Pål Sverre Hagen 

Pål Sverre Valheim Hagen

7,7
1 858 ocen gry aktorskiej
Pål Sverre Hagen
Pål Sverre Valheim Hagen (ur. 6 listopada 1980 r. w Stavanger). W młodości interesował się ekologią i planował zostać biologiem morskim. Na szczęście w porę dostrzeżono jego nieprzeciętny talent aktorski i ostatecznie wybrał naukę w Państwowej Akademii Teatru i Tańca Współczesnego w Oslo.
Hagen zadebiutowała jako aktor Teatru Norweskiego w 2003 roku w udramatyzowanej powieści Bikubesong Michaela Schoefflinga i w dramacie Pan Bima i Pani Bramati Torda Akerbæka. Grał między innymi rolę tytułowego Iwanowa Antoniego Czechowa i Raskolnikowa w dramatyzacji "Zbrodni i Kary" Fiodora Dostojewskiego. W 2007 roku został nagrodą Hedda za najlepszą męską rolę drugoplanową.
W filmie debiutuje w roli policjanta w "Som frykter ulven" w 2004 roku. Od tamtej pory z powodzeniem łączy grę w teatrze z karierą filmową, co zaowocowało kilkoma udanymi rolami, z których największe uznanie krytyki zdobył rolą Jana Thomasa w filmie "DeUsynlige" (Zniknięcie).
więcej

Dane personalne:

wiek:

data urodzenia: 6 listopada 1980

miejsce urodzenia: Stavanger, Norwegia

wzrost: 197 cm

Amanda
Zdobył 3 nagrody Amanda, 2 nominacje
Sprawdź wszystkie nagrody
W 2003 roku ukończył Norweską Państwową Wyższą Szkołę Teatralną w Oslo (Norwegia).
Jest synem ilustratora Roara Hagena. 
Od najlepszych
  • Od najnowszych
  • Od najlepszych

Jak w temacie.

w dwóch filmach Mollanda "Obywatel Roku" i "List w Butelce" zagrał idealnych psycholi. świetny aktor.

Uwaga Spoiler! Ten temat może zawierać treści zdradzające fabułę.

Moim zdaniem nie ustępuje M. Mikkelsenowi, choć jest innym typem aktora o warunkach idealnych do gry postaci psychopatycznych (jak np. w Obywatelu roku). Wyżyny wg mnie osiągnął w Zniknięciu, gdzie arcymistrzowsko zagrał mordercę, żyjącego z piętnem zbrodni na dziecku i zmagającego się z traumą każdego dnia.

Miałam wrażenie, że w drugiej połowie grał już tylko samymi minami. Szkoda, że scenarzysta
go tak skrzywdził, bo zdaje się być naprawdę sympatycznym aktorem.