PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=108340}

Więzienie Oz

Oz
8,0 5 676
ocen
8,0 10 1 5676
9,0 2
oceny krytyków
Więzienie Oz
powrót do forum serialu Więzienie Oz

Ocena: 9/10 (mocne 9)

ocenił(a) serial na 9

Co za serial ;) Aż mi się tęskni.. Bardzo żałuję, że nie jest on popularny w Polsce, bo niewiele osób może się nim zachwycać... A Ci którzy go dorwą, a nie znają angielskiego to też nie obejrzą, bo nie ma polskich napisów powyżej 2-giej serii, tak więc lipa.. "Ja" polecił mi go, tak więc czuję się zobligowany do thx, bo serial na prawdę wymiata. Nie jest lukrowany jak inne "na pozór męskie" seriale. Porównując do "więziennego" w pewnym stopniu PB, to miażdży go zupełnie (choć pierwsza seria PB bardzo mi się podobała). Napakowany brutalnością i wulgaryzmami (czyli to co lubię, jeśli są ciekawie wkomponowane w fabułę), nie jest jednak tępy jak może się zdawać. Poprzez na prawdę oryginalną narrację opowiadającą nie raz bardzo ważnych zagadnieniach, można wynieść coś z serialu oprócz nacieszonego oka ;)
Na prawdę super serial i niestety po nim będę musiał zniżyć ocenę Dexterowi który miał 10 u mnie. Ten serial ma parę wpadek za które dostał 9, a nie może mieć mniej od Dextera, bo jest przynajmniej tak samo wciągający (dla mnie). Jak już będziecie po wszystkich seriach to spytajcie kogo najbardziej lubiałem, a Wy wymieńcie swoje typy ;)
POLECAM!!!
pzdr
PS: serial obejrzałem już jakiś czas temu, ale dopiero teraz wklepuje opis tukej :)

ocenił(a) serial na 9
Kwic

He, ja też po obejrzeniu Oz'a byłem zmuszony innym produkcjom oceny poobniżać. Na razie najlepszy jaki w życiu widziałem, a było tego całkiem sporo.
I jakież było moje zdziwienie, jak zobaczyłem tylu znanych mi aktorów. Aktorów, których wcześniej uważałem za zwykłe serialowe zapchajdziury.
Teraz są k*(^ wymiataczami.

użytkownik usunięty
Kwic

Kwic, czy ja mam omamy, czy Twój temat o najlepszych charakterach zniknął:/ chciałam tam wpisac porównania z tematami na IMDB, gdzie też króluje Adebisi, O'Reily, Vernon i Keller:)

Powiedz mi, czy nie korciło Cię, żeby ten serial przetłumaczyc? Bo mnie cholernie korciło, ale po prostu szkoda mi czasu:) Z przyjemnością bym jednak zobaczyła jakieś Twoje tłumaczenie, bo piszesz, że jesteś cholernie precyzyjny, ciekawe jak to wychodzi w translacji;)
Jeśli dobrze rozumiem studiujesz na Zegadłowicza w Sosnowcu, nie na Żytniej UŚ-owską anglistykę? Chciałam zrobic dokładnie to samo, najpierw na 3 lata do Kolegium i potem na dwulatnią magisterkę na UŚ i ch* a mi z tego wyszło:/ Ale moze i dobrze, przynajmniej teraz cwiczę swój angielski w Anglii na Anglikach;D

ocenił(a) serial na 9

Hejo,

a nie wiem nawet czy zniknął czy nigdy go nie było :P Zapomniałem ^^

Co do Twojego pytania- tak, korciło mnie ;] Tym bardziej, że brat chciał obejrzeć, a nie umie angielskiego na tyle, żeby cały serial oglądać w tym języku. No ale tak jak mówisz, szkoda czasu :D
No jestem prezycyjny bardzo, ale nie wiem czy w Tłumaczeniach to jest takie dobre :) Bo niekiedy nie można przetłumaczyć bezpośrednio i bym nie wiedział jak inaczej mam to przetłumaczyć :P Poza tym tłumaczenie chyba nie jest takie łatwe, niby się rozumie, ale jak trzeba teraz słowo w słowo translejtnąć to niekiedy jest lipa ^^ Przynajmniej ja tak mam, że często rozumiem słowo po angielsku a nie umiem znaleźć polskiego odpowiednika hehe. No ale od czego ma się słownik :)

Tak, na Zegadłowicza, jaka poinformowana :D hehe.
A dlaczego Ci nie wyszło? :) Jesteś w Anglii teraz? Super :D
Już mnie zainteresowałaś na rozmowę :P Napiszę Ci później na priva ^^

cyaa

Kwic

tukej^^
serial jest taaaaAAAAAKKKKIIII!! dobry tez polecam

ocenił(a) serial na 8
Kwic

Ja równie mocno co "Oz" lubię Robin of Sherwood, Twin Peaks, Rzym, Grę o tron, The wire, Breaking bad.
Solidne też są X-files, Sopranos, Zakazane imperium. Dexter mnie nie powalił.

Ulubiona postać moja w Oz to Said. Ciekawi też byli dla mnie siostra Peter Marie, Adebisi, Schillinger, Keller

ocenił(a) serial na 8
Kwic

Zapomniałem dodać jeszcze O'Reily

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones