PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=590394}

Wrogie niebo

Falling Skies
6,8 8 794
oceny
6,8 10 1 8794
Wrogie niebo
powrót do forum serialu Wrogie niebo
ocenił(a) serial na 6
terron

U nich w szkołach nie uczą czegoś takiego wiec pewnie nawet nie wiedzą o co chodzi.

ocenił(a) serial na 7
bartik101

nie wiem nie uczyłem się tam .

ocenił(a) serial na 6
terron

Ja też i bogu dzięki. Spowodowali śmierć 60mln ludzi ale oczywiści w niemczech nie usłyszysz, że to oni. Zrobili to naziści, a broń boże ktoś nazwie ich niemcami to z miejsca jest cała szopka, zresztą tak samo jak w polsce o "polski obozach śmierci".

ocenił(a) serial na 7
bartik101

Ech wszędzie tak jest .Okłamywanie ludu .

ocenił(a) serial na 5
bartik101

W niemieckich szkołach ucząc o II wojnie światowej wspomina się winnych nazistów a podkreśla jako tragiczne dla Niemców takie wydarzenia ja k bombardowanie Drezna czy przesiedlenia Niemców. Nie wspomina się co do tych wydarzeń doprowadziło. Nie uczyłam się w tamtych szkołach, ale to informacja od znajomego, który odbył w Niemczech edukację od podstawówki do uniwersytetu (wydział historyczny).

ocenił(a) serial na 9
anna_mm

ale w jakim sensie nie wspominają "co do tych wydarzeń doprowadziło" chodzi oto jak Hitler doszedł do władzy czy chodzi o poprzedzające wydarzenia np. wyprzedaż żywności z ameryki? Oraz trochę dziwne, że nie uczą w Niemczech dokładnej historii I i II wojny światowej to tak jakby nie uczyć w Polsce historii rozbiorów polskich?

A tak ogólnie to co dokładnie studiuje? historie starożytną, współczesna, wojen(nie pamiętam dokładne nazwy), średniowieczną ...?

ocenił(a) serial na 5
nieznajomy43

Miałam na myśli genezę II wojny światowej: dojście Hitlera do władzy, na drodze demokratycznych bądź co bądź wyborów, to, że wojnę rozpoczęli inwazją na Polskę, czy że przesiedlenia były konsekwencją przesunięcia granic na podstawie ustaleń z Jałty.
A znajomy studiował historię XX wieku i jakoś tam przemieszaną z politologią, nie pamiętam. W każdym razie doktorat poświęcił niemieckiemu spojrzeniu na czystki prowadzone podczas II wojny światowej na terenie Polski.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones