PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=108340}

Więzienie Oz

Oz
8,0 5 676
ocen
8,0 10 1 5676
9,0 2
oceny krytyków
Więzienie Oz
powrót do forum serialu Więzienie Oz

Po pierwszym sezonie mogę powiedzieć, że jeden z absolutnie najlepszych seriali jakie widziałem o miano najlepszego serialu może konkurować tylko z (Twin Peaks, Królestwo, Rodzina Soprano i ewentualnie z The Wire - 1 sezon, ale on jest jednak chyba słabszy)

Bardzo lubie takie rzeczy - bezkompromisowe, pesymistyczne, brutalne (w sensie bardziej psychicznym niż fizycznym) i co bardzo ważne - obiektywne (tak, każdy problem jest przedstawiany z kilku punktów widzenia, a jak nawet widać poglądy twórców, to nie wciskają oni ich nam nachalnie).

Serial wciąga całkowicie w okolicach 3 odcinka.

PS
Schillinger to chyba jeden z najstraszniejszych czarnych charakterów jakich widziałem. Oj jak taki w nocy się przyśni to...

ocenił(a) serial na 7
addam23

Z niepokojem stwierdzam, że poziom ostatniego odcinka 1 sezonu i 3 pierwszych sezonu 2 jest niższy i odstaje od reszty... Mam nadzieje, że to tylko chwilowy spadek formy...

ocenił(a) serial na 8
addam23

A ja sądzę, że jest więcej seriali na poziomie Oz np: Robin of Sherwood, Rzym, Gra o tron,
Twin Peaks, The wire, Sopranos, Breaking bad.

ocenił(a) serial na 9
addam23

Pierwsze trzy sezony to zdecydowanie absolutna czołówka jeżeli chodzi o produkcje telewizyjne, a już na pewno seriale HBO. Potem OZ nieco spuszcza z tonu, ale i tak jest nieźle.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones