PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=764656}

Wieczna miłość

Kara Sevda
8,2 1 349
ocen
8,2 10 1 1349
Wieczna miłość
powrót do forum serialu Wieczna miłość

Świetny serial

ocenił(a) serial na 9

Ogląda ktoś? Bo ja się wciągnęłam i to bardzo. Bogata dziewczyna, ubogi chłopak i ich wielka miłość, która spotkała się z ogromną przeszkodą. Mimo,iż Nihan zostaje zmuszona do małżeństwa z niebezpiecznym furiatem Emirem, nadal kocha Kemala, który po kilku latach staje się bogatym i wpływowym człowiekiem....Do tego rodzinne tajemnice...ach!

ocenił(a) serial na 9
LauraMichalina

Ja oglądałam serial w internecie, ale teraz oglądam drugi raz w tv, bo tak mi się podobał. Żeby za wiele nie zdradzić powiem tylko tyle, że zobaczy Pani jasną stronę Emira, gdzie sama pomyślałam "jak uroczo, jaki kochany" (są to pojedyncze sceny). Jednak będzie to dużo później, w większości będzie większym wcieleniem zła niż w tych pierwszych odcinkach.

ocenił(a) serial na 8
LoveWordplay

muszę przyznać że mnie też wciągnął ten serial, choć nigdy w życiu nie oglądałam żadnych tureckich seriali - gdyż wychodzę z założenia, że są na jedno kopyto. Ale ten serial, ma w sobie coś , co od samego początku mówiło mi, że jest inny. Moja intuicja się nie myliła - zaskoczy Was i warto przetrwać ten dłużący się początek ( w oryginale były to zaledwie dwa odcinki, ale znając tvp i jej zamiłowanie do skracania odcinków to jeden oryginalny potną na 3 lub 4 i do tego połowę jeszcze scen wytną - jak w przypadku el principe). Ale dajcie mu szansę - polecam ja, osoba która nienawidzi seriali tureckich i ogólnie jakiś smętnych miłostek.

ocenił(a) serial na 10
soleiasta

Witaj:) Kiedyś też nie lubiłam, oglądałam tylko włosie i francukie. Mnie zachwyca sama muzyka, dodając jeszcze inną historię i świetnie zagrane postacie i mamy KS. To jest właśnie problem, to cięcie. Podobnie było w przypadku Grzechu Fatmagul i CvG, też cięli, niektórych scen brakowało. Oglądałaś juz wcześniej? Jakie masz odczucia odnośnie Emira i Nihan? Pytam, bo zastanawia mnie realność jego przemiany.

soleiasta

Z tego co wiem, stacja sama nie skraca odcinków. Takie dostaje.

ocenił(a) serial na 10
jagodajulia

Dość dziwne;wycięcie kilku scen, które z reguły są ważne, sprawia, że traci się wątek i sens; tym bardziej, że tutaj intrygi i plany nigdy się nie kończą podobno

LauraMichalina

Z tego co kiedyś czytałam serial chyba dystrybutor tnie i jest to wtedy jakaś "międzynarodowa" wersja i ona jest sprzedawana do krajów zachodnich i może też i reszty świata, czyli dostosowana do telewizji, w której emitowane są odcinki 40-50 minutowe.

ocenił(a) serial na 10
jagodajulia

Dziękuję za uświadomienie;) Ciekawe, wg mnie lepiej zrobic kilka ocinków więcej z pełnym zarysem fabuły niż mniej z brakującymi scenami. JagodaJulia, czy to Ty z forum? Pamiętam taki nick z Kiralika;)

LauraMichalina

Ja za bardzo nie rozumiem polityki wycinania scen głównych bohaterów, albo istotnych scen mimo, że pobocznych. Jakby nie mogli wyciąć jakieś nudnej scenki, nic nie wnoszącej do fabuły.
Nie, to nie ja. Mamy prawie takie same nicki, ale to nie ja ;)

ocenił(a) serial na 9
soleiasta

Kara Sevda czyli Wieczna miłość będzie miała w naszym polskim wydaniu 244 odcinki. TVP emituje odcinki 45 minutowe, zaś w Turcji jeden odcinek trwał 120 - 150 minut. Czeka nas długa przygoda ;)

ocenił(a) serial na 8
Villemo666Valo

dokładnie, w oryginale jeden odcinek to 130 - 150 mim i cały serial ma 74 ( bodajże ) odcinki.
244 - wow, postarali się.
To dziwne, że dostają takie odcinki pocięte i jeszcze wycięte sceny - to się kupy nie trzyma, bo dużo się traci. Nawet kilka minut wycięcia w takim serialu sprawia, że tracimy wątek.
Miałam tak z El principe - oglądałam najpierw na tvp, z odcinka na odcinek nie wiedziałam co ja i po co, skąd to się wzięło i jakim cudem. Obejrzałam oryginał i wtedy zauważyłam ile istotnych scen jest wyciętych - btw polecam ten serial - kryminał z wątkiem miłosnym ( podobny do ks) i co najważniejsze z odcinka na odcinek, jesteśmy jeszcze bardziej skołowani i do samego końca nie znamy rozwiązania.

Co do Emira - gościu łatwo w życiu nie miał, choć bywały momenty że serio mu współczułam, choć do końca mimo wszystko dla mnie był nie do zaakceptowania.
a tak na marginesie to Kara Sevda - to czarna miłość, mroczna. Choć nasze tłumaczeni też fajne.

ocenił(a) serial na 10
soleiasta

W tureckich serialach nawet gesty i rekwizyty są ważne, więc wycięcie scen....czuję, że po TVP zrobie sobie miesiąc z kwartał z napisami.
Czarna, ale jaka prawdziwa i to sprawia, że jest wieczna. Dla mnie tłumaczenie perfekcyjne, chyba wzięte z grup z fb ;) Popis dali już przy Meandrach uczuć...

ocenił(a) serial na 10
LauraMichalina

*miesiąc a może i kwartał

LauraMichalina

Pewnie wzięli z angielskiego: Endless love, czyli Wieczna miłość. I grupa i TVP.

ocenił(a) serial na 8
jagodajulia

Pewnie tak, ale po angielsku endless love też brzmi fajnie. Ale czasami tłumaczenie dosłownie nie ma sensu. Jak w przypadku szklanej pułapki :) mroczna miłość- jak by to wyglądało w ramówce tvp:)

ocenił(a) serial na 10
soleiasta

Macie może jakieś informacje o wynikach oglądalności KS w Polsce?
Bardzo, ale to bardzo, mnie to interesuje. Tego właśnie zazdroszczę Turkom, pełen dostep do reytingów, chociaż ostatnio tego zaprzestali.

LauraMichalina

Oczywiście ,że byłby inny. To małżeństwo na siłę, eskalowało jego okrucieństwo. W małżeństwie na zmianę byłoby za późno,bo przecież pobrali się przez straszny szantaż i zabójstwo niewinnej osoby. Podwaliny związku były straszne. I ten grzech już trwał. Żeby zdobyć Nihan, Emir zrobił najgorszą rzecz jaką można zrobić. To tzw punkt kulminacyjny , a potem może być już tylko gorzej. Nie buduje się szczęścia na zbrodni. Wcześniej było łażenie , przymilanie, prezenty itp. Ale pamiętam że prezentu na urodziny Nihan nie kupował osobiście,bo asystent przed urodzinami oznajmiał co kupił. Emir był zaprogramowany do prowadzenia firmy , nie mia ludzkich odruchów. Wychowywał się bez matki, rodzeństwa , był sam.
Emir z Nihan znali się od dzieciństwa więc może wcześniej miałaby możliwość zmiany tego czarnego charakteru. On tylko dla niej mógł się zmienić . Niestety nie był jej miłością więc nie dała mu tej szansy. Postać Emira jest jednoznacznie zła , ale też jest złożona. Uwielbiam tę postać . Kaan zagrał świetnie. Nawet sposób chodzenia był niesamowity. Choć chyba złem człowiek nie powinien się zachwycać.
Moja ulubiona sceną jest gdy zobaczył na zdjęciu w telefonie mur z napisem NIHAN KOCHA KEMALA . Ten obłęd w oczach i opadnięte ramiona jakby wszystkie jego siły zostały wyssane z ciała. Nie mógł zrozumieć jak tego nie upilnował.
Śmieszne jest to ,że sam zdradzał Nihan żeby wywołać zazdrość, tak się starał, a tu nie zauważył ,że ma w pewnym sensie rogi. Cudna scena

ocenił(a) serial na 10
Matylda_07

Według mnie duża winę w jego zachowaniu ponosi Galip.
On go nauczył, ze kobiety są gorsze, a nazwisku Kozcuoglu się wszystko należy. I nikt nie ma prawa się temu nazwisku sprzeciwiać.

Matylda_07

Jest tez podobna scena kiedy emir przeszukuje pracownie nihan i znajduje duzy szkic twarzy kemala kiedy wypada mu ten szkic na podloge i nawet nie czuje ze wbił sobie w ręke ołówek do krwi potem przychodzi nihan patrzy na nią w taki sposob jakby własnie wtedy go zraniła

LoveWordplay

Jest to dla mnie najbardziej piękny, najsmutniejsze i najbardziej denerwujący serial jaki w życiu widziałam. Miłość Kemala i Nihan.. historia cudowna. Dzięki niesamowitej chemii, grze aktorskiej i dzięki tym cudownym dialogom dałabym Oscara. Burak jako Kemal... ideał na swoim miejscu. 2 ciężkie sezony... no ile można się mijać/bać/straszyć... to już było tak irytujące i przykre. O finale nie ma co mówić bo to było najgorsze rozwiązanie na świecie. Dawno tak nie płakałam. Płakałam? Wyłam! Kawałek mojego serca zostanie z tą historią myślę, że już na zawsze. Wyjątkowo się przywiązałam. Wszystkie role obsadzone perfekcyjnie. Zagrane idealnie. Ale moje serce zdecydowanie podbiły wyznania miłosne Kemala. Burak to niesamowicie zdolny aktor!

justynaxpartyka

Oczywiście. Jaki ojciec taki syn. Niestety Emir był inteligentniejszy i odważniejszy choc brudne sprawy załatwiał cudzymi rękami , ale wiedział jak uderzyć

LoveWordplay

https://www.filmweb.pl/serial/A.%C5%9E.K-2013-698233
Serial a.s.k dla tych ktorzy chcą zobaczyć "emira" w pozytywnej odsłonie na yt 4 pierwsze odc z napisami

marta490

https://m.youtube.com/watch?v=3siN6Tiai5Y

LoveWordplay

Wiecie gdzie można znaleźć dzwonek który ma ustawiony Emir w telefonie ?

ocenił(a) serial na 9
jozinzbazin1992

Wpisz w wyszukiwarkę coś w stylu "Emir kara sevda phone ringtone" i wyskakuje mnóstwo stron, zarówno z jego dzwonkiem jak i z muzyką z serialu itp :)

LoveWordplay

Podpowiedzcie podobne seriale. Najlepiej jakby były dostępne z lektorem, wtedy mogę coś robić i oglądać. Siedzenie przed tv i czytanie nie za bardzo mi czasowo pozwala.

ocenił(a) serial na 9
Indra_5

Teraz w tv jest "Więzień miłości" na vod tvp są odcinki, jest zupełnie inny stylistycznie ale mi się mega podoba, bardzo ciekawy jak dla mnie. "Królowa jednej nocy", "Miłosne potyczki", "Łzy Cennet", "Czarna perła" (te są na tvp vod dostępne obecnie). Kiedyś był puszczany genialny "Tylko z Tobą" ale teraz go tam nie widzę

LoveWordplay

Dziękuję, popatrzę. Choć obawiam się, że pustki po Wiecznej Miłości nic mi nie zapełni ;)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones