Kim jest Arnold? Czyli moja teoria jego tożsamości:

Po obejrzeniu siedmiu odcinków "Westworld" każdy ma swoją teorię, wiec i ja muszę mieć własną. A nasuwa mi się wiele wniosków dotyczących Arnolda, czyli jednego z założycieli parku. Sądzę , iż Bernard został stworzony przez Forda, na dokładne podobieństwo swojego starego partnera. A sugerują na to następujące wnioski:

1. Anagram nazwiska "Bernard Lowe" dziecinnie prosto układa się w "Arnold Weber". Nie sądzę, żeby był to przypadek.

2. Rozmowy Bernarda/Arnolda z (ubraną) Dolores odbywają się w innych pomieszczeniach niż reszta tym podobnych rozmów. Po siódmym odcinku można stwierdzić, iż jest to dokładnie to pomieszczenie, w którym poźniej śmierc ponosi Theresa.

3. W scenach rozmowy Bernarda/Arnolda z Dolores, ta zawsze jest ubrana. Jedną z interpretacji jest to, iż Arnold zawsze chciał uczłowieczyć Androidy.

4. W tych samych scenach Bernard/Arnold daje się poznać z troche innej strony niż go wcześniej widzieliśmy. Jest bardziej stanowczy, mówi innym tonem, a także jest inaczej ubrany.

5. Głos, który Dolores słyszy ("Kill him", "Wake up" itp.) brzmi dokładnie jak lekko zmieniony, zachrypnięty głos Bernarda.

6. Ford stworzył Bernarda na dokładne podobieństwo Arnolda, który jak wspomina Ford, zawsze kierował się osobistą tragedią. Możliwe, iż Bernard jest nie tylko podobny do założyciela przez wzgląd na wygląd i głos, lecz także i dzieli z nim ten sam życiorys. Można się pokusić o stwierdzenie, iż sceny Bernarda gdy rozmawia z żona i dzieckiem, nie są wytworzonymi wspomnieniami, lecz faktami, które działy się w życiu Arnolda.

7. Na zdjęciu, które Ford pokazuje Bernardowi, widzimy dwie osoby - Forda i kogoś innego. Bernard jako Android nie jest w stanie zobaczyć Arnolda, tak samo jak nie był w stanie zobaczyć drzwi w leśnej chatce. A ponadto druga osoba na zdjęciu łudząco przypomina ojca Forda, którego możemy zobaczyć we wspomnianej wcześniej chatce. Możliwe, iż Ford pokazuje Bernardowi zdjęcie Arnolda, Forda i jego ojca, ale Bernard nie jest w stanie zobaczyć samego siebie na tymże zdjęciu - jest to możliwe, bo zdjęcie wyglada jakby ktos z niego wyciął jedną osobę.

8. Bernard/Arnold mówi Dolores o istnieniu labiryntu, którego środek może pomóc jej się wydostać z Westworld. Gdyby mówił to Bernard, nie miałoby to większego sensu. Z jego wypowiedzi można wywnioskowac, iż nie wie nic o labiryncie

Jeśli ta teoria jest prawdziwa, to rozmowy ubranej Dolores z Arnoldem miały miejsce w początkach istnienia parku, a już wtedy miała ona przebłyski świadomosci. Czy te wydarzenia są połączone jakoś z linią czasową WIlliama i Logana, czy może z wydarzeniami z wizji Dolores czyli rzezi w mieścinie z kościołem - tego nie wiem. O ile teoria o kilku liniach czasowych jest cały czas zagmatwana, to teoria o Bernardzie/Hoscie/Arnoldzie (przynajmniej według mnie) dziur nie ma wcale. Jeśli jakies widzicie podzielcie się prosze w komentarzach.

Czekam na wasze opnie!

76

Zgłoś nadużycie

Opisz, dlaczego uważasz, że ten wpis nie jest zgodny z regulaminem serwisu: