, ale nie dostałem, na razie żadnej historii rasizmu, a gdyby nawet to co?

 • SandorClegane ocenił(a) ten serial na: 1

  dezertx To jest teraz historia rasizmu czarnych ws. do białych :) Chyba tylko tak to mogę odczytać.

 • Aiden_Vaine ocenił(a) ten serial na: 6

  aronn The Boys to akurat serial prostacki, nastawiony na efekciarstwo. Bohaterowie prześcigają się w pseudo-kozackich tekstach, czym podniecają bardziej gimnazjalną część widowni. Wszystko wyłożone jest jak na talerzu, żeby każdy tłumok się odnalazł. (Inna sprawa, że tam przecież nie ma co komplikować) Fabuła słaba, zakończenie słabe, a odcinki nie zawierają niczego wartościowego, czym by można się było zachwycić. Najlepszym podsumowaniem poziomu The Boys są oczy Starlight, świecące podczas szczytowania - a więc czapki z głów dla potęgi twórczej scenarzysty.

  Watchmen jak dotąd też nie porywa, ale ma wiele nawiązań do pierwowzoru (czyli widać że ktoś się przyłożył), cały czas daje się odczuć aurę lekkiego niepokoju, a bohaterowie są nieoczywiści - dzięki czemu ciekawsi. Poza tym odcinek trzeci był świetnie skomponowany, a piąty też miał w sobie dużą jakość. Na razie tyle, ale to już i tak dość, żeby zostawić The Boys w tyle o kilka długości.

 • Aiden_Vaine Wątpię,że zostawia w tyle.The Boys błyszczy na tle wszystkich filmów o super bohaterach itp,ma dużo w sobie ironii,jest dobrze zagrany,oprócz tego piętnuje różne zachowania korpo itp i robi to w błyskotliwy sposób jak na ten kaliber tematyki czego nie uświadczymy w filmach typu Avengers,którymi wszyscy się prawie podniecają.A Watchmen tak mnie odrzucił swoimi dwoma pierwszymi odcinkami,że nie wróce do niego ba wróże temu serialowi klapę,sam się przekonasz...

 • Aiden_Vaine ocenił(a) ten serial na: 6

  aronn Niech to będzie klapa na miarę Only Lovers Left Alive (Jarmusha), który nic nie zarobił i oceny ma mocno średnie, tymczasem jest jednym z najlepszych filmów o wampirach. Nie mam nic przeciwko temu.

  Co do The Boys możesz mówić, że jest błyskotliwy, z przekazem i ogólnie mokry sen, a ja będę mówił, że to gimnazjalny styl, dla takiegoż stylu poszukujących odbiorców. Nie ma sensu rozpętywać gównoburzy. Mamy odmienne gusta po prostu.

 • jos_fw ocenił(a) ten serial na: 6

  goddam Ja bym poczekał, i nie oceniał po jednym odcinku. Zobaczymy, w którą stronę to pójdzie. na razie jest mętnie, przyznaję.

 • goddam ocenił(a) ten serial na: 5

  jos_fw Oceniłem to co na razie wypuścili, zamierzam dalej oglądać. Było już kilka seriali, które w połowie sezonu sprawiały że całkowicie zmieniłem ocenę. Choćby American Gods.

 • goddam Ja nie zamierzam,juz od pierwszych minut czulem znudzenie,pozniej bylo tylko gorzej.

 • Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem

 • mroczny1988 ocenił(a) ten serial na: 3

  aronn Dokładnie , bardzo bardzo mierny serial

 • goddam Naprawdę tak trudno się domyślić że to kontynuacja komiksu, skoro akcja ma miejsce współcześnie, Ozymandiasz jest stary, a w powszechnej świadomości istnieją pierwsi Watchmani?

 • vangance ocenił(a) ten serial na: 8

  goddam jaki zupełnie inny świat Watchmen dzieje się w latch 80 tu mamy 2019 to jest kontynułacja orginalnej histroi masa nawiązań i easter eggów, oraz masa konsekwencji powstałych poprzez pierwowzór. Przeczytaj jeszcze raz to zobaczysz ile tu tego jest.

 • goddam Gdzie niawiazania? Seio pytasz? Przeciez to jest pozposrednia kontynuacja komiksu. Zreszta radze obejrzec caly sezon i pozniej oceniac.....

 • goddam ocenił(a) ten serial na: 5

  Tymon_P_ Oceniam w trakcie, ocenę zmieniam na bieżąco. Są nawiązania, ale niema ducha komiksu w ogóle.

 • mroczny1988 ocenił(a) ten serial na: 3

  goddam Serial ma dużo nawiązań ale co z tego jak całość jest delikatnie mówiąc mierna , jeden ze słabszych seriali jakie wodziłem , superbohaterzy ? A jest tam jakiś superbohater ? Ale ważne ze kobieta, dużo czarnych No i motyw rowerowy jakie to poprawne

 • goddam Nawiązania do pierwowzoru? Ależ są! To jedno wielkie ciskanie g*wnem w pierwowzór. Lindelof to katastrofa! Pozycję zachowuje tylko dzięki pochodzeniu, znajomościom i grze na politycznie poprawnym bębenku. Miałem dość po pierwszym odcinku. Tak prostackiej rasowej agitki dawno nie było. Jakaś czarna super zakonnica okłada białych rednecków, którzy noszą maski Rorschacha i odwołują się do jego dziedzictwa. JAK można było zrobić coś takiego jednemu z najciekawszych bohaterów komisowych, no jak? Czy lindelof w ogóle rozumiał o co jemu chodziło? Pyt. retoryczne. I te teksty o śmierdzących wybielaczem białych rasistach. Żenada. To nie koniec latających ekskrementów damona. Obrywa Ozymandias; świruje na innej planecie, jakieś klony, sceny, procesy. Wydawałoby się, że tylko potężny Manhattan uniknie cuchnących pocisków. Niestety. Doktorek dostał prosto w symbol na czole. Koszmarek. Teraz to szambo obsypują nagrodami... Coś jest bardzo nie tak z tym światem. Chyba tylko Ozymandias od Moore'a wiedziałby, jak go naprawić.