serial Oglądaj odcinki według kolejnośc. Ten serial opowiada jedną historię we wszystkich odcinkach. Oglądanie po kolei ma duże znaczenie dla zachowania ciągłości fabuły i śledzenia wszystkich wątków.
serial

Wspaniałe stulecie

Muhteşem Yüzyıl
2011 - 2014
1h 50m
7,5 15 567
ocen
7,5 10 1 15567
Historia sułtana Sulejmana Wspaniałego i jego ukochanej Hürrem, którzy rządzą imperium Osmańskim w czasie jego największego rozkwitu. Zobacz pełny opis
Wspaniałe stulecie zobacz gdzie obejrzeć online

gatunek

produkcja

Państwo Osmańskie, rok 1520. Po śmierci sułtana Selima I władzę przejmuje jego syn Sulejman (Halit Ergenç). Nowy władca utrzymuje bliskie stosunki z sokolnikiem Ibrahimem z Pargi (Okan Yalabik), co powoduje niechęć wezyrów. Pewnego dnia Sulejman spotyka w haremie Aleksandrę (Meryem Uzerli).

studio
Tims Productions
tytuł oryg.
Muhteşem Yüzyıl
inne tytuły
Magnificent Century Międzynarodowy
Mera Sultan Pakistan
więcej
Serial był kręcony w Stambule (Turcja).
"Wspaniałe stulecie" skupia się głównie na życiu w haremie i pałacowych intrygach. Zazdrość, podstępy i spiski to codzienność na dworze sułtana. Żona władcy Mahidevran (Nur Aysan) rywalizuje z Hürrem o względy Sulejmana. Wątki polityczne zostały odsunięte na dalszy plan. Złoty wiek Imperium Osmańskiego i osiągnięcia sułtana nikną całkowicie w pałacowych kuluarach. więcej
Od najlepszych
  • Od najnowszych
  • Od najlepszych

Witam, jeszcze nie pisałam na tym forum ale zapoznałam się chyba ze wszystkimi tematami i postanowiłam dodać swoje trzy grosze, jeśli można :)

Serialu nie oglądam od samego początku jego emisji w TVP, ale nadrobiłam braki, oglądając po nocach na YT jak dzika :)

Bardzo intryguje mnie jedna kwestia - skąd tyle...

więcej

Z wielkim żalem obejrzałam dzisiejszy odcinek, w którym pożegnaliśmy najbardziej fascynującego bohatera serialu – Ibrahima Paszę. Był postacią nietuzinkową, wielobiegunową, składającą się z wielu sprzeczności i wielu oblicz.
Nie można mu odmówić wielkości i geniuszu w wielu dziedzinach – był wspaniałym wodzem,...

Taka jest prawda. dwójka "niewiernych" nieźle namieszała islamistom i za to im chwała :)
Hurrem i Ibrahim to dwie najjaśniejsze postaci serialu, najbardziej wyraziste i "mięsiste" - nasza krew :)
Oboje stali się najważniejszymi postaciami Imperium Osmańskiego za panowania Sulejmana tzw. Wspaniałego, czyli "nasi"...

więcej

Założyłam sobie dziś tu konto specjalnie po to, żeby podzielić się z Wami opinią na temat facebookowego profilu tego serialu. Już nawet nie chodzi o to, że oni bazują tam jedynie na linkowaniu streszczeń z innej strony. To nawet przydatne, jak ktoś chce się dowiedzieć co będzie dalej.
Ale ten profil do jakaś chora...

więcej

Serialowe arcydzieło!

ocenił(a) serial na 10

Akcja trzymająca w napięciu, tak, że czas do następnego odcinka niemiłosiernie się dłuży, dobra muzyka, wspaniałe stroje, urodziwe aktorki i aktorzy, ciekawe, wielowymiarowe postaci.. Nikt tu nie jest tylko dobry lub tylko zły. Bardzo, baaardzo wciąga :)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones