PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=837556}

Wielka

The Great
7,6 17 223
oceny
7,6 10 1 17223
7,6 7
ocen krytyków
Wielka
powrót do forum serialu Wielka

Grajacymi Rosjan. Poza tym wsio ok. Idzie oglądać.

kobrzak

Afroamerykanami księciu:)

ocenił(a) serial na 7
SWoland

A jak mówić na murzyna który jest czarny ale nie jest Amerykaninem? Afroafrykanin?

kobrzak

czarnoskóry aktor - nie ma za co

ocenił(a) serial na 7
SWoland

murzyn to murzyn jak mawia Korwin, nie twórzmy kolejnych niepotrzebnych zwrotów ;)

grucha92

"Murzyn" jest obraźliwe. a "czarnoskóry" to nie jest żaden niepotrzebny zwrot.

isobel

Słownik Języka Polskiego PWN mówi, że bredzisz.

MichasMaster

ah... uwielbiam kiedy odsyła się mnie do słownika języka polskiego i próbuje pouczać, że niby nie wiem co jest obraźliwe dla mojej własnej rasy :) to przekonanie, że jeżeli dla ciebie to słowo nie jest obraźliwe tylko neutralne to tak faktycznie jest.

za każdym razem ;)

isobel

Robiłaś jakąś sondę na dużej próbie i wyszło, że słowo ''Murzyn'' jest obraźliwe? Serio pytam, bo może to Ty jesteś trochę przewrażliwiona co do słowa neutralnego.

MikeParcero

normalnie bardzo chętnie sprawdziłabym poziom twojej ignorancji i cebulactwa, ale wyjątkowo nie mam ochoty. jestem pewna, że kiedy indziej mnie zaczepisz. na razie żegnam ;)

isobel

Słowo ''Murzyn'' nie jest samo w sobie obraźliwe. ono może byś obraźliwe dla ciebie przez twoje osobiste doświadczenia albo projekcje w głowie.
Przepracuj to sobie może u psychologa, bo bardzo łatwo czujesz się obrażona i oceniasz innych po dwóch zdaniach komentarza.

isobel

Tu masz odpowiedź dlaczego słowo murzyn nie jest obraźliwe https://youtu.be/O6FOixbxnmc


Kanał Szymon Mówi na YouTube. Polecam też Wojna Idei. 

dezertx

właśnie próbujesz wcisnąć link czarnej lasce, że jakiś biały (pewnie też prawicowy) typek z kanałem na YouTubie wie lepiej ode mnie co jest obraźliwe dla mojej własnej rasy.
żenuje mnie pokolenie które całą swoją wiedzę opiera na tym co wyczyta w internetach, w ramach argumentacji wrzuca jakieś linki i ma tak wątpliwe autorytety rodzaju YouTuberzy i inne wymysły internetu.

isobel

XD

Argumenty podał niezbijalne, a jak masz z tym słowem problem to trudno, wyjedź z pl

dezertx

ah, jak coś ci się nie podoba to wyjazd z własnego kraju - już klasyczna odpowiedź wszystkich rasistów i innych ograniczonych umysłowo ludzi. sens komunikacji jest właśnie taki żeby nagłaśniać problem jakim jest rasizm żeby Polska była mniejszym ciemnogrodem niż już jest.

i wierzę, że dla ciebie argumenty podane przez tego człowieka są "niezbijalne".

pytanie się akurat białych oto czy słowo "Murzyn jest obraźliwe może mieć sens tylko w ciemnogrodzie.

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
dezertx

tylko ty się tutaj pogrążasz, z resztą tobie podobnym. przeczytać już 1 twój komentarz to jak przeczytać wszystkie komentarze rasistowskich trolli. podziękuję sobie kolejnego popisu żenady i mentalności ciemnogrodu. ot, kolejny troll do ignorowania. ;)

ocenił(a) serial na 6
dezertx

z lewactwem nie pogadasz, zaraz wszyscy inaczej myślący są rasistami, homofobami, nazistami

ocenił(a) serial na 9
MikeParcero

Ponieważ na ogół żeby określić czy coś jest naprawdę dla kogoś obraźliwe, koniecznie trzeba wszystkich przeankietować (i to w zaściankowym społeczeństwie). Sam jeden człowiek nie może tego wiedzieć. Taka prawda.

ocenił(a) serial na 8
MikeParcero

Miałaby niby przeprowadzić sondę wśród białasów czy słowo "Murzyn" jest obraźliwe? Puknij się lepiej w ten czerep.

aidan_filmaniak

To była ironia. Znasz to słowo, znajduje się go chociaż gram w twoim czerepie? Są ludzie, którzy np nie lubią słowa ''czarnoskóry'' bo to kalka od ''redskin''. I co wtedy? To musi być straszna paranoja, twierdzić, że cały polski internet ich ''obraża''. I teraz lepiej iść na terapie czy bezskutecznie prowadzić językową krucjatę?
Zrobiłeś już ładny plakat BE EL EM na protest? Domaluj jeszcze świętego Dżordża ze skrzydłami anioła zamiast odkopywać stare komentarze.

ocenił(a) serial na 8
MikeParcero

Tak. Bo to że posłużyłeś się ironią zmienia wszystko łącznie z tym że dałeś do zrozumienia że skoro "Murzyn" nie jest dla Ciebie obraźliwe i zgadza się z Tobą większość nie jest to żadną obelgą a każdy kto uważa inaczej włączając w to samych zainteresowanych ma paranoję.


Jasne.

Nie wiem co sobie ubzdurałeś, ale żaden czarny nie uważa słowa "czarnoskóry" za obraźliwe. Zamiast bazować całą swoją wiedzę na bzdurach wyczytanych z internetów albo zasłyszanych u kolegów tak dobrze zaznajomionych z tematem co Ty, powinieneś zamknąć swoją białą japę , przeczytać książki i obejrzeć filmy dokumentalne na temat rasizmu . Teraz jest na to najlepszy czas.

aidan_filmaniak

Czarnoskóry to kalka od obraźliwego redskin więc zaskoczę cię, że są ludzie którym może się nie podobać.
Bandyta umarł podczas interwencji policyjnej kilkanaście tysięcy kilometrów od Polski, świat zwariował i piszesz mi, że teraz jest najlepszy czas na co konkretnie?
Na ustępowanie na każdym kroku przed strachem o bycie nazwanym rasistą? Jesteś śmieszny, bo mi zarzucasz, że nie potrafię myśleć samodzielne, ale to właśnie twój mindset jest dzisiaj mainstreamem.

ocenił(a) serial na 8
MikeParcero

Ustępować na każdym kroku przed strachem o zostanie nazwanym rasistą. Dobre, naprawdę dobre. Nie boisz się że zostaniesz nazwany rasistą, bo nim jesteś. Nawet się z tym nie kryjesz.Biały rasistowski gliniarz z premedytacją dusi  czarnego skutego mężczyznę który wielokrotnie mówi że nie może oddychać przez plus minus 10 minut a ty to nazywasz "policyjną interwencją". Ludzie protestują przeciwko brutalności rasistowskie policji i rasizmowi w ogóle a ty piszesz że "świat zwariował".Napisałem na co konkretnie jest teraz najlepszy czas. Na to żebyś zamknął swoją białą japę i zaczął się edukować. Bredź dalej, że słowo 'czarnoskóry'  jest niby jakąś obraźliwą kalką. Nie znajdziesz ani jednego czarnego który tak twierdzi.

aidan_filmaniak

Jesteś kolejnym tutaj rzecznikiem Afropolaków, że wiesz co wszyscy oni twierdzą?
Znowu próbujesz mnie obrażać tą ''białą japą'' i nawet w swojej ignorancji nie wiesz, że to też rasizm.
Tak, Floyd, nie mógł oddychać, bo był naćpany, miał koronawirusa i chorobę serca. Derek Chauvin interweniował tak jak został wyszkolony (może były błędy w szkoleniu, okaże się) przeciwko dużo większemu podejrzanemu, który wcale nie był ''delikatnym olbrzymem''.
Policjant na służbie ryzykuje życiem. Zdecydowane działania policji to reakcja na brutalność przestępców, a w tym czarni są bardzo aktywni. Zażalenia proszę kierować do braci, to oni zrobili złą famę czarnym i przez to policjanci patrzą na innych czarnych przez pryzmat zagrożenia. Zdarzają się im pomyłki, bo nie są niestety nieomylni a nie dlatego, że są rasistami.
Rozpisałem się, bo nie będę ci już odpowiadał, wydajesz się jednym z tych, którzy popieraliby mazanie pomnika Kościuszki. Bo im się wydaje, że był rasistą.

isobel

To, że ciebie 4 litery bolą nie czyni czegoś faktem. I serio zajrzyj sobie do słownika.

MichasMaster

yup. za każdym razem. bez zmian. ;)

ocenił(a) serial na 8
MichasMaster

O, bo już twój punkt widzenia jest tym najsłuszniejszym? Mogą cię nie boleć cztery litery, ale jeżeli to jest obraźliwe dla kogoś kto jest tak nazywany to zaakceptuj to a nie wmawiasz że tak nie jest bo ciebie nie obraża. 

aidan_filmaniak

Nie, bo punkt widzenia słownika jest tym najsłuszniejszym. To, że komuś dupa pęka od "rudzielca" nie znaczy, że mamy wszystkich zamknąć w pierdlu za śmieszki. To znaczy, że rudzielec musi sobie wyhodować jaja.

Dla mnie jest obraźliwe nazywanie się maniakiem. No tak sobie wymyśliłem, bo Hitler też był maniakiem. Jak śmiesz mnie obrażać?

ocenił(a) serial na 8
MichasMaster

Zawsze kierujesz się w życiu definicjami? Słowo "szmata" pewnie użyjesz tylko w odniesieniu do kawałka tkaniny? "Murzyn" jest obraźliwe dla czarnych i powinieneś to uszanować a nie się wykłócać. Jeżeli ktoś nazwie cię maniakiem i rasistą to w twoim przypadku nie będzie obelgą tylko stwierdzeniem faktu.

aidan_filmaniak

nie rozmawiam z maniakami i językowymi tukami. Zbanuj sobie cały słownik, najlepiej w każdym języku skoro cię wszystko bulwersuje i się zwyczajnie nie odzywaj.

ocenił(a) serial na 8
MichasMaster

Czy wie Pan co mówi SJP dziś, milordzie?

Cinemateur

takie same pierdoły jak OP. To kiedy ban na ciasto murzynek, murzynka Bambo i w ogóle na mówienie, że murzyni są innego koloru skóry?

ocenił(a) serial na 8
MichasMaster

Czyli powołujesz się na SJP tylko, jak Ci pasuje? Dlaczego nie jestem zdziwiona...

Cinemateur

Nie wiem czemu nie jesteś zdziwiona. To też mnie w sumie nie interesuje. Było kwestią czasu, że lewactwo i tam wpadnie. Gdzie byłaś 8 miesięcy temu?

SWoland

oni na siebie "niggerz" mówią więc o co ci biega? XD

FrankSerpico4455

i co to za argument..? jest pełno dokumentów dlaczego tak na siebie mówią, ale z kolei od białych to jest obelga , trochę kolego historii

SWoland

a jak do białych mówią murzyni "świnie" to to jest obraźliwe? sorry ale jak sami nazywają siebie "niggerz" to znaczy że sami do siebie szacunku nie mają...

jakie dokumenty? o czym ty piepszysz? XD

FrankSerpico4455

tak, Pozdrawiam.

kobrzak

Nie oglądałem, jeszcze tego serialu, ale wiem, że Na dworze Elżbiety mógł się pojawić murzyn, ale nie afroamerykanin ;) Hanibal, towarzysz Piotra I. Był on nawet pradziadkiem Puszkina. Jeśli ta produkcja to g...o to polecam rosyjski serial Jekaterina, oczoczywiście o Katarzynie II.

ocenił(a) serial na 7
Kupisz14

Nie, oni noszą rosyjskie nazwiska i grają Rosjan, szczególnie jden całkiem czarny.

kobrzak

taka konwencja ;)

ocenił(a) serial na 9
kobrzak

O to chodziło w serialu! W intro nawet jest, że historia jest sporadycznie prawdziwa! To jest zabawa konwencją, są azjaci, hindusi, czarnoskórzy aktorzy, serial ma dostarczać rozrywkę, zainteresować historia prawdziwą i trafić do szerszego grona.
Interesuję się historia Katarzyny Wielkiej, wiele razy miałam swoiste WTF, co za brednie, ale to był zamysł producentów. Domyslam się że wiele osób, co niezbyt interesują sie historią Rosji w trakcie serialu zrobiło pauzę i rzucili okiem na Wikipedię. Złowieszcze i genialne!

sylwia_jarzab

Moim zdaniem to nie zabawa konwencją, tylko spełnienie wymogów, które są wymagane przez obecną propagandę, żeby film, czy serial miały rację bytu. Przepis na dzisiejszy film składa się z trzech składników: pary homoseksualnej męskiej, pary homoseksualnej kobiecej i czarnego aktora ( jeśli ktoś woli czarnoskóry aktor można zastąpić uroczym eufemizmem Afroamerykanin).

ocenił(a) serial na 7
Cleopatrapl

dokładnie, padłem ze śmiechu jak zobaczyłem w jednym z odcinków 3 czarnoskórych rosyjskich żołnierzy w niewoli u szweda :) dobrze, że chociaż szwed nie był czarnoskóry :).

ocenił(a) serial na 7
kobrzak

zapomniałem dopisać, że serial bardzo dobry :), ale na 8 trzeba u mnie zasłużyć.

kobrzak

No właśnie ja nie oglądałam, chciałam bo mnie zainteresował, ale jak przeczytałam komentarze, że Rosjan grają czarnoskórzy, to mi się odechciało. Jeśli chodzi o historyczne filmy, to przeszkadza mi to. Dla mnie to wtórny analfabetyzm. Ludzie nie rozumieją znaczenia słowa "Słowianin" i "Afroamerykanin"", a się legitymują tytułem Magistra.

ocenił(a) serial na 7
Cleopatrapl

To absolutnie nie jest serial historyczny, jak już ktoś napisał w tym serialu Piotr III jest synem Piotra wielkiego, a Elżbieta jest jego ciotką. Kompletne pomieszanie z poplątaniem. W tym filmie liczy się wyłącznie walka i fabuła.

Cleopatrapl

najlepiej jest jest ktoś niby ogarnia że serial jest celowo nierzetelny historycznie, że taka już jest konwencja ale traci zainteresowanie i rezygnuje mu się odechciewa w momencie gdy dowiaduje się że występują tam aktorzy rasy czarnej i to nie chociaż w roli ewentualnie niewolników.
typowe problemy rasistów.

jednak ewidentnie nie rozumiesz konwencji serialu skoro kategoryzujesz go w ogóle jako historyczny.
prawdziwą ironią jest to że piszesz coś tam o wtórnym analfabetyzmie i ludziach którzy nie rozumieją znaczenia słowa "Afroamerykanin" ;) nie każdy kto jest rasy czarnej jest Afroamerykaninem.

isobel

Ja znalazłam ten serial przypadkiem. Spojrzałam, że z czasów Katarzyny, więc sobie pomyślałam, że to historia. Jako, że wiem, że teraz jest moda na tworzenie fikcyjnych historycznych seriali sprawdziłam na forum, czy ten jest dla mnie i okazało się, że nie. Dziwię się tylko, że z Twoich wypowiedzi wynika, że jesteś osobą tolerancyjną, więc skąd ten brak tolerancji dla mojego światopoglądu. Może Ty tolerujesz tylko tych, którzy są zwolennikami Twoich poglądów, tylko czy to już przypadkiem nie zaściankowość?

Cleopatrapl

skąd ten brak tolerancji dla twojego światopoglądu? proste. bo rasizmu nigdy nie należy tolerować tylko tępić. ty naturalnie nie jesteś w stanie zrozumieć.

natomiast zaściankowość to inaczej zacofanie, na przykład w poglądach. tak więc tutaj akurat ty jesteś doskonałą ilustracją zaściankowości :)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones