PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=857518}

Wiedźmin: Rodowód krwi

The Witcher: Blood Origin
3,5 13 645
ocen
3,5 10 1 13645
3,3 7
ocen krytyków
Wiedźmin: Rodowód krwi
powrót do forum serialu Wiedźmin: Rodowód krwi

Jaki piękny ból dupy krzewicieli czystości rasowej ;)

Anubis_ab

Pisz inaczej, bo jakiś tłuk zgłosił Twój podobny post o nowym LOTR i cały wątek szlag trafił: https://www.filmweb.pl/serial/Władca+Pierścieni%3A+Pierścienie+Władzy-2022-83508 2/discussion?plusMinus=true&page=2

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
ocenił(a) serial na 3
Anubis_ab

Tak, to druga strona medalu. Czytając fora Filmwebu, portalu polskojęzycznego, można odnieść wrażenie, że Polacy to faktycznie naród nazistowski, podobnie jak obecnie Rosjanie. Nie wątpię, że odwiedzają nas tu neonaziści spod znaku swastyki, ale że aż w takich ilościach? Klimaty rodem z hitleryzmu, słowa powtarzane za Hitlerem na temat innych ludzi, to nie są odosobnione przypadki. W niektórych wątkach wręcz dominują.Polacy kolaborowali z Hitlerem na poziomie władzy samorządowej, nie tylko w Małopolsce. Ogromna rzesza Polaków pomagała Niemcom wyłapywać po lasach Żydów albo sama ich mordowała. Czytając polskie fora odnoszę wrażenie, że mam tego niejako kulturowy, mentalny i moralny dowód. To niemożliwe, żeby był inny powód ostania się na ziemiach polskich, po okropieństwach IIWŚ, tak zdziczałych postnazistów, jak nie to, że wywodzą się oni z rodzin, w których postawy nazistowskie były pielęgnowane z pokolenia na pokolenie.Dużo się mówi o polskiej wsi, zaścianku, nietolerancji, zezwierzęceniu i ja tutaj, podczas tej specyficznej lektury, mam tego niejako emanację.Wiem, że to nie statystyka, nie ma tu żadnej reprezentatywnej próby, ale sam fakt, że istnieją takie wpisy i że wtórują im kolejne, i kolejne nicki, wskazuje, że ma to wymiar jednak społeczny. Nie wierzę w to, że organizacje neonazistowskie za cel obrały sobie Filmweb a ich przedstawiciele są tu nadreprezentowani. Przecież wchodzą tu też normalni ludzie i jakoś nie dają silnego odporu nazistowskim treściom.Ja krytykuję serial Pierścieni Władzy za wielorasowość małych społeczności, gdzie wielorasowość, inaczej niż w Nowym Jorku, nie ma żadnego racjonalnego uzasadnienia. Inaczej niż debile, nie uważam, że w fantasy nie ma miejsca na racjonalne uzasadnienia, bo uważam, że w każdej opowieści uzasadnienie racjonalizmu istnieje. Na jednym biegunie jest science-fiction, z niezwykle rygorystycznie przestrzeganym realizmem, na drugim biegunie fantasy, z ogromną umownością. Ale nawet ta umowność opiera się na jakiejś UMOWIE pomiędzy artystą a odbiorcą.Natomiast rasizm, ociekający z większości wypowiedzi, daje świadectwo o części Polaków bez wątpienia.

ocenił(a) serial na 1
per333

Lecz się..

ocenił(a) serial na 2
per333

Kurde, twój poziom odklejenia jest tak wielki że nawet nie warto się do tego odnosić, cytuję :" Polacy to faktycznie naród nazistowski", zapraszam do Choroszczy na badania, ew. na pobyt stały. Jeśli nie jesteś w stanie odróżnić fanów trollujących netflixa, ponieważ netflix strollował fanów Wiedźmina to gratuluję wysokiej inteligencji ;-).

ocenił(a) serial na 3
janadam11

Nie wydajesz się być osobnikiem o wysokiej inteligencji, raczej wprost przeciwnie. Zdolność rozumienia masz raczej niską, nie da się ukryć.

Wy, ludzie z lekka niepełnosprawni intelektualnie, mocą własnej ułomności, uważacie, że w ramach swojej wyimaginowanej wojny z Netflixem czy z kimkolwiek innym (kto was nawet nie zauważa albo ledwo) możecie sobie dawać prawo do wyrażania publicznie treści o charakterze nazistowskim, rasistowskim, putinowskim czy innym, podobnie plugawym.
Tymczasem nic nie usprawiedliwia bycia szumowiną, nawet jeśli sam nie jesteś w stanie, z racji oczywistych ograniczeń, tego zrozumieć.

ocenił(a) serial na 2
per333

Wszystkich myślących inaczej uważasz za niepełnosprawnych intelektualnie podludzi, a pewnie w swoim mniemaniu to jesteś "czysty aryjczyk z wielką inteligencją". Przypomina ci to coś? Bo masz jakąś dziwną obsesję nazywania ludzi nazistami.

Wg mnie większość niby rasistowskich komentarzy to wyraz ogromnego rozgoryczenia fanów marki, na 99% nikt z nich nie ma faktycznej nienawiści ani do osób czarnych czy lgbt. Trochę Polakom brakuje kultury i ogłady w internetowych dyskusjach, taki klimat.

Z mojej strony miałem taką nadzieję że serial Netflixa chociaż trochę przybliży polską kulturę zagranicznemu widzowi (jaką bez wątpienia jest saga o Wiedźminie), a oni całkowicie wypatroszyli go z nawiązań kulturowych. Przeciętny zagraniczny widz nawet nie skojarzy że ta produkcja ma jakiś związek z Polską. Tu nie chodzi o pochodzenie etniczne, ale nawet krajobrazy, stroje, muzyka, architektura, nic nie zostało. Rodowód krwi kojarzy się z kinem fantasy klasy b jak Dungeos&Dragons lub Xena czy Hercules z Kevinem Sorbo. Całkowicie stracona szansa.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones