PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=764656}

Wieczna miłość

Kara Sevda
8,2 1 350
ocen
8,2 10 1 1350
Wieczna miłość
powrót do forum serialu Wieczna miłość

Bardzo spodobał mi się ten serial (nie oglądałam od początku), kiedyś oglądałam sporo telenowel, ale chyba zadna mnie tak nie irytowała jak ta... Tureckich odcinków jest mniej, tu pocieli na kawałeczki i się ciągną i ciągną... Może jakby to było w 30 paru, a nie jak w tvp w 100 z groszami, to byłoby bardziej możliwe do obejrzenia... Już mnie męczy, uciekają, ta wraca bo jej braciszek... ech... a szkoda

Indra_5

To ze są pociete to jeszcze nic najgorsze jest to ze marnie tłumaczone w polowie dialogow tlumaczone jest co drugie zdanie albo zwyczajnie zmieniany jest sens w dzisiejszym odcinku emir podczas klotni według tlumacza tvp powiedział "dla kemala zrezygnowałas z zycia dlaczego ? Nihan odpowiedziala emir zatrzymajmy sie i porozmawiajmy (jechali samochodem) orginalne tlumaczenie " emir: kiedy bylem maly moja mama wyskoczyla z balkonu nawet przez chwile o tym nie pomyślalas kiedy skoczylas z okna ze jestes jedynym czlowiekiem ktorego kocham nihan: nie wiedziałam emir: co sie zmienilo od kiedy sie dowiedziałaś? Nigdy nie podchodzilas do mnie zyczliwie nihan: emir zatrzymajmy sie i porozmawiajmy o tym na spokojnie "

To zasadniczo zmienia sens calej sceny takich przykladow jest sporo nie wspomne o powycinanych scenach wiec jak ktos chce zobaczyc serial to lepiej oglądac z napisami na yt

marta490

A serial nie moze byc w 30 odc bo jest w 74 tureckich po 1,5 godziny kazdy ;)

marta490

O kurcze! Całkiem inny sens... I w ogóle też postać Emira inaczej wygląda w tym momencie...
No z 30 może przesadziłam, ale właśnie choćby tyle ile w oryginale.
Dziś na szczęście nie mam możliwości obejrzeć, chyba co 2 czy 3 będę oglądała :D Albo faktycznie przeniosę się do sieci.
Ps. A swoją drogą jak miała podchodzić życzliwe, jak została zmuszona do życia z nim... chyba, że i to źle przetłumaczone było. ech.

Indra_5

Została zmuszona ale przez to tlumaczenie tvp masz wrazenie ze emir to totalny psychol ktorego nie ma za co lubic za to oglądajac w necie dochodzisz do wniosku ze emir bardzo kochal nihan nie widzac innej mozliwosci zaaranżował akcje z ozanem zeby doszlo do ślubu a potem czekal 7 lat (bo po tylu finalnie biorą rozwód) na to aż nihan go pokocha przez ten caly czas nie ruszył jej nawet palcem tylko czekał pokochal tez dziecko nihan ktore miala z kemalem jak swoje własne wiec oglądajac w necie chwilami zwyczajnie ci go szkoda pomimo tego ze w desperacji zeby nie stracic nihan robil straszne rzeczy

ocenił(a) serial na 10
marta490

Ogladalam Kare Sevda na you tube i ogladam teraz na tvp. Zgadzam sie z tym ze polowa dialogu na tvp jest okrojona i ze wycięte są scenki z serialu, ale jesli chodzi o you tube to mialam problemy ze zrozumieniem serialu. Po 20 lub 30 odcinku tlumaczenie bylo troche bez sensu. Musialam sie niestety domyslac o co chodzi w serialu i niektóre zdania nie mialy sensu. Mialam wrazenie ze zostalo to przetlumaczone doslownie jak mowili aktorzy i zle przełożone na język polski.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones