PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=724464}

Wiedźmin

The Witcher
7,1 180 861
ocen
7,1 10 1 180861
5,6 36
ocen krytyków
Wiedźmin
powrót do forum serialu Wiedźmin

Te względnie krótkie teksty idealnie podsumowują odnośnie tych dwóch tematów z tytułu postów.

napisz osiem książek.
-niech ich główny bohater cierpi z powodu inności, uprzedzeń i błędnych stereotypów
-na każdym kroku umieszczaj wtręty antyrasistowskie
-z krasnoludów zrób Żydów
-i używaj do krytyki antysemityzmu
-krytykuj postawy nacjonalistyczne
-krytykuj na każdym kroku kseno- i homofobię
-wyrażaj słowa poparcia dla społeczeństwa wielokulturowego i akceptacji inności
-opisuj jak ofiary stają się katami
-i pokaż jak przemoc rodzi przemoc
-uczyń to głównym tematem trzech ostatnich tomów
-niech bohater i jego kochanka zginą podczas rasistowskiego pogromu
-do ostatka broniąc prześladowanych

Z każdego zakątka internetu słuchaj, że „czarny wiedźmin to byłaby katastrofa”.

-napisz trzynaście opowiadań
-pomysły trzech oprzyj na baśniach Andersena
-trzech kolejnych na baśniach Braci Grimm
-siódmego na bajce arabskiej
-zaraz w pierwszym wyśmiej ludowość i ludowe wierzenia
-nabijaj się z nich też w opowiadaniu „Kraniec świata”
-obśmiej polską legendę w „Granicy możliwości”
-głównego bohatera nazwij „Żerard”
-ogólnie to używaj głównie imion o rdzeniach celtyckich jak Yenefer czy Crach
-i wywodzących się z języków romańskich jak Cirilla, Falka czy Fringilla czy Tris
-kilka angielskich jak Merigold
-oraz wywodzące się z innych języków germańskich jak choćby Geralt
-a także Włoskich
-Niemieckich
-a nawet francuskich
-zżynaj potwory z amerykańskich gierek, zwłaszcza z Advanced Dungeons and Dragons
-z języka irlandzkiego zrób język elfów
-a z niemieckiego krasnoludów
-każ bohaterom obchodzić irlandzkie święta ludowe
-napisz artykuł o tym, skąd brałeś inspiracje
-wylewaj w nim żółć na słowiańskie fantasy
-wreszcie napisz ósmą książkę
-jedną z kluczowych postaci zrób z japońskiej demonicy

Zostań mistrzem turbosłowiańców."

nieznajomy43

Nie rób na siłę z ludzi rasistów i i przeróżnej maści fóbów. Nie jestem żadnym z nich i uważam pomysł ciemnoskórej Ciri za chybiony. "krytykuj na każdym kroku kseno- i homofobię" z tą homofobią to się rozpędziłeś. Jedyną homoseksualną osobą w książkach była Filippa Eilhart i będąc bardziej dokładnym była bi. W uniwersum Geralta nie miała żadnych problemów ze swoimi skłonnościami. Dalej.. wg mnie to nie krasnale były odpowiednikiem Żydów tylko gnomy lub niziołki. Raczej gnomy. "Z każdego zakątka internetu słuchaj, że „czarny wiedźmin to byłaby katastrofa”" Zgadza się. Krytyki podejmują się nawet czarnoskórzy czytelnicy Sapkowskiego. Im też napisz, że są rasistami dotkniętymi oikofobią. Podsumowując... bardzo elokwentny wpis ale ze swojej strony, jeśli mogę, zalecał bym wrzucenie na luz a właściwie zaciągnięcie hamulca ręcznego.

nieznajomy43

Kolejny, który w ogóle nie rozumie co się dzieje.
Po pierwsze to działa w dwie strony np. lewo skrętni strasznie płakali o Exodus bo whitewashing biali nie mogą wchodzić na miejsce arabów albo też były zgrzytu o film Ghost in the Shell itd.
Wątpię żebyś atakował tych ludzi za to że mieli z tym problem co? xD

Dlaczego wszystko musi być takie zamerykanizowane? Zabawne jest to, że ci co krzyczą o złym amerykańskim imperializmie sami go wpychają wszędzie gdzie się tylko da właśnie w postaci amerykańskiej nacji ich sposobie bycia i problemach.
Ten świat ma własną politykę geografię, podziały etniczno-kulturowe itd. fani za to pokochali ten świat i nie wolno tego zmieniać.
To może wrzućmy trochę różnorodności do wakandy z Czarnej Pantery?

ocenił(a) serial na 7
ElTabasco

Ja od początku uważałem, że fajnie by było zobaczyć białych aktorów w tle, wtedy widząc te postacie zastanawiałbym się jak one tam trafiła? Może ich przodek podczas eksploracji Afryki uratował życie jednemu z ludzi Wakandy (jak Everett K. Ross w filmie) i został honorowym członkiem tego państwa. Tylko dodam, że ja broniłem Ghost in the Shell.

A tak poza tym jest bardzo duża różnica między twoimi przykładami a wiedźminem (nie liczę Exodusu bo nie oglądałem/nie znam więc nie wypowiadam się) wymienione przez ciebie tytuły dzieją się w prawdziwych lokacjach z prawdziwymi grupami etnicznymi. Major Motoko Kusanagi w GitS jest japonką (niefikcyjną grupą etniczną jak Nordlingowie czy Nilfgaardczycy), podobnie w przypadku Wakandy niby jest fikcyjnym państwem ale znajduje się w prawdziwym kontynencie (Afryka), a taka Cintra nie ma odpowiednika geograficznego na naszych mapach.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones