PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=659055}

Wikingowie

Vikings
8,4 174 200
ocen
8,4 10 1 174200
6,8 8
ocen krytyków
Wikingowie
powrót do forum serialu Wikingowie

Co sądzicie? według mnie pierwsza część sezonu przedstawia koniec panowania Ragnara oraz narodzin dynastii normandzkiej , a druga po znacznym przedskoku czasowym skupi się w głównej mierze na Bjornie oraz dalszym umacnianiu się wikingów w Normandii, liczę na ciekawe refleksje dotyczące tego tematu otóż kocham ten serial

RagnarWaliWiadro

No cóż ten odcinek to cisza przed burzą, jaka będzie w odcinku 10.

ocenił(a) serial na 10
sentia

Nie mogę się doczekać i potrzebuje szybkich informacji :D

RagnarWaliWiadro

Cierpliwości :) widać że na razie czyszczą obsadę.

sentia

obstawiam krwisty i szokujący finał tej połowy sezonu tzn: porażka Wikingów, śmierć Ragnara z ręki Rollo, Lagerthy, ziomków Flokiego (może jeden ucieknie) możliwe że samego Flokiego. Bjorn przeżyje i wróci do Kattegat.

Anakin_Skywalker

Ragnar nie zginie tak szybko. Lagherta pewnie bedzie ranna. Floki nie umrze ponieważ widać że zmienia sie w kolejnego wieszcza. Ma te wizje. Głupio by zrobili zabijając go

ocenił(a) serial na 8
Anakin_Skywalker

Ragnar zginie na 100% dopiero pod koniec 4 sezonu 4x20.
Z Laghertą możesz mieć racje.

ocenił(a) serial na 10
returner

Polecam sprawdzić najnowsze promo 0;18 s

ocenił(a) serial na 10
Anakin_Skywalker

SPOILER!!!! SPOILER!!!! SPOILER!!!! SPOILER!!!! SPOILER!!!! SPOILER!!!! SPOILER!!!! SPOILER!!!! SPOILERSPOILER!!!! SPOILER!!!! !!!! SPOILER!!!! SPOILER!!!! SPOILER!!!! SPOILER!!!! SPOILER!!!! SPOILER!!!! !!!! SPOILER!!!! SPOILER!!!! SPOILER!!!! SPOILER!!!! SPOILER!!!! SPOILER!!!!



Są w necie dostępne zdjęcia z planu. Ragnar z dłuuuugą, posiwiałą brodą, więc pewnie jego zgon będzie gdzieś pod koniec 4 sezonu (20 odcinek). Pojawiły się również inne fotki - prawdopodobnie z 5 sezonu. Są na nich synowie Ragnara - wiek pewnie około 17-20 lat. Jest też na nich Floki. Łysy, z długą brodą i fajnie wymalowany. Przyznam, że wygląda kozacko :)

ocenił(a) serial na 10
Spooky82

Lub jeżeli nie kręcą już zdjęć do 5 sezonu, to pewnie te fotki ze starszymi synami Ragnara i Flokim są z końcówki 4 sezonu

ocenił(a) serial na 9
Spooky82

Właśnie myślę kim jest ten chłopak w białej koszuli kolo Lagerthy. Miałam nadzieję, że to syn jej i Kalfa, ale po ostatnim odcinku to niemożliwe. I dziewczyna koło Torvi.

BTW jak widać L nie polegnie.

ocenił(a) serial na 10
demona_

Zastanawia mnie też strój Flokiego na tym zdjęciu. Wygląda jakoś tak "bogato". Floki nigdy się tak chyba nie ubierał. Jakiś awans czy coś? :)

ocenił(a) serial na 9
Spooky82

Mnie do tej pory zastanawiało czemu Flokiego i Helgi są biedni Hehe W końcu oblowili się w Paryżu to raz, a dwa chyba Flokiego był jakoś nagradzany za budowę statków.

ocenił(a) serial na 10
demona_

No chyba że chodziło o to, że po Paryżu Ragnar był nadal obrażony na Flokiego (za zabicie klechy) i za karę się z nim nie dzielił łupami :)

Spooky82

Gdzie to fotki mogę znaleźć? ;)

ocenił(a) serial na 10
misspalm

https://www .instagram.com/p/BA-bEiRul_e/

Bez dwóch spacji po "www"

Spooky82

Floki wygląda kozacko, jak taki Ragnar z makijażem. Tylko martwi mnie co tam robią Harald i Halfdan, oby nie zagarnęli tronu Ragnara.

ocenił(a) serial na 10
Anakin_Skywalker

Mini spoiler ;)

Niestety zgodnie z historią Harald zjednoczył całą Norwegię jako król.

ocenił(a) serial na 10
misspalm

Mam nadzieję, że te się dobrze załadują bo to ogólna wyszukiwarka:

https://www .google.pl/search?q=ragnar+long+beard&sa=X&biw=1600&bih=788&tbm=isch&tbo=u&sourc e=univ&ved=0ahUKEwjrzP_TvpbMAhXFlSwKHb3vCnkQsAQIIg#imgrc=RIip5Yoj3lC4HM%3A

Bez spacji po www :)

ocenił(a) serial na 10
misspalm

https://www .google.pl/search?q=ragnar+long+beard&sa=X&biw=1600&bih=788&tbm=isch&tbo=u&sourc e=univ&ved=0ahUKEwjrzP_TvpbMAhXFlSwKHb3vCnkQsAQIIg#imgrc=omK19KgORm749M%3A

też bez spacji po www :)

ocenił(a) serial na 10
misspalm

Tak myślałem. Włącza się ogólna galeria. Ale jak zjedziesz w dół, w gąszczu zdjęć znajdziesz Ragnara z bujną brodą :)

Pozdrawiam

Spooky82

Mam, zacna broda ;D ale ubranie jakieś takie wieśniackie, nie podobne do Ragnara

ocenił(a) serial na 10
Anakin_Skywalker

Tu jeszcze fotka z krukiem :)

http://beardedcelebrities.tumblr.com/post/133106671042

Spooky82

widziałam 10 odcinek, część z domyśleń wyżej się zgadza, część nie, część się nie wyjaśni w ogóle... :)

ocenił(a) serial na 9
Anakin_Skywalker

No nie wiem czy dojdzie do porażki Wikingów. Twórcy coraz bardziej lekko traktują "historię". Hrabia Odo - obrońca Paryża i założyciel nowej dynastii odwalił kitę, nowym obrońcą Paryża został Roland - który nie rokuje dobrze. Rollo niekoniecznie musi obronić Paryż - po to właśnie dostał Normandię, żeby kontrolować ujście Sekwany i nie dopuścić do kolejnych takich ataków. Nie wiem czy pierwsze zdobycie Paryża z zeszłego sezonu się liczy - w sumie nie było to żadne zdobycie.

ocenił(a) serial na 8
Anakin_Skywalker

Och, serial bez Ragnara straci 50% :(

ocenił(a) serial na 8
RagnarWaliWiadro

Nie wiem czy tylko ja mam takie wrazenie, ze ten sezon jest najslabszym ze wszystkich dotychczasowych. Nuda i jeszcze ten Ragnar-cpun...

ocenił(a) serial na 7
sephiroh

Nie tylko Ty.

ocenił(a) serial na 9
RagnarWaliWiadro

Nuda i zero emocji. Leniwa Lagertha zdecydowała się poronić żeby tylko się nie przepracować, na pewno ma plusa u feministek za tą akcję ;-) Dzieciaczki mnie rozbroiły: mały Alfred ma niezłą parę w łapach z tym jego świętym mieczem, ale dzieciaczki Ragnara jeszcze lepsze szczególnie ten starszy (ten co ma coś z okiem chyba) - mama :"Myślałam że ktoś jej pilnuje..."; młody "najwidoczniej nie"; drugi młody (wózkowy sadysta) "who cares!", to była chyba najlepsza akcja odcinka. Horik Junior - akcja bez sensu, był i się zmył. Ragnar, nie mogę już na tego chłopa patrzeć oby szybko wpadł do tej angielskiej dziury/studni, Rollo i Francja, nuda, Anglia, nuda. Mały plusik dla braci H. za akcję z jajkami, dosyć zabawne to było i rzeźnie/gwałty na wiosce. Floki mi o dziwo nie przeszkadzał, chyba lepiej jak się nie odzywa to dlatego. Aslaug i ta jej rozpacz zapijana miodem/piwem z powodu braku chłopa do łóżka trochę przesadzona, histeryczka w depresję wpadła. Uznam ten odcinek za najsłabszy chyba od początku serialu.

ocenił(a) serial na 8
mitrus80

Odcinek dziesiąty przedstawia dorosłych synów Ragnara. To odświeży serial. Mam nadzieję, że zobaczymy walczącego na koniu Ivara Bezkostnego który był niezłym badassem

ocenił(a) serial na 7
RagnarWaliWiadro

Odcinek na pewno lepszy od kilku poprzednich. Troche dłużący się ale nie najgorszy.
Scena Lagerthy fajna, smutne troche, ale było wiadomo że nic z tego nie wyjdzie.
Aslaug i Ivar to dwa diabły, ten starszy syn Ragnara (zapomniałam imienia) jedyny mądry, chciałabym zobaczyć co się stanie kiedy Ragnar wróci do domu.. o ile wróci.

ocenił(a) serial na 9
Aspheris

Mnie ciekawi czy śmierć Siggy zostanie w jakiś sposób poruszona jeszcze w tej części.
Bjorn nie przejawiał raczej zainteresowania córeczką, ale fajnie by było gdyby wężowa twarz poniosła konsekwencje swojego idiotyzmu.

ocenił(a) serial na 8
ChudyDziad_Blog

Nie wiem jak to rozegrają, bo 10 odcinek może być głównie przeznaczony na Paryż i
nie będzie być może czasu na pokazanie ich powrotu do Kattegat i reakcje na śmierć wnuczki Ragnara.
Ale scena z pewnością nie pojawiła się przypadkowo i Aslaug ostatecznie poniesie karę za swoje zachowania.

Następne 10 odcinków 4 sezonu dopiero rzekomo latem ma mieć emisje i
do tego mają zrobić przeskok czasowy. Ragnar jest starszy.
A 4 młodszych synów Ragnara prócz Bjorna nadal będą grać ci sami aktorzy czy podmiana ? Ma ktoś info ?

ocenił(a) serial na 9
returner

Tutaj powinna wrócić mamuśka z blizną i zrobić jesień średniowiecza Ragnarowej, w końcu to nie Bjorn rodził tą córeczkę. Mam nadzieję że akcja w Paryżu zakończy pewien etap serialu i przeskoczą o jakieś 10-15 lat. Jeżeli tak się stanie to będzie dobrze i wtedy chciałbym jeszcze 1 sezon zobaczyć z nową obsadą bez Ragnara, Rolla i Lagerthy która może w końcu padnie w następnym odcinku bo już dla niej miejsca nie widzę w tym serialu.

ocenił(a) serial na 8
mitrus80

Skoro taki przeskok to Bjorna postarzą, a pozostałych 4 synów będą grali inni aktorzy.
W drugim etapie 4 sezonu skupią się z pewnością na walce z Eckbertem i Ellą.
Ragnar skończy martwy pewnie dopiero w finałowym odcinku 4x20.
Rollo też raczej nie zobaczymy w 5 sezonie, bo ma grać w innym serialu.
Lagherta zostanie też uśmiercona w 4 sezonie.
5 sezon może opowiadać o losach synów Ragnara i Albercie królu Anglii.

ocenił(a) serial na 9
returner

a w ogóle jest potwierdzony ewentualny 5 sezon? bo jakoś nie słyszałem

ocenił(a) serial na 8
mitrus80

Od dawna wiadomo.
http://www.filmweb.pl/news/Do+%C5%9Bwiata+wiking%C3%B3w+z+%22Dynastii+Tudor%C3%B 3w%22-116498
Zapowiedzieli 5 sezon. Ma mieć też 20 epizodów.
Nowym aktorem w 5 sezonie będzie główny bohater z innego serialu historycznego Hirsta "Tudors" 2007-2010 Jonathan Rhys Meyers, który wcielił się w króla Anglii Henryka VIII.
http://www.filmweb.pl/serial/Dynastia+Tudor%C3%B3w-2007-313990

ocenił(a) serial na 9
returner

No to spoko.

ocenił(a) serial na 9
returner

Tytuł następnego odcinka "Last Ship" sugeruje śmierć kogoś ważnego i pogrzeb w stylu "13 Wojownika" obym się nie mylił i będzie to pani Jarl "nierodna" Lagertha. Chociaż pogrzeb wikinga dla kobiety to już byłby szczyt feminizmu w tym serialu.

mitrus80

W promo odcinka widać że chyba jeden z tych "braci" ginie na polu bitwy. Może Rollo zginie.

ocenił(a) serial na 9
sentia

W sumie mógłby zginąć, potomka spłodził a do Francji wiecznie nie będą pływać co gorsza transportować tych swoich łodzi, ileż można oblegać ten Paryż, ale Lagerthę też chce martwą widzieć.

mitrus80

No cóż Wikingowie długo oblegali Paryż :P
Ja akurat bardzo lubie postać Lagherty mam nadzieje że Aslaug zginie.

ocenił(a) serial na 9
sentia

Muszą jakoś iść do przodu i wyeliminować kilka starych postaci, Aslaug nie wiem czy zginie bo rudy z tatuażem by się wkurzył chyba. Z drugiej strony można by ją zlikwidować, a na gospodarce niech siedzi blondi od Bjorna i dzieci pilnuje Teściowi i swoich przyszłych.

ocenił(a) serial na 9
sentia

a sorry mówisz o braciach H., to mam nadzieję że ten blondas co wygląda jak Kozak z powstania Chmielnickiego, bo ten drugi jest spoko inteligentny i fajnie wygląda i musi jeszcze powalczyć o ukochaną córkę smoka Aslaug z głupkowatym Ragnarem Niewiemczegochcę-sonem... z resztą wolałbym żeby obydwaj bracia przeżyli ale Rollo nie koniecznie bo głupio w tych szatach wygląda, jak z jakiejś arii operowej

ocenił(a) serial na 9
returner

Podobno Ragnarsonowie będą dorośli. Gdzieś na forum nawet zdjęcia wrzucałam.

ocenił(a) serial na 9
demona_

To dobra wiadomość bo stagnacja z zaćpanym Ragnarem już mnie dobija.

ocenił(a) serial na 7
mitrus80

Ja się zastanawiam po kiego ch.. to było. Zeby poszedł przekaz, że "drugs are bad" ?
Ale jeszcze gorszy był motyw z farbkami dla Judith i pielgrzymką do Rzymu.
To może jeszcze dadzą dłuższy epizod o hodowli kóz w Tunezji ???

mateusztt

Jak ma być przeskok czasowy to jakoś muszą pokazać trochę więcej młodego Alfreda jeszcze-nie-Wielkiego, zanim przejmie władzę w Wessex. Ragnar narkoman to faktycznie trochę przegięcie, w sumie wątek nie taki zły, ale jakoś mało przekonujący i strasznie się dłużący. Przynajmniej Chinka zaliczyła już kąpiel, miałem jej już dosyć od momentu kiedy się pojawiła pierwszy raz.

ocenił(a) serial na 9
mateusztt

Z Alfredem trzeba było podkreślić że będzie takim "człowiekiem Boga", co do ćpania Ragnara to tylko pokłosie nieudanego eksperymentu z wprowadzeniem egzotycznej postaci i teraz w to brną jak opętani, głupota.

mateusztt

Nie powinieneś mieć nic do pirlgrzymki - tak było faktycznie. Przyszły król Anglii, Albert, wraz ze swoim ojcem jako dziecko wyruszył/został wysłany na pielgrzymkę do Rzymu. Co inngeo farbki...

ocenił(a) serial na 10
Kwiiik

to jedno, a poza tym Ecberth wysłał syna z wnukiem na pielgrzymkę chyba po to, by synalek nie pokrzyżował mu planów zgładzenia Kwerthith, czy jak jej tam było...

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones