PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=108340}

Więzienie Oz

Oz
8,0 5 678
ocen
8,0 10 1 5678
9,3 3
oceny krytyków
Więzienie Oz
powrót do forum serialu Więzienie Oz

Bez wątpienia najwyższa półka wśród seriali, stacja HBO po raz kolejny wzbija się ponad resztę; liczba głosów niewiele ponad 1,7tys. jest śmieszna w porównaniu do takich seriali jak House, Lost czy z podobnej tematyki Prison Break (przy Oz, Fox River to jak piaskownica dla małych dzieci).
Ale do rzeczy - niesamowity scenariusz, trzymający w napięciu, w zasadzie myślę, że z odcinka na odcinek było coraz to lepiej, coraz bardziej wciągał w mroczną otchłań Oz. Ilości razy gdy zbierałem szczękę z podłogi po zaskakującym zwrocie akcji nie potrafię nawet policzyć. Genialne postacie (Adebisi, Said, Keller czy Schillinger to jedni z najlepiej wykreowanych bohaterów w historii telewizji) a co za tym idzie fenomenalna gra aktorska. Klimat więzienia, brutalizm z racji miejsca akcji, kłamstwa, manipulacje, morderstwa - wszystko tu znajdziemy i to w najlepszym (najgorszym?) znaczeniu tych słów..
Ciężko mi znaleźć wady - czasem szwankuje realizm sytuacji czy słabsze sezony 5-6, ale patrząc na całość serialu, to w mig te wady ulatują i stają się niezauważalne - tak genialny jest Oz!

ocenił(a) serial na 8
Pauleta

Lepiej ująć tego nie da się.

miko1356

Generalnie zgadzam się z prawie wszystkim co zostało wyżej napisane poza jednym zdaniem.
"Bez wątpienia najwyższa półka wśród seriali, stacja HBO po raz kolejny wzbija się ponad resztę; liczba głosów niewiele ponad 1,7tys. jest śmieszna w porównaniu do takich seriali jak House, Lost czy z podobnej tematyki Prison Break"
W zasadzie te seriale są nawet dobre w pierwszych latach produkcji. Przykładowo "Lost" przez pierwsze 3 sezony zrobił na mnie wrażenie, potem zrobił się z tego straszny zamulacz i tasiemiec, ale wiadomo seriale ocenia się po całości. W ogólnym rozrachunku "The Oz" wypada lepiej od całej trójki, [Spoiler] jedyne do czego mogę się przyczepić to zakończenie niczym z telenoweli, ale przedostatnia scena w której słychać głosy wszystkich więźniów i kamera jeździ po budynku wszystko nadrabia.[Spoiler]

ocenił(a) serial na 10
BetonowyNigger

A więc jednak zgadzasz się ze wszystkim co napisałem :)
Te seriale też uważam za dobre, z tymże średnia głosów ich w porównaniu do Oz jest śmieszne wysoka. Seriale fajne, ale Oz conajmniej półkę wyżej.

ocenił(a) serial na 10
Pauleta

a brawo, w jednym zdaniu popełniłem 2 błędy, tak żeby się nikt nie czepiał to: "z tym że" i "co najmniej" - o, teraz jest dobrze

Pauleta

W zasadzie to tak, zgadzam się ze wszystkim. Po prostu chciałem napisać, że te seriale nie są aż takie złe, ale co prawda to prawda Oz to inna półka.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones