miniserial Oglądaj odcinki według kolejnośc. Ten serial opowiada jedną historię we wszystkich odcinkach. Oglądanie po kolei ma duże znaczenie dla zachowania ciągłości fabuły i śledzenia wszystkich wątków.
miniserial

Wojna na pełnym morzu

Krigsseileren
2023
59m
6,3 682
oceny
6,3 10 1 682
Gdy wybucha druga wojna światowa, dwaj marynarze na norweskim handlowcu muszą sprostać brutalnej rzeczywistości, by przetrwać konflikt, w który nie chcieli się mieszać. więcej mniej
Wojna na pełnym morzu zobacz gdzie obejrzeć online

gatunek

produkcja

premiera

Marynarz z klasy robotniczej Alfred Garnes niedawno po raz trzeci został ojcem. W dniu wybuchu II wojny światowej przebywa na otwartym Atlantyku, gdzie pracuje na statku handlowym ze swoim przyjacielem z dzieciństwa, Sigbjørnem Kvalenem ("Wielorybem"). W jednej chwili nieuzbrojeni cywile trafiają na pierwszą linię frontu wojny, w którejMarynarz z klasy robotniczej Alfred Garnes niedawno po raz trzeci został ojcem. W dniu wybuchu II wojny światowej przebywa na otwartym Atlantyku, gdzie pracuje na statku handlowym ze swoim przyjacielem z dzieciństwa, Sigbjørnem Kvalenem ("Wielorybem"). W jednej chwili nieuzbrojeni cywile trafiają na pierwszą linię frontu wojny, w której nigdy nie chcieli walczyć. Mężczyźni usiłują przetrwać w nakręcającej się wokół spirali przemocy i śmierci. Tymczasem niemieckie łodzie podwodne mogą w każdej chwili wziąć na cel ich wyładowany towarami statek. Marynarze marzą tylko o jednym - wrócić cało do domu. Tymczasem w rodzinnym Bergen Cecilia musi sama radzić sobie z trudami wojny i zajmować się dziećmi, nie wiedząc, czy jeszcze kiedyś zobaczy Alfreda. Brytyjski nalot na zabunkrowane w Bergen niemieckie łodzie podwodne kończy się tragicznie - pod gruzami zbombardowanej omyłkowo szkoły w dzielnicy Laksevåg i domów w Nøstet giną setki cywili. Gdy wieści o tragedii docierają do przebywających w Kanadzie Alfreda i Wieloryba, mężczyźni nie wiedzą, czy mają jeszcze do kogo i do czego wracać.

dystrybucja
Netflix
studio
Falkun Films / Studio Hamburg Filmproduktion
tytuł oryg.
Krigsseileren
inne tytuły
War Sailor Miedzynarodowe
War Sailor USA
War Sailor Wielka Brytania
War Sailor Irlandia
War Sailor Kanada
więcej
Zdjęcia do serialu były kręcone w Bergen (Norwegia) i na Malcie.
Od najlepszych
  • Od najnowszych
  • Od najlepszych

Naprawdę dobry

ocenił(a) serial na 7

Dobre norweskie kino

serio czy na północy nie ma już innego aktora do roli pierwszoplanowej???

Pierwsze 20 minut można wyciąc w całosci. Film jest tak samo udany jak niedawno pokazany "Narvik" gdzie 30 norweskich żołnierzy wygrałoby bitwę gdyby ich alianci nie opuścili ;-)))))))). (tak głosiły napisy na końcu tego dzieła) Krótko o kolejnym: nuda. Lipa. Zero dramaturgii. Naciągany. Szkoda czasu.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones