PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=764656}

Wieczna miłość

Kara Sevda
8,2 1 350
ocen
8,2 10 1 1350
Wieczna miłość
powrót do forum serialu Wieczna miłość

Kemal i Nihan na tym świecie nie żyją długo i szczęśliwie .Kemal pojawia się na końcu , ale jest to raczej odczucie bliskch, że zawsze będzie z nimi.

DONEK_filmweb

Dla mnie akurat to plus - Chociaż wiem że Tureccy fani byli strasznie zawiedzeni, bo z tego co wiem oni uwielbiają happy endy .

buterfly

Jeśli chodzi o finał to ja jestem troche zawiedziona. Może nie chodzi tylko o to że nie było Happy endu ale bardziej o to że kemal nie zasłużył na taki koniec. Co do nihan ona przez cały serial morze łez wylała a do tego nawet na końcu nie zaznała szczęścia

madzik_867

Dla mnę właśnie to plus - Ponieważ świetnie oddaje taką historie w realnym życiu, nie jest kolejną mało rzeczywistą bajeczką .

buterfly

Co do szczęśliwego zakończenia to też jestem rozczarowana, trochę szkoda. Ale o co innego chcę się zapytać . W Świecie seriali napisali że 2 ostatnie produkcje w których grał Burak były klapą , to znaczy że Kara Sevda nie podobała się widzą w Turcji. Ma ktoś na ten temat konkretne informacje ?

ocenił(a) serial na 8
ankasterbala4

Wiesz, nie sądzę ze seriale okazują się klapą przez aktora, po prostu słaby scenariusz oraz za dużo ppdpbnych historii, co sprawia że nawet widz w Turcji ma już przesyt.
Bo nie oszukujmy sie, ale każda z Nas może już nakreślić historię każdego serialu tureckiego czy hiszpanszkiego albo braziljany. Wiadomo, że zawsze jest miłość która ma przeszkody. Nie mogą być ze sobą, zawsze jest jakiś czarny charakter który mąci wodę jak uj, ale na koniec zawsze miłość zwycięża i są razem.
Z KS było inaczej, inna historia trochę wpadajaca w kryminał psychologiczny to się podobało w Turcji, ale serial miał swoje odcinki i się skończył, jak każdy. A że zakończenie bylo takie a nie inne cóż, nie wynika to z sympatii lub jej braku do aktora. Ta historia po prostu miała taki koniec, każdy inny byłby po prostu niemożliwy bo nie pasował by do tej koncepcji, byłby nierealny a przede wszystkim przewidywalny dla widza.
Teraz widz ma większe oczekiwania.

soleiasta

Dzięki za info. To prawda sama szukam czegoś nowego w serialach czy filmach. Powinni tworzyć scenariusze bardziej rzeczywiste aby widz mógł się z tym utożsamiać.

soleiasta

Bardziej podejrzewam o to że właśnie nie zakończył się happy endem - A oglądałem taki dokument odnośnie tureckich seriali i Turków i z niego wynikało że oni bardzo lubią szczęśliwe zakończenia, dlatego podejrzewam że móg mieć mniejszą oglądalność chociaż nie nazwałabym 2 sezon klapą bo to właśnie w 2017 roku serial dostał nagrodę Emmy :)

DONEK_filmweb

Dzień dobry, a czy moze Pan dokładnie opisać mi jak wygląda zakończenie serialu? Jeszcze nie dotarłam do końca, ale chciałbym wiedzieć wcześniej. Będę wdzięczna za informację

Rozarozaroza

Emir zaminował pole na ktorym trzymał związaną nihan kiedy kemal szedł ją uratować wdepnął na mine wtedy emir poszedł odwiązać nihan ale ona zaczeła biec w strone kemala ,emir chciał ją powstrzymać i sam nadepnął na mine ,nihan wezwała saperów ale tylko mina na ktorej stał emir dala sie rozbroić kiedy emir juz mógł sie ruszyc poszedł do kemala zeby powiedzieć ze wygrał wtedy on go złapał i wylecieli w powietrze nihan przeżyła

marta490

https://m.youtube.com/watch?v=WwmrduJZGVw tu scena z napisami

marta490

Dziękuję, zakończenie bez happy endu, ale chyba najlepsze z możliwych :)

ocenił(a) serial na 5
Rozarozaroza

Nie wierzę. To Kemal zginie ?

AnkaJ_3

tak, razem z emirem

nunax4

Myśle ze to bardzo fajne rozwiązanie w kazdym innym serialu wiadomo ze bogaty armando zakocha sie z slużacej przez co juz od pierwszego odcinka oczywiste jest co bedzie na końcu tu bylo odwrotnie biedny kemal zakochal sie w bogatej nihan ,w tym serialu ktoś naprawde wysilil sie przy scenariuszu ktory nie jest oczywisty ja nie potrzebuje zakończenia typu "zyli dlugo i szcześliwie" bo caly serial byl na tyle ciekawy ze wynagrodził zakończenie ktore tez bylo zaskakujące bo do ostatniej chwili myślalam ze pojadą brazylijskim serialem na szczęscie turcy nagrali zaskakujący serial o zabarwieniu kryminalnym a jezeli chodzi o ostatnią scene to ja bym wolala zeby przezył emir to on napedzał akcje w serialu i mial powiązanie z każdą postacią z pozycji widza zwyczajnie oglądalo sie go ciekawiej niz wiecznie jęczącego kemala jaki to jest zakochany w nihan ich sceny byly tak mdlące ze chwilami wiało groteską dwoje ludzi zakochalo sie w sobie będąc jeszcze na uczelni i żyli tymi wspomnieniami wyidealizowanymi do trzydziestki czasami jak patrzyłam na sceny kiedy kemel beczał i krzyczał do studni albo nihan bujala sie na huśtawce wspominając jak bedąc nastolatką wpadła do wody a górnik ją wyłowił i te ochy i ach to chcialo mi sie śmiać mialo być romantycznie a bylo załosnie te sceny kiedy kemal każe z procy strzelać nihan do balonu i daje jej szmacianą lalke w prezencie wołały o pomste do nieba ,jedno wyznanie milosne emira bylo bardziej męskie i romantyczne niż kemalowe zakopywanie pierścionka przy studni ,moze ja jestem dziwna ale kemal to infantylny chłoptaś z ładną buźką za to mężczyzną jest emir oczywiście popapranym do granic możliwości ale gdyby logicznie sie zastanowić to rodzina kemala też jest patologią zeynep dusiła faceta poduszką tylko dlatego zeby nie krzyczał ze sie puszcza ,kemal strzelał do emira wcześniej włamał sie do jego domu z bronią ,po wyjściu z wiezienia porwał straznika ktorego przetrzymywał w przyczepie to jakiś chory samosąd mógł złożyć skarge na tego typa ,tarik zabil chyba karen powiesił tez ozana zamiast bedąc w szpitalu poprosić lekarzy ktorzy mogli go reanimować poprostu powiesił człowieka tak naprawde to cala rodzina kemala to patologia wcale mi ich nie szkoda wiec nie rozpaczam nad tym ze na końcu umarł a zapomnialam jeszcze ze kemal porwał dziecko nihan spowodował wypadek kiedy goniła go samochodem cudem dzieki raenimacji wrociła do życia ale jemu sie wszystko wybacza bo jest przystojniakiem?emir był popaprany bo widzial śmierc matki potem sie okazalo ze z balkonu zepchnąl ją jego wlasny ojciec to mega trauma potem ojciec psychol wychowal syna psychola ale jakie jest wytlumaczenie dla rodziny kemala ze byli zdolni strzelać do ludzi dusić ozana poduszka tarik strzelil do lindy ,powiesił ozana jak na moj gust nihan powinna zwiewać od nich obu

marta490

A jeszcze dodam ze na tureckich stronach mowi sie o kontynuacji z powodu sukcesu serialu podobno odbyly sie wstepne rozmowy nie wiem na ile to wiarygodny news i jak chcą wybrnąc z tego po scenie wybuchu niby w serialu da sie wskrzesić kazdego nie takie cuda widzialam trupa tez nie pokazali moze przezyli i leża w śpiączce jak mama emira i wrocą do formy w ekspresowym tempie ale raczej wydaje mi sie ze to zwykle plotki

marta490

emir to psychopata ;)

nunax4

Jasne ze tak ale lubie go oglądać w każdej scenie obojetnie czy to emir i nihan czy emir i asu albo emir i deniz mnie jakoś kemal nudzi

marta490

ja też go lubiłam oglądac w każdej scenie, niektóre po pare razy, tak super zagrał :0

marta490

Mam to nadzieje że to tylko plotka - Jednak to zakończenie wyróżnia serial.

marta490

Również wolałam Emira, widziałam w nim coś więcej niż przedstawionego typowego negatywnego bohatera. Moim zdaniem był to nieszczęśliwy człowiek, który pragnął miłości ale z nikąd jej dostać nie mógł. Zakochał się w Nihan i postanowił ją zdobyć swoim chorym sposobem, ale tylko tak potrafił, tak został wychowany. Ona nigdy nie chciała dać mu szansy i tym również go krzywdziła ale jakoś mało ją to obchodziło bo to Ona i jej uczucia są przecież ważne. Moim zdanie również Nihan wykorzystywała Emira, korzystała z majątku, nazwiska i przywilejów jakie ono dawało ale od siebie nie dawała nic. Gdyby Emir był taki do cna zły i psychopatyczny to nie było by tak że przez 6 lat małżeństwa nawet jej nie tkną, nie pokochał by dziecka swojego wroga (swoją drogą sceny Emir+Deniz skradły jak dla mnie cały film). Kiedy widziałam Kemala i jego sceny z Nihan myślałam że będę rzy*** tęczą, rozumie że to telenowela ale proszę wybaczyć.

Paula0805

Emir nie raz chcial sie zmienić ale nie mial dla kogo bo nihan i tak go olewała winny wszystkiemu byl galip tak wychował syna miał być twardym facetem i radzic sobie w zyciu a to radzenie polegalo na zastraszaniu i szantażach wiec jak chciał rozwiązać problem z nihan robił to sobie znanymi sposobami zresztą zdawał sobie z tego sprawe w jednej ze scen z matką sam przyznał ze ona go opuściła a wychowaniem zajął sie galip ktory go tego nauczył to samo dotyczy asu mnie nie dziwi ze była popaprana jezeli od małego wujek tresował ją w nienawiści do galipa i emira juz jako dziecko sadzał ją przy stole pokazywał zdjęcia "wrogów" czyli jej ojca i brata wmawiając jej ze musi sie zemścić
Co do kemala to poziom przesłodzenia tej pary aż mdlił zamiast im kibicować miałam tego serdecznie dość do tego kemal był zwyczajnie nudny z tym swoim biadoleniem jak to kocha nihan w przeciwieństwie do emira ktorego sceny obojetnie czy z ojcem ,matką,deniz,asu ,nihan czy zeynep zawsze oglądalam z ciekawością

marta490

Totalnie się z panią zgadzam, Kemal był bardzo nudny a sceny z Nihan chciało się porostu pominąć. Uważam, że gdyby Emir dostał szansę i trochę uwagi mogłby być całkiem innym człowiekiem. A Kemal ten niby taki kryształowy i dobry, w mojej opinii wcale nie zachowywał się lepiej niż Emir.

ocenił(a) serial na 5
Paula0805

Ludzie, po co oglądacie te bzdety i się tym ekscytujecie. Twórcy tureckich seriali już tak mają. nigdy żadna postać nie jest do końca zła lub dobra. Ale w serialu WIECZNA MIŁOŚĆ Kemala pokazali jako postać pozytywną, a Emira - jako negatywną. Innej opcji nie widzę. I nie wieje nudą od scen miłosnych Nihan i Kemala.

AnkaJ_3

Kemala pokazali jako postać pozytywna?? Juz wiem gdzie jest bład chyba nie oglądalas calego serialu czy to nie kemal zabrał asu firme ktora dostala od wujka tylko po to zeby zniszczyc emira wykorzystal perfidnie jej milośc czy to nie kemal zgodzil sie na ślub z asu za akcje holdingu chociaz wiedzial ze asu ma nadzieje na cos wiecej za to jemu chodzilo o bankructwo firmy emira zachowal sie dokladnie tak samo jak emir w stosunku do zeynep czy to nie kemal porwal strażnika wieziennego przetrzymywał go w przyczepie z zemsty czy to nie kemal strzelał do emira nie naklonił tarika do zaatakowania galipa w więzieniu zeby przestawil mu brzytwe do gardła tylko po to zeby uzyskać informacje czy to nie on wykorzystał chorą matke emira ktora była w śpiączce i zrobił medialny festyn z przewiezienia nieprzytomnej kobiety przez miasto zeby dowalić emirowi czy to nie on porwał deniz przez co nihan miala wypadek gdyby jej nie reanimowano to dzieciak byłby pól sierotą juz pomine fakt ze niby emir ma byc potworem ale to cała rodzina kemala jest patologią tarik jest mordercą zabił karen i ozana zeynep cwaniara intrygantka ktora za nazwisko emira sprzedala cała rodzine dusiła ozana tylko dlatego bo jej wykrzyczał ze zdradziła go z emirem no i kemalek nasz rycerz ktory mial na tyle przyzwoitości ze jak strzelił do emira to sam na siebie zadzwonił na policje

marta490

Kemal był postacią wręcz krystaliczną. Cudowny facet ,interesujący, z którym można zatańczyć , powygłupiać się uciec łodzią, pojeździć na rowerze , wybrać się na piknik , nawet kran naprawi i jeszcze nosi na rękach. Cóż więcej trzeba kobiecie by mieć cudowny udany związek. No i dżentelmen w każdym calu. Trzymał się jak tylko dało się długo zdała od Nihan (choć pewnie motyle w brzuchu były), bo była mężatką. Miał zresztą rację, bo urodzone dziecko z automatu stało się dzieckiem Emira i w ten o to sposób mieliśmy drugi sezon walki z Emirem.
Emir tzn dosłownie książę , psychopata, cham grający na ludzkich uczuciach, traktujący wszystkich oprócz Nihan przedmiotowo, morderca czy zleceniodawca wszystko jedno, ale kurcze mam do niego słabość. Musiał zginąć, bo o resocjalizacji mowy nie było, zresztą ciągnął za sobą tyle grzechów, że kto by to przebaczył. Umarłym nikt przecież życia nie zwróci. Gdyby przeżył nie odpuścił by Nihan i Kemal o tym wiedział.
Zakończenie jest beznadziejne i życiowo niesprawiedliwe, bo przecież za dobro się nagradza, a za zło karze. Po tej całej szarpaninie zasłużyli na szczęśliwe wspólne życie, a córka na wspaniałego ojca. Zepsuli cały serial tym zakończeniem. cały ostatni odcinek był droga przez mękę jakby się zastanawiali jak to zakończyć.

Matylda_07

No to ja mam dokładnie odwrotne zdanie jedynym czarnym charakterem w serialu był galip ktory zniszczył życie żony ,syna i córki
Na samym poczatku serialu przez jakieś 20 odcinkow zastanawialam sie kto napisał postać emira nie bylo w nim ani jednej pozytywnej cechy ale im dalej w serial tym bardziej wszystko sie wyjaśnialo ,emir to zranione 5 latnie dziecko pod ktorego nogi spadła matka którą zepchnął z balkonu jego tatuś całe zycie szukał miłości wręcz żebrał a dostawał tylko kopniaki im bardziej go raniono tym bardziej nie potrafil sobie z tym poradzić bo niby kto miał go tego nauczyć?galip?mi emira jest zwyczajnie po ludzku szkoda wydaje mi sie ze gdyby nihan wykazala odrobine dobrej woli ,nie mowie o związku ale moze bylaby jego przyjaciółką ,bliską osobą to emir by tak nie odleciał w swój obłęd podobnie sprawa ma sie z asu wujek tresował ją od dzieciństwa w nienawiści do ojca i brata a na końcu ten sam wujek ją zdradził została sama jedyny facet ktorego kochała zabrał jej akcje firmy po wujku za fikcyjny ślub no dramat jakiś
Jeżeli już jesteśmy sprawiedliwi to taki tarik zabił dwie osoby a pewnie polowa widzów ma go za pozytywnego bohatera bo to taki poczciwy chłopina i mniej chamski od emira
Nihan tez nie rozumiem cały serial szukała mordercy ozana na końcu okazało sie ze siostra jej chłopaka go dusiła a jego brat go powiesił ale co tam przebaczyła ,za to emirowi wykrzyczala ze ma siostre świruske ktora chciała ją zabić i dobrze ze trafiła do wariatkowa galip siedział za składowanie odpadów i tez w oczach nihan był bandytą i kryminalistą za to z uwielbieniem patrzyła na rodzine kemala nie ogarniam logiki tej idiotki ktora kobieta związała by sie z facetem ktorego rodzina zabiła jej brata?
Kemal był krystaliczny do chwili az poszedł do wiezienia po wyjściu to już nie był ten sam facet przynajmniej ja widziałam roznice samo to ze po wyjściu z wiezienia porwał strażnika czego stary dobry kemalek nigdy by nie zrobił bylo dziwne potem wkręcił sie w półświatek razem z zehirem czy jak mu tam było potem doszedł ayhan ktory był przeuroczy tylko mial wade mieszkał w garażu gdzie trzymał arsenal broni poukładany na stołach cholera wie kim on był ?takim troche milszym gangsterem?
Najbardziej z calego serialu polubiłam emira i leyle ,kemala ledwo znosiłam patrzylam tylko kiedy pojawi sie nad jego głową aureola ,na poczatku denerwowała mnie asu i zeynep ale w drugiej serii polubiłam je obie ,za to na nerwy zaczeła mi działac nihan

marta490

No to od początku
Kemal- po wyjściu z więzienia nikogo nie zabił i nie okaleczył. To normalne że odreagował . Zresztą wytłumaczył co czuje człowiek w więzieniu w pewnej rozmowie Ayhan czy jak mu tam było. Strażnik posiedział trochę w karcerze i taka nauczka mnie się akurat podobała.No i opuściła dyrektora zona ale zdaje się że była bita.
Nihan - no cóż jak tytuł głosi to wieczna miłość czyli nigdy nie przestanie kochać Kemala. Miłość bliźniąt jest ponoć wyjątkowa. Sama tego nie wiem, bo nie mam siostry bliźniaczki. Ale to dziewczyna mądra i jak kiedyś powiedziała ważna dla niej jest odwaga.
Nie lubiłam postaci Ozana, ale uczciwie mówiąc to tragiczna chora i dobra postać. Stał się ofiarą i Zejnep i Emira. Raczej na to nie zasłużył i dążenie Nihan do sprawiedliwości była długiem wobec brata.
Tarik - tępy głupiec i słusznie zamknięty w więzieniu. Zdaje się ,że na własne życzenie wybrał zawód fryzjera i chęć przejęcia kiedyś po ojcu zakładu. Nie zyskał tym jednak uznania ojca no i dużych pieniędzy, a apetyt chyba miał. On wszystkiego zazdrościł Kemalowi. Dlatego upierał się że to on będzie pilnował Zejnep dlatego wybrał fałszywy związek z Banu. Kierował się niskimi pobudkami i tak tez skończył.
To trudno wszystko oceniać b tam jest inny model rodziny i inna zwyczajowość.O Tariku można by dużo napisać a nie bardzo mi się chce. Ogólnie postać małostkowa i wredna.
Asu moim zdaniem otrzymała bardzo dobre wychowanie.
Trafiła na dobrego człowieka. Wujek chciał żeby wyszła tez za mąż za dobrego człowieka jakim był Kemal. Niestety gena nie wydłubiesz i wujek się chyba zorientował co się święci. Zresztą serce Kemala było zajęte. Myślę ,że wuj chciał jej tylko wskazać jakie są jej korzenie i czego może się po rodzinie spodziewać. Ona dokładnie tak jak Emir z Nihan nie potrafiła zrezygnować z Kemala . W krajach muzułmańskich sprawa zemsty jest jak świętość- trudno to zrozumieć. Turcy pewnie to inaczej oglądają.
Kemal choć serce mu pękło wyjechał gdy Nihan wychodziła za innego. Nikogo z tego powodu nie zamierzał zabijać.
Co do Galipa to Emir był tylko młodszym wcieleniem. Nie można wszystkiego usprawiedliwiać złym dzieciństwem choć zgadzam się ,że to odciska piętno. Super był Emir gdy się wściekał na ojca- był inteligentniejszy i mówił że całe szczęscie ,że inteligencję dziedziczy się po matce.
Emir jak sam opowiadał łaził cały czas za Nihan , ale jak traktował ludzi wokół?
Możemy sobie to wyobrazić. Jakiś dawny kolega Nihan wspominał ,jak wszyscy ją bardzo lubili ,ale odsunęli się gdy wyszła za mąż. Emir taki pies ogrodnika sam nie zje, ale innemu nie da. Wstyd się przyznać ale uwielbiam tę postać a najbardziej gdy jest wkurzony. No i kobiety potrafił też czarować oprócz tej jednej.Pisałam o moim ulubionym fragmencie gdy siedział z drinkiem w ręce taki zadowolony że namieszał ,odetchnął nawet mocno i nagle zobaczył napis NIHAN KOCHA KEMALA. Nie KEMAL KOCHA NIHAN. To był nokaut
Starał się o kobietę o której mówił ( do jej rodziny) nie zasługujecie na nią. Bo taka była prawda. Ojciec może dobry człowiek , ale jaki to był facet? Wciągnęła go do łóżka bardziej zdeterminowana z sióstr. Biznes poszedł się paść, a zięć robił z nim co chciał. Makabra. Gdzie ci mężczyźni....???
Pozytywną postacią była niewątpliwie Leyla straszy obraz Nihan. Ten sam talent sugerują że i uroda . Leyla nie uległa Galipowi tak jak Nihan Emirowi
Emir ma typowy zespół aspergera. To są ludzie często bardzo zdolni ale ludzi traktują przedmiotowo

Matylda_07

W Emirze nie ma ani jednej pozytywnej cechy do końca. Pozwala Zejnep utrzymać ciąże dlatego że wie doskonale ,że Nihan mu dziecka nie urodzi, chce mieć syna. A małą Deniz kocha miłością nieszczerą .

Matylda_07

1) to co tobie sie podobało to był samosąd wystarczyło złożyć skarge na straznika 2) tu nie chodzi o miłość bliżniąt a jakby ktoś z rodziny twojego chlopaka zabił ci matke albo ojca to spoko też byś wybaczyła i dalej była z tym facetem? ,mozna to dalej ciągnąć jezeli kazdy z rodziny morderców ukrywał by zbrodnie to więzienia były by puste no tak nie można moralnie nie potrafilabym ukrywać przestępstwa z automatu czułabym sie współwinna zbrodni3) ozan to nie jest tragiczna postać tylko tchórz ktory nie potrafił przyznac sie do błedu egoista ktory żył jak pączek w maśle kosztem szczęścia siostry najgorsza była ich ucieczka nihan poświęciła bratu 5 lat życia on jej jeden dzień i jeszcze zrobił awanture ze nihan myśli tylko o sobie bezczelny gowniarz akurat nihan myślała przez ostatnie lata tylko o ozanie 4) co do tarika to sie zgodze 5) wujek asu to dobry człowiek? Zniszczył psychicznie asu jeszcze jak była dzieckiem zmusił tufana do zabicia człowieka ktory mógł ich wydać a wymusił to na tufanie wykorzystując jego miłość do asu zresztą później zdradził też asu i wystawił ją emirowi na szczescie wtedy go aresztowano i wujek myślał ze akcja sie nie powiodła ale asu wiedziała ze wujek wysłał ją na śmierć ale spoko jak twierdzisz ze to dobry człowiek to nie bede sie sprzeczać ;) 6) co do emira zdania mamy skrajnie odmienne galip jest sto razy gorszy od emira tylko to ukrywa emir jest bezpośredni zastanówmy sie galip swoją zone posądził o zdrade zepchnął ją z balkonu ,emir nie miał wątpliwości co do zdrady a pomimo tego zawsze był gotowy wybaczyć nihan to kemala chciał zniszczyć nie ją ,galip za samo podejrzenie ze drugie dziecko nie jest jego chciał zabić żone ,emir miał 100% pewnosci ze dziecko nie jest jego mało tego to był dzieciak jego najwiekszego wroga a on deniz pokochał to galip był potworem

ocenił(a) serial na 10
marta490

Galip czasami sprawiał wrazenie takiej boi dupki. Za nim stały tylko - rozkazy, ludzie i pieniądze. Bez tego sam by nic nie zdziałał. Jako starszy mężczyzna, oprócz wolności nic nie miał do stracenia, a każdemu usta można zamknąć. To on zrobił z Emira potwora.

Zaś Pan Hakki miał ostro z głową i nie wiem czy też nie cierpiał na „Kara Sevda” (rozumiem to jako czarna, nieszczęśliwa, niespełniona, wieczna miłość). Hodował na swojej piersi Asu, wcale nie z miłości do niej czy Mujgan, ale tylko po to by się ostatecznie zemścić.
Możliwe, że ta zemsta zostałaby spełniona razem z Asu i Tufanem, jednak kiedy oni we dwoje zaczęli działac na własną rękę, delikatnie mówiąc Hakki się wku... :D był chory i tak już nie miał nic do stracenia. Scena jego spotkania z Galipem i jego śmierci jak i wydanie Asu Emirowi tylko świadczy o tym, że myślał tylko o sobie i swojej satysfakcji i o zemście za Mujgan.

nadalka900

Ja to zrozumiałam zupełnie inaczej . Pan Hakki przygotowywał Asu żeby się zemściła na ojcu za swoje sieroctwo i zabójstwo matki. To będzie jeszcze wyjaśnione.

ocenił(a) serial na 10
Matylda_07

To czy wtedy wystawiałby Asu Emirowi dobrze wiedząc, że Emir chce ją zabić?
Gdyby mie ta policja wtedy, mysle że albo by ją zabił albo lekko przetrącił.

nadalka900

W tych krajach wielką moc mają więzy rodzinne. Asu mogła gnębić Emira, ale nigdy by go nie zabiła. Przekonał się HAkke o tym gdy podsłuchał rozmowę Asu z bratem.
Co do miłości do Denis to jeśli się kogoś kocha to chce się jego dobra. Prędzej czy później Kemal by odzyskał córkę - była o tym mowa ,że może nawet za 5 , 7 lat . Przez ten czas dzieciak byłby rozszarpywany przez dorosłych. Czy tak postępują ludzie, którym zależny na dziecku?

Matylda_07

A to stara historia o miłości do dziecka
Niedługo po tym do Salomona przyszły dwie kobiety, które miały wielki kłopot. Jedna z nich zaczęła opowiadać: ‛Mieszkamy obie w tym samym domu. Niedawno urodziłam syna, a po dwóch dniach ta kobieta też urodziła syna. Ale pewnej nocy, gdy spałam, jej dziecko umarło. Wtedy ona wzięła je i położyła przy mnie, a moje zabrała. Kiedy się obudziłam, poznałam, że ten nieżywy chłopiec nie jest mój’.
Jednak druga kobieta mówiła coś innego: ‛Nieprawda! Mój synek żyje, a jej umarł’. Pierwsza kobieta odpowiedziała: ‛Kłamiesz! To twój syn umarł, a mój żyje!’ I tak cały czas się kłóciły. Co zrobił Salomon?
Rozkazał przynieść miecz i polecił: ‛Rozetnijcie to żywe dziecko na dwie części i dajcie każdej kobiecie po połowie’.
‛Nie, nie zabijajcie go!’ — krzyknęła prawdziwa matka. ‛Już lepiej dajcie je tej kobiecie!’ Ale tamta mówiła: ‛Tnijcie! Niech nie będzie ani moje, ani jej’.
Wtedy król powiedział: ‛Nie róbcie mu krzywdy! Oddajcie je tej pierwszej kobiecie. To ona jest jego matką’. Prawdziwa matka kochała swoje dziecko, dlatego była gotowa oddać je komuś innemu, żeby tylko je uratować.

marta490

Jak dobrze, że to film i każdy może wyrazić swoją opinię, odczucia i odbiór postaci. A w miłości Emira do Deniz nie widzę nieszczerości wręcz przeciwnie.

Paula0805

Myśle ze to własnie deniz nauczyla emira kochać tak poprostu bezinteresownie

marta490

Dokładnie, ona kochała jego bez względu na to co miał i kim był czyli dała mu to o czym tak marzył i czego pragnął bezinteresowne i szczere uczucie.

marta490

Co do zakonczenia serialu to mi by odpowiadało gdyby emir i kemal przezyli a zgineła nihan bez żalu dla mnie miny chłopaków byłyby bezcenne ciekawe co by zrobili ?znaleźli sobie drugą dziewczyne na spółke?czy walczyli ze sobą do dziewiećdziesiątki żeby pomścić ukochaną
Tak czy inaczej zakończenie i tak jest lepsze niż takie standardowe nie ma nic gorszego jak w pierwszym odcinku poznaje sie parka i juz wiadomo ze w ostatnim odcinku będą biegli szczęśliwi w strone zachodzącego słońca to juz wole element zaskoczenia mi tam happy end nie jest do szczęścia potrzebny chociaż i tak ubolewam nad śmiercią emira ,kemal i nihan chociaż przez chwile byli szczęśliwi tylko emir nie zaznał szczęscia ani odwzajemnionej miłosci

marta490

Prawie wcale nie ogladam seriali, ale Kara sevda mnie bardzo wciagnąl, podobaja mi sie piekne aktorki i aktorzy, lubie popatrzec na pieknych ludzi ladnie ubranych, co w moim otoczeniu to rzadkosc, do tego takie prawdziwe rzadkospotykane w dzisiejszym swiecie uczucie.Fajny serial.
Co do Kemala to dla mnie postac pozytywna i nawet jezeli nie zawsze postepowal tak jak powinien, poniewaz poslubił Asu dla jej akcji, to czyz nie sama Asu go ku temu popchnęla, wykradajac informacje i nieustannie go oszukujac? Jak my bysmy sie zachowali, walczyli o swoje, czy odeszli z podkulonym ogonem?Zreszta po rozwodzie zwrocil akcje.
Emir-tu by mozna duzo napisac, czasem mu wspolczułam, ale jak popchnąl wozek w przepasc to przegiął, mysle, ze tak naprawde nie kochal Nihan, zawsze mial to co chciał, po trupach ale do celu, dlatego, ze nie mogł jej zdobyc, stala sie jego obsesja, jak to ,zeby Emir nie dostal, tego co chcial? Moze gdyby go pokochała to potraktował by ja jak Banu czy Zeynep, a tak to była cały czas celem do zdobycia ,mysle, ze gdzies tam w srodku tez ja za to szanował, ze nie uległa mu tak jak Zeynep.Tez mógł wiesc szczesliwe zycie bo byl kochany, gdyby tylko chciał, ale to psychopata, wiec nie ma sie czemu dziwic
Zakonczenie-najgorsze z mozliwych, i nie chodzi mi o smierc głownego bohatera, a o sam sposob usmiercena go, czy w Turcji nie maja saperów? Jak mozna zostawic człowieka na pewną smierc, nic nie dało sie zrobic?
Przyznam sie jednak, ze wolałabym happy end, w zyciu codziennym i tak mam tyle trosk, ze lubie dobre zakonczenia, a tu najbadziej przegrana osoba to Deniz, niewinne dziecko ponosi kare, Kemalowi i tak juz wszystko jedno, a Emir bardziej od smierci bał sie wiezienia, powinien tam trafic, lepiej gdyby usmiercili kretynkę Zeynep, a zostawili przy zyciu jej syna.Zawsze wpajano mi,ze dobro wraca ze zdwojoną moca, jak to sie ma do tego serialu? Do tego zakonczenia?Dla mnie dwa ostatnie odcinki to porazka, szkoda, ze nie ma takiej mozliwosci, zeby producent zmienił zakonczenie, bo chyba było by to super rozwiazanie. Ja juz sie chyba nie skusze na jakikolwiek serial turecki, Po takim zakonczeniu odechciało mi sie
Niech zmienia to zakonczenie...

Aptenia

Gusta są rózne ty chcesz happy endu mi to by zalatywało serialem brazylijskim
Emir to postać tragiczna on naprawde kocha nihan widać to szczegolnie w ostatnich odcinkach tak naprawde byla dla niego całym zyciem juz w dzieciństwie stala sie dla niego wažna co do samego aktora to powinien za tą role dostać nagrode jak ktoś woli go w pozytywnej odsłonie to polecam serial a.s.k tam jest aż za dobry
Za zeynep nigdy nie przepadałam o ile emira mozna tłumaczyć traumą z dzieciństwa bo dla 5 latka widok spadającej matki z balkonu musiał być szokiem potem patrzenie na nią latami kiedy leży jak warzywo do tego wychowanie przez ojca psychola zrobiło swoje ale co tłumaczy zeynep že była w stanie dusić ozana poduszką powiesiła do społki z braciszkiem tarikiem swojego męża tysiące razy sprzedawała kemala emirowi jeszcze mogła bym zrozumieć gdyby ją oszukiwał ale emir jasno jej mowił ze nie zostawi nihan a zeynep pomimo tego zdradzała kemala raz za razem wykorzystywała wszystkich saliha ozana hakana dopiero pod koniec serialu jak juz ją emir przywiązał do łozka i podpalił to coś tam zaczeło jej świtać ze emir ją olewa zapracowała sobie na wszystko co ją w życiu spotkało najbardziej szkoda ozana i tego dziecka zresztą ona chyba dwa razy poroniła

marta490

Też uważam że aktor grający Emira pięknie to zagrał, myślę, że mógłby zagrać nawet samego Belzebuba
Każdy ma prawo mieć swoje zdanie i dla mnie Emir to psychopata
Zeynep nie znosilam , a Tarik to debil. Cały serial mi się podobał, ale
co do zakończenia to zdania nie zmienię, uważam ,ze odc 73 i 74 to nie drama ale komedia, szkoda, ze zamiast wybuchu nie zaproponowali Kemalowi fotela, żeby tak siedział sobie z nogą na minie , kilka tygodni, może miesiecy aż doszkola saperów i uda im się rozbroic minę-
-to byłby jeszcze lepszy kabaret
Aż żałuję, że swojej opinii nie mogę producentom serialu przedstawić ,szkoda , że tak popsuli serial zakończeniem

Aptenia

To prawda, że Emir jest psychiczny, ale imo do takiego Kayi z "Łez Cennet" mu sporo brakuje.
Czy aby na pewno to psychopata? Nie powiedziałbym. Nie w takim stopniu jak wyżej wymieniony Kaya czy inne postaci z innych serialów.
A propos, zna ktoś inne tureckie seriale z takimi psycholami jak Kaya czy Emir?

ocenił(a) serial na 5
Ertix_Poke

Tak. Obejrzyj sobie na stronie Turcja.tv.pl seriale ,,Karadat" i ,,Ezel" z napisami. W obu jest ze 2 psycholi, ale seriale są bardzo ładne. Tylko pierwszy z nich kończy się HAPPY - ENDEM dla głównych bohaterów.

marta490

ależ miał dla kogo sie zmienić - ile razy Zeynep prosiła go by przestał? Przecież wiedział że ona go kocha i nie chciał tego. Chciał Nihan - i koniec. Emir jest dla mnie bardzo interesującą postacią i jak zwykle nie lubię czarnych charakterów, tak tego uwielbiam :) co do Kemala i NIhan - bardzo podobało mi się to jak został nakreślony ich związek i wcale mnie to nie nudziło. No dobra może Kemal czasami zbyt kwieciście się wyrażał, ale ich żarty mnie rozczulały i dodawały temu związkowi autentyczności.

marta490

Uważam tak samo jak ty nie mogłam patrzeć na tą ich miłość aż mdlilo mnie czasami. Bardzo podobał mi się Emir i jego gra tak samo Tufan. Podobał mi się wątek emira i zeynep. Trochę ja wykorzystywał ale było czuć chemię między nimi.

Nastka31_2

Ja nie widziałam chemii tylko dziewczyne ktora łasi sie do faceta i kręci ją to ze jest ponižana z kolei emira kręcił obłęd do jakiego doprowadził zeynep pomimo tego ze była dla niego nikim chwilami była żenująca brakowalo slow na jej glupote niby kochala matke ,ojca,braci a zdradzila ich wszystkich ,emir spalił zakład fryzjerski jej ojca a ta wlamała sie do spa i zrobiła mu masaż :\ kemal dostał za nią odsiadke poniewierali nim w więzieniu a zeynep w tym czasie była niańką deniz bo emir jej kazał :\ po wyjsciu kemala z więzienia dalej to samo sprzedawała kemala ze sto razy i to facetowi dla ktorego była nikim ,emir zrobił z niej szmate z brata tarika morderce ale zeynep dalej łaziła za nim jak pies naprawde chwilami była obrzydliwa i nachalna byle wpakowac sie emirowi do łozka za wszelką cene ,wywalili ją z domu a ona odwrociła sie od ojca i mamy i dalej stalkwała emira to byla najbardziej patologiczna relacja w serialu jej pogrywanie poyrazem to juz szczyt i chwila kiedy poroniła zamiast plakac po dziecku płakała ze emira nie ma od poczatku jej nie znosilam

marta490

A co z Tufanem i ojcem Nihan też umarli?

annakubiak90

Tak po śmierci ozana ojciec dostanie zawału i umrze a śmierć tufana zaplanuje emir z asu potrąci go samochód a włašciwie emir tak to ustawi że tufan wbiegnie prosto pod koła ciężarówki

ocenił(a) serial na 10
marta490

A co będzie z Leyla gdy ją postrzelą - umrze?

Lukasz2504

Nie ,z leylą wszystko bedzie ok na koncu weźmie slub z ayhanem przeprowadzi sie do nowego domu i bedzie bardzo szczęśliwa

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones