PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=108340}

Więzienie Oz

Oz
8,0 5 677
ocen
8,0 10 1 5677
9,0 2
oceny krytyków
Więzienie Oz
powrót do forum serialu Więzienie Oz

Najwybitniejszym seriale HBO,jest niewątpliwie "Oz"który zmienił oblicze telewizji jak i spojrzenie Ameryki na wiele nieporuszanych jak dotąd spraw.
Do dzisiejszego dnia nie widać produkcji,która mogłaby być porównana do tego genialnego serialu Toma Fontany.
Scenarzyści boją się poruszać "pewnych" niewygodnych spraw/tematów jak choćby homoseksualizm,narkomania itp,uważają że dotyczą one tylko zdegenerowany ludzie a nie elity,bądź nawet klasę średnią.
Serial nie bał się kontrowersji,ale w mądry sposób poruszał się po polu minowym,za co im chwała.
Polscy widzowie są jak analfabeci wystrzegający się książki,nie chcą poznać innego punktu widzenia,boją się zostać uświadomieni.
Przez sześć lat widzowie obserwowali dole i niedole, codzienne zmagania z sobą samym i z innymi ludźmi zarówno więźniów jak pracowników.

marcepun

Serial jest znakomity, ale z tym "Scenarzyści boją się poruszać "pewnych" niewygodnych spraw/tematów jak choćby homoseksualizm,narkomania itp,uważają że dotyczą one tylko zdegenerowany ludzie a nie elity,bądź nawet klasę średnią" albo "Polscy widzowie są jak analfabeci wystrzegający się książki,nie chcą poznać innego punktu widzenia,boją się zostać uświadomieni" to chyba trochę Cię poniosło:)

kuba910

te sprawy zostają tylko lekko uwidocznione,brak w tym wszystkim realizmu

ocenił(a) serial na 10
marcepun

Właśnie zacząłem oglądać Oz'a i widzę, że nieźle się zapowiada ale nie możliwe żeby przebił "Sopranos"

ocenił(a) serial na 10
FBI

ja Sopranos jeszcze nie oglądałam, mam zamiar właśnie zacząć przygodę z tym serialem, ale OZ mnie totalnie zachwycił. Dołączył do moich ukochanych seriali, czyli SOA i Dexter.

ocenił(a) serial na 10
janis84

Dexter to też jeden z moich ulubionych seriali, Sonsów mam zamiar obejrzeć ale Rodzina Soprano jest moim zdaniem nie do prześcignięcia przez dzisiejsze seriale. Jedyny obejrzany przeze mnie serial który trzyma równie wysoki poziom co Sopranosi to Six feet under. Ogólnie te dwa seriale posiadają według mnie najlepsze zakończenia w historii.

ocenił(a) serial na 9
marcepun

Dobry serial, ale daleko mu do dwóch arcydzieł HBO.
Sześć stóp pod ziemią i The Wire.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones