PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=590394}

Wrogie niebo

Falling Skies
6 238
chce zobaczyć
Wrogie niebo
powrót do forum serialu Wrogie niebo

Niedorasta do pięt innym serialom S/F jak choćby do ostatniego StarGate czy BSG.
Historia sama w sobie dobra, obcy zrobieni dobrze, efekty na poziomie. Akcja też się kręci ale
to co zabija ten serial to gra aktorska i sproszczone podejście do wielu spraw.
Pierwszy sezon irytuje skupieniem całej fabuły na uprzężach dla dzieci i cała akcja kręci się w
okół tych biednych dzieci.
Obcy pomimo posiadania bajońskiej techniki, są w stanie przebyć setki tysięcy lat świetlnych w
kosmosie, przybywają na ziemie aby za pomocą dzieci zbierać złom...LITOŚCI ! Przecież to jest
takie głupie, że aż przykre. Sceny gdzie dzieci zbierają złom....Podejrzewam, że tak
zaawansowana cywilizacja przybyłaby z maszynami górniczymi i postawiła własne huty...a
robolami mogłyby być pełzacze - o wiele szybsze, sprawniejsze i silniejsze od
dzieci...ewentualnie roboty do roboty ;).
Inna głupota - obcy najeżdzają ziemię i wycinają wszystkich w pień, armie idą w rozsypkę.
Przestaje istnieć marynarka, siły powietrzne, wszystkie regularne wojska i cały sprzęt ciężki
znika. Za to cywile z grupką piechoty są dla nich przeciwnikiem nie do pokonania...
Rozumiem, że wojna asymetryczna jest jedynym rozwiązaniem w przypadku przewagi
technologicznej ale na pewno nie taka jak jest pokazana tutaj - w dziadowski sposób.
W ostatnim odcinku pokazano, że pionowe lądowanie samolotem w lesie jest dość
bezpieczne, zespół Macierewicza powinien wznowić prace !
Niby film dla dorosłego widza a nie wiem co to PG-12 ? Ani cycków ani flaków...Tak pod
gimnazjum zrobione, że nawet do czarnego charakteru się pała sympatią :/
I jeszcze wszędzie ten amerykański patos...Oni nie walczą dla ludzkości...oni walczą o wolne Stany ! Zostało ich kilkuset to zamiast wybrać jakiegoś przywódcę to oni wybierają....prezydenta USA....ha ha ha

ocenił(a) serial na 5
Tyrq

Wcześniej tez już pisałem o wielu błędach tego serialu, mimo to oglądam. Akurat gra aktorska i uproszczone podejście do wielu spraw widać było także w BSG.
Prezydent to w końcu przywódca :)

skalp_el

Ano BSG rozciągneli na zbyt wiele sezonów - a na środkowe nie mieli wystarczającego budżetu i takie flaki z olejem się robiły. Za to pierwszy sezon, czy pełnometrażowe odcinki to mistrzostwo świata :).
Ciekawe czy jak w Polsce apokalipsa nastąpiła i tak do tysiąca osób się zebrało to czy by wybierali następce Bronka z myślą żeby demokrację kontynuować ;)

ocenił(a) serial na 3
Tyrq

Popieram. Jakby wyjęte z moich ust. Może w serialu chodzi o to, że Ziemie podbili zaawansowani technicznie i rozwinięci intelektualnie rodzice-kosmici, dla swoich niedorozwiniętych dzieci, bo to jak oni się męczą z tymi partyzantami zakrawa na kpinę. Po tym jak bez trudu ludzie rozwałkowują kosmitów, człowiek zadaje sobie pytanie JAKIM CUDEM udalo im się pokonać te wszystki mocarstwa z ich całym arsenałem broni???? Może to o to chodzi co. Nie mieli gdzie zostawić swoje dałnowate potomstwo to podbili Ziemie, zostawili im troche podstawowego sprzętu i uciekli, nie przyznając się że to ich? Ch... najważniejsze że bochaterowie moje ładne buzie i rozpuszczone włosy, żeby nastolatki mogły się w nich kochać i robić tzw "bitwy między postaciami", gdzie porównuje się "który z chłopców jest słodszy i przystojniejszy"....bleee gdzie jest moje wiadro na emowymiociny bleeeeeeeeeeeeeeeeee.....

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones