Wiedźmin
powrót do forum 3 sezonu

I powiedziała, że w 3 sezonie ma być wprowadzona kompletnie nowa postać do fabuły. Stawiam na jakiegoś Azjatę bo chyba tylko ich brakuje.

ocenił(a) serial na 4
menysek

a jej "wyłączenie" ma podłoże przede wszystkim kulturowe.



czekaj, czekaj, bo chyba mi coś umnkęło. Jaką to kulturę mają zwierzęta, ze także potrafiły sobie kulturowo wyłączyć biseksualność? :)

tallis1___

Rozumiem, że masz na myśli ssaki, bo chyba nie chcesz porównywać ludzi z np. bezkręgowcami? A może naczelne? Proponuję jednak zawęzic i tą drugą grupę, i wybrać któryś z ponad 500 gatunków. Czyli co? Ludzi, małpy, małpy człekokształtne czy lemury? Podpowiem tylko, że nawet jeśli chcesz nas porównywać z człowiekowatymi, to warto wybrać jeden lub dwa rodzaje, bo nawet tu mamy olbrzymie różnice. Moim zdaniem ciekawie wypadamy w porównaniu z bonobo, więc przekazuję  link z tekstem napisanym dość prostym językiem, żeby było łatwiej. Chętnie podyskutuję dalej jak przeczytasz i w podziękowaniu za podpowiedź znajdziesz źródła naukowe:
https://superpolonia.info/malpy-bonobo-ciekawostki/
Życzę miłego poznawania rzeczywistości bez uprzedzeń i założeń, za to z ciekawością. Pozdrawiam 

ocenił(a) serial na 4
menysek

czemu mówisz o zupełnie innym temacie a nie odpisujesz na mój post? Powiedziałaś, że ludzie są biseksualni z natury a heteroseksualność "włącza się" im kulturowo/homoseksualnośc "wyłącza się" im kulturowo. No, to ja się pytam, jaką kulturę wg ciebie mają zwierzęta, że u wszystkich naszych zwierzecych krewnych np. jak wspomniane przez ciebie naczelne także heteroseksualnosć została włączona (jako opcja wiekszościowa) kulturowo ? Ludzie mają kulturę, zwierzeta nie, dlatego jeśli i zwierzeta i ludzie w wiekszości wykazują jakąś cechę wspolną to znaczy, że najpewniej mechanizm jaki rządził pojawieniem się tej dominującej u obu grup (nas i naszych przodków) cechy ma JEDNO podłoże. A zatem nie może nim być wpływ kulturowy/wychowanie w kulturze, ponieważ jedna grupa ma kulture a druga jej nie ma. Zatem to co spowodowało, że u ludzi tak samo, jak u ich zwierzecych przodków wystepuje heteroseksualność jako norma "ustawienie domyslne" a biseksualność jest wyłączona. NIE mogło mieć przyczyny kulturowej.

tallis1___

Ok. Prawidłowo powinnam powiedzieć "z powodów środowiskowych i społecznych", a pisząc wyłącznie o ludziach po prostu użyłam jednego słowa "kultura" w najszerszym możliwym rozumieniu. Nie będę jednak dyskutować o nomenklaturze i sprawdzać dokładnych wyrażeń użytych w opracowaniach, bo to nie moja tematyka - jedynie rozumiem podłoże epigenetyczne takich zachowań i to mi wystarczy. Ciebie po prostu poinformowałam, że taka wiedza naukowa jest dostępna i możesz się z nią zapoznać, jeśli interesuje Cię prawdziwy obraz rzeczywistości, a nie utrwalone postrzeganie świata poprzez mechanizmy obronne. Oczywiście jeżeli masz już wdrukowany zapis epigenetyczny dotyczący akurat lęku przed obcoscią, homoseksualizmem lub podobne, ciężko Ci będzie to przyjąć. Oczywiście ekspresję wielu genów tego typu można wyłączyć, niestety wymaga to ciężkiej pracy, zmiany sposobu postrzegania i nastawienia do świata,a przede wszystkim trzeba chcieć tej zmiany. Większość ludzi ma zbyt mało siły i wiary, żeby stawić czoło lękom i zacząć żyć w prawdzie, jako że jej poznanie wymaga olbrzymiej odwagi stawiania czoła nieświadomym lękom i mechanizmom obronnym, które wynikają nie z realnego zagrożenia a właśnie z doświadczonych traum.
Napisałam to wszystko specjalnie dla Ciebie, z pełnym rozumieniem swoich i Twoich uwarunkowań. Na tym kończę naszą dyskusję. Serdecznie dziękuję za rozmowę i kłaniam się nisko.

ocenił(a) serial na 4
menysek


Widzisz, gdybym to ja odpisywała komuś, kto wskazał mi nieścisłość w moim poscie (zakładajac, że miałabym twoją wiedzę biologiczną) to mój post ograniczyłabym do poniższego zdania.

"Prawidłowo powinnam powiedzieć "z powodów środowiskowych i społecznych", a pisząc wyłącznie o ludziach po prostu użyłam jednego słowa "kultura" w najszerszym możliwym rozumieniu. "

To było sensowne wyjaśnienie. Reszta służyła jedynie twojemu snobistycznemu ego :D

ocenił(a) serial na 2
menysek

"większości ludzi, u których biseksualność jest normą biologiczną"
- a poza tobą w domu wszyscy zdrowi?
Zdecydowana większość ok. 90-95% ludzi brzydzi się własnej płci pod względem seksualnym.
Naturalnie i biologicznie - a ewentualne "wyłączenie" tego ma podłoże kulturowe.

Ja prdl, jak lewactwo potrafi was ogłupić to się już autentycznie we łbie nie mieści.

ocenił(a) serial na 4
Katsunegari

Sapkowski dał im zdecydowanie więcej głosu w ksiazkach niż go miały naprawdę w latach 90tych.


ale którego wieku? Pierwszego? :D

ocenił(a) serial na 1
hayekk

...trzeba jednak pamiętać że to pomysły cdpr bo sapkowski aż takich głupot nie natłukł w książkach. po drugie nie da się nie zauważyć że te pomysły w trzeciej części gry miały jednak mocno "komediowy" wydźwięk. coś jak postać elthona z dwójki, w misji "wór pełen piór"... w książkach jest neratin ceka, ciri ma swoją małą "przygodę" no i jest kilku czarodziejów jeszcze. tyle że to w książkach jest ledwie wspomniane, nie wpływa na fabułę i autor nie wyciąga z tego żadnych "wartości". taki drobny ozdobnik i tyle.

ocenił(a) serial na 5
Statler

Milva ?

ocenił(a) serial na 5
Statler

Ależ celny komentarz po latach, kiedy w postać Milvy wciela się Meng'er Zhang XD

ocenił(a) serial na 8
Statler

Jaki masz problem z Azjatami, rasistowski frajerze?

ocenił(a) serial na 1
doktoralban

...a jaki ty masz problem z "rasistami"? każdy jest sobie tym kim chce, trochę tolerancji :------------------)

ocenił(a) serial na 8
kgibas666

Tak, mam problem, rasizm to przestępstwo i rzecz moralnie nie do obrony.

ocenił(a) serial na 1
doktoralban

...moralność to rzecz bardzo względna a przestępstwem jest rozpowszechnianie i wdrażanie rasizmu. samo posiadanie takich poglądów nie jest karalne.

ocenił(a) serial na 1
Statler

Milva zostanie azjatką i pies im mordę lizał.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones