Wiedźmin (2019)
Wiedźmin: Sezon 1 Wiedźmin sezon 1, odcinek 3
odcinek Wiedźmin (2019)

Zdradziecki księżyc

Betrayer Moon 1h 7m
7,8 6 655
ocen
7,8 10 1 6655
Wiedźmin
powrót do forum s1e3

Witam
Czy ktoś może mi wytłumaczyć o co chodzi w 3 odcinku bo nie mogę się połapać w chronologii. Podkreślam, że nie czytałem książki nie grałem w grę i nie oglądałem polskiej wersji Wiedźmina? Gerardino idzie na impreze do zamku jako ochroniarz nadwornego grajka żeby mu nie obili pięknej facjaty a tu się okazuje że to ten zamek co najechali ich ci z mordoru czy jakoś tak w pierwszym odcinku, jest tam ta młoda księżniczka która wychodzi za mąż za kolczastego księcia a zaraz przeskok akcji do tego lasu gdzie są te amazonki co dają jej mleczko prawdy z drzewa. Potem znowu zamek, księżniczka puszcza bełta bo zapewne wpadła z kolczatką, Gerardino cos obiecuje i z bluzgami opuszcza nie udany balet, potem znowu obraz zniszczonego królestwa i zwłoki królowej co wyskoczyła z okna, czarodziej myszoskoczek coś zabiera ze zwłok królowej.
Czy to jest jakaś retrospekcja z przeszłości czy jak, bo grajka tam nie powinno być?
Czy ta księżniczka co błąka się po lesie za Gerardino to ta z zamku czy to jej córka z tym kolczastym?
Co w pierwszym odcinku czarodziej z kolorowym rycerzem miał wypuścić z lochu na tych z Mordoru co później okazało się że uciekło?
Trochę żartem napisałem ale jakoś chronologia mi się nie zgadza.
Pozdrawiam

ocenił(a) serial na 1
piterparker

nie tylko chronologia się im nie zgadza ale i wiele innych rzeczy bo wyszli z założenia że fani znają... a skoro znają to można pozmieniać i porobić "szaszłyk przekładaniec" jak w pulp fiction. do tego uznali że skoro fani czytali to...... scenarzyści i szołranerka już nie muszą czytać i se tam powymyślali co popadnie :3 (trochę żartem napisałem)

ocenił(a) serial na 6
piterparker

Najbardziej rozciągnięty w czasie jest wątek Yennefer (zaczyna się najwcześniej), następnie Geralta, natomiast historia Ciri i czarodzieja Myszowora dzieje się "współcześnie". Jako że wątki te przeplatają się w tych samych odcinkach, robi się miszmasz, i jeśli ktoś nie kojarzy materiału źródłowego, to faktycznie można się nieźle pogubić.
Chyba nie rozumiem pytania o retrospekcję, "bo grajka tam nie powinno być"?
Księżniczka, która wychodzi za Jeża to Pavetta, matka Ciri. Serial oglądałam już dłuższy czas temu, ale generalnie idzie to tak:
1. Geralt z Jaskrem idą na bankiet, spotykają tam Myszowora, królową Calanthe i resztę dworu
2. Okazuje się, że Pavetta jest w ciąży z Jeżem
3. Rodzi się Ciri, która jest wychowywana przez babcię (królową Calanthe) i jej drugiego męża (Eista) -> patrz: 1 odcinek
4. Atak "tych z Mordoru", czyli Nilfgaardczyków na Cintrę
5. Bitwa, miasto płonie, Maciej Musiał próbuje wywieźć Ciri poza mury miasta, Calanthe i reszta elity popełniają samobójstwa
6. Ciri przy pomocy swoich magicznych zdolności ucieka przed Cahirem, błąka się po świecie, trafia do tego obozu czy tam wioski, szwenda się po lasach i tak dalej
7. Myszowór dostaje się w ręce Nilfgaardczyków (jego wątek dzieje się w tej chwili równocześnie z wątkiem Ciri).
Mam nadzieję że trochę Ci objaśniłam. Z tego co kojarzę, Netflix wypuścił nawet taką grafikę, na której przedstawiona jest oś czasu i rozpisane są poszczególne wydarzenia z serialu w porządku chronologicznym.

ocenił(a) serial na 1
Paddy09

...trzeba też dodać że wg netflixa nasza utalentowana cirilla przekracza na piechotę (w drodze z cintry do brokilonu i potem na zarzecze) ze dwa razy jarugę, do tego wstążkę i inę... ja nie wiem jak ona to zrobiła (???) i żeby nie było... nie sugeruję się tylko mapą cd-projektu bo netflix również swoją opublikował (która nawiasem mówiąc niewiele się różni od cedepowej) ...no bo po co patrzeć na mapę jak się przerabia fabułę po swojemu co nie... ten serial to gówno a jego scenarzyści to debile!!!

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones