PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=108340}

Więzienie Oz

Oz
8,0 5 678
ocen
8,0 10 1 5678
9,3 3
oceny krytyków
Więzienie Oz
powrót do forum serialu Więzienie Oz

Właśnie zacząłem oglądać ten serial i jestem po 4 odcinkach. Nie powiem, takie klimaty więzienne, taka historia ostrzej opowiadana, bardzo mi się podoba. Relacje między bohaterami, wątki itp. początek zdecydowanie na plus! Nie będę się zagłębiał jednak dalej w plusach, przejdę od razu do tego co mnie najbardziej wkurza i irytuje w tych początkowych odcinkach.

Jasne, nigdy nie byłem w więzieniu, zwłaszcza w USA ;) Jednak strasznie irracjonalne wydaje mi się codzienne życie więźniów na tym oddziale. Jedna wielka sielanka, chodzą sobie gdzie chcą, często widzimy ujęcia z jakiś zakamarków więziennych, gdzie strażnika w pobliżu to ze świecą szukać. Pan naczelnik spaceruje sobie spokojnie niepokojony po zakładzie rozmawiając z więźniami, ci go nad wyraz często odwiedzają w gabinecie. Strażnicy swoją "bazę" z mikrofonem, pulpitami, gdzie otwierają/zamykają cele, mają pośrodku sali, 2 metry od schodów, którymi przechodzą więźniowie z górnego piętra na dół. A już kompletnie dobiła mnie scena z 4 odcinka, gdzie ten nowy kolega spotkał na jakieś opuszczonej klatce schodowej panią strażniczkę. Serio!? Kryminaliści z dożywotnim wyrokiem ot tak, mogą wpaść jeden na jednego, oko w oko na nieuzbrojoną strażniczkę na jakimś odludziu? Zwłaszcza, że to kobieta... z popędami, zwłaszcza u takich osób, może być różnie... :) Oj przyszły bunt może być bolesny... A, że taki prędzej czy później nastąpi, to nie mam wątpliwości, jakby to wyglądało, tematyka więzienna i bez buntu przez cały serial? :)) (gdybym się jednak jakimś cudem mylił, proszę nie spojlerujcie przypadkiem)

Jasne, zdaję sobie sprawę, że to specjalny, eksperymentalny oddział, gdzie więźniowie z założenia mają większą swobodę, mają się razem uspołeczniać, resocjalizować. Śmiech mnie jednak ogarnia jak przypomnę sobie słowa z jednego z pierwszych odcinków, gdzie ktoś coś powiedział w stylu, że w zamian za tą swobodę, więźniowie będą obserwowani i kontrolowani 24/7. Taa... :) Częściej to mi jakieś sanatorium przypomina, a nie zakład karny o zaostrzonym rygorze.

Słusznie, czy nie, nie znam dokładnie realiów takiego więzienia, jednak psuje ta kwestia moje pierwsze wrażenia co do serialu. Jednak i tak jest bardzo dobrze i ciekawie, no i mam nadzieję, że dalej będzie już tylko lepiej!

ocenił(a) serial na 7
snikers

Jestem po pierwszym sezonie

Hehe, długo nie musiałem czekać. Komicznie wyglądał początek tego buntu... Ze 3 nieuzbrojonych strażników rozdziela bójkę, wśród tłumu kryminalistów, ta... Do tego ta desperacka obrona krzesłem pani strażnik, w tej "bazie" na środku sali, do której więźniowie mają bezproblemowy dostęp, o której wspomniałem wyżej, no komedia :) To co, tego całego tłumu puszczonego samopas pilnowało z 5 nieuzbrojonych strażników + ksiądz, bo tylu bodajże naliczyłem zakładników? Dzieciaki na kolonii mają większą obstawę...

No niestety zawiodłem się jak na razie na tym serialu, jasne jest sporo fajnych motywów, np. przemiana "Pragi", kilku fajnie zarysowanych bohaterów (Irlandczyk, Said), jednak całość nie powala na kolana. Naczytałem się pozytywnych recenzji, że to poważna, realistyczna opowieść o więzieniu, Prison Break dla dorosłych, no a czasami mam wrażenie, że poziom śmieszności w niektórych momentach zaczyna dorównywać temu drugiemu tytułowi. Serio, tak wyglądają od wewnątrz więzienia "o zaostrzonym rygorze"?

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones