PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=10033177}

Wojna na pełnym morzu

Krigsseileren
6,3 691
ocen
6,3 10 1 691
Wojna na pełnym morzu
powrót do forum serialu Wojna na pełnym morzu

Pierwsze 20 minut można wyciąc w całosci. Film jest tak samo udany jak niedawno pokazany "Narvik" gdzie 30 norweskich żołnierzy wygrałoby bitwę gdyby ich alianci nie opuścili ;-)))))))). (tak głosiły napisy na końcu tego dzieła) Krótko o kolejnym: nuda. Lipa. Zero dramaturgii. Naciągany. Szkoda czasu.

ocenił(a) serial na 6

Dac 1 za ten serial to tak jakby wrzucic 10 za Smoleńsk. Ignorant z ciebie kolego, bo choćby gra aktorska już może podwyższyć ocenę czy ujęcia.

użytkownik usunięty
19mta93

Na tym portalu komentujemy filmy a nie obrażamy innyc użytkowników. Bez hejtu proszę. To nie ten portal.

ocenił(a) serial na 7

Minęło parę lat od momentu kiedy ostatni raz wrzuciłem komentarz na filmwebie w odpowiedzi na to co piszą inni. Idąc śladem jednak trafnego stwierdzenia, gdzie to nie miejsce na hejt użytkowników to jednak osoba wyżej idealnie trafiła określając Cię ignorantem. Już przed włączeniem serialu (przed pocięciem przez Netflixa na 3 części film) widnieje napis - dramat wojenny. Po krótkim opisie od razu wiadomo że to nie kino akcji ani też kasowa produkcja marvela, więc widać czego można się spodziwać. Całość miała oddawać realia, tragedie i traumę osób związanych z norweską żeglugą i realiami okupacji podczas 2WŚ. Zdecydowanie udało im się to zrealizować. "Nudny" "naciągany" "zero dramaturgii" i najniższa ocena + jeszcze publiczne komentowanie daje tylko negatywne świadectwo o tym, że może nie jako osoba, bardziej jako "krytyk" filmowy nie masz po prostu zerowego pojęcia o czym mówisz. Idąc jednak Twoim śladem produkcja nie jest jakoś niesamowicie wyróżniająca się, ale też nie można nazwać ją złą. Jedna z wielu historii wartych ekranizacji. Kolejny raz nawiązując do @19mta93 i faktu, gdzie gra aktorska była na bardzo wysokim poziomie, a młodszych aktorów wręcz fenomenalna.

użytkownik usunięty
JAKEER

Gdybyś zadał sobie trud i dowiedział się po prostu z internetu jak wyglądała prawda historyczna dotycząca faktycznego norweskiego udziału w czasie II w.św. w zakresie marynarki handlowej to byś tego głupiego postu nie napisał. To nie ja tutaj jestem ignorantem. Tym niemniej dziękuję za opinię i polecam równie "dobry" film pt. Smoleńsk. Będzie Ci sie pdodobać.

ocenił(a) serial na 7

Umiejętność czytania ze zrozumieniem kończy się wraz z koniecznością zdania matury z języka polskiego, a dajesz temu wyraźny przykład. Twoje określenia co do ekranizacji dotyczą głównie formy w jakiej została przedstawiona i jakby nie patrzeć powodem do najniższej oceny. W moim poprzednim komentarzu nie napisałem zdania na temat 'prawdy historycznej' której tak bardzo się doszukujesz. Oczywiście rzucając jeszcze uszczypliwy komentarz na sam koniec całkowicie wyrwany z kontekstu. To nie miejsce na podbudowywania swojego 'ego'. Niby prawda nie powinna krzywdzić, a też warto się jej doszukiwać. Najniższa ocena to niezaprzeczalny fakt, po którym widać, że nie posiadasz umiejętności obiektywnej oceny produkcji. Od gry aktorów, scenografii, dialogów itd. Jeżeli nie miałeś okazji brać udziału w zajęciach z filmoznawstwa na studiach, polecam bardzo fajny kanał na YouTube @Nerdwriter1 - poza poruszaną kwestią rozumienia wartości w filmach czy serialach można też dodatkowo 'otrzeć się' w temacie zrozumienia sztuki, czytania obrazów itp. Miłego dnia, a ja wracam do zasady nie komentowania niczego przez internet :)

użytkownik usunięty
JAKEER

I trzymaj się tej zasady, oj trzymaj! Obawiam się, że przy kolejnym komentarzu mogłoby Ci ego eksplodować od przekroczenia maksymalnego poziomu przemądrzałości i samouwielbienia.

19mta93

Każdy jest uprawniony do komentowania i ma prawo do postawienia dowolnej oceny. Natomiast twój komentarz jest pozbawiony argumentów i jedynie obraża. Coraz więcej hejtu jest na tym portalu.

ocenił(a) serial na 9

Znasz się widzę..

ocenił(a) serial na 1

nudny

ocenił(a) serial na 5
jaceq967

Film czy Serial nic specjalnego, ogolnie nudny, odpalilem go bo na Netfliksie tak mi sie rzucil jako premiera. Historia jak wiele innych, najlepsze pod sumowanie na koncu ile ludzi nie poginelo a w Polsce ile zginelo, owszem jedna tragedia nie mozna mierzyc inna tragedia, ale ze bez Norwegi alianci by nie wygrali tej wojny to przesadach, tak samo mozna i napisac o Ruskach , czy amerykancach lub o polakach gdzie walczyli na kazdym froncie, , serio film nudzil, nie bylo nic zaskakujacego w tym filmie 5 na 10

ocenił(a) serial na 7
jaceq967

Nie strielali !

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones