PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=682590}
7,3 130
ocen
7,3 10 1 130
Złowroga charyzma Adolfa Hitlera miliony prowadzone ku przepaści
powrót do forum serialu Złowroga charyzma Adolfa Hitlera - miliony prowadzone ku przepaści

Warte zobaczenia

ocenił(a) serial na 8

mocne!!! Warto przyjrzeć się jak tłum złakniony lidera daje się zmanipulować.

ocenił(a) serial na 9
milsia

Właśnie zawsze mnie to zastanawiało, jak taki ktoś będąc....no nikim nie wyróżniającym się, pociągnął za sobą tylu ludzi. Ocenie film jak zobaczę resztę części, jak na razie ciekawy.

użytkownik usunięty
Marga

To, iż osoba nie wyróżnia się wyglądem nie znaczy, że nie ma charyzmatycznego charakteru. Oczywiście sytuacja wewnętrzna ówczesnych Niemiec, odwołanie się do pragnień i nastrojów ludzi, mówienie im o własnej wartości, stawianie Niemców na piedestale - wszystko to pomogło uchwycić Hitlerowi władzę. Z drugiej strony zastanawiam się jak by się potoczyły losy Hitlera, gdyby został malarzem.

ocenił(a) serial na 9

Nie, nie mówiłam o wyglądzie, tylko o jego wcześniejszych latach, kiedy był żołnierzem w I wojnie, potem kiedy siedział i napisał swoje poglądy. Z tego, co wczoraj pokazali naród niemiecki nie był chętny do wojny, ale co innego jest mówić o postępie gospodarczym, a co innego wzywać do tępienia Żydów (bojkot sklepów, noc kryształowa). Jakąś literaturę może na ten temat czytałaś?

użytkownik usunięty
Marga

Pięć lat studiów historycznych zrobiło swoje. Ale ja się nie specjalizuję w XX wieku. Literaturę? Jeśli ci chodzi o coś konkretnego to nie mam czego polecić. Ale czekaj zobaczę swój podręcznik.

użytkownik usunięty

Dobra jest taka książka A. Czubiński Historia powszechna XX wieku. Druga wojna światowa na 200 stronach.

ocenił(a) serial na 9

Studia historyczne^..szkoda, że nie XXw. bo dobrze było sobie porozmawiać z kimś na te tematy :) Dzięki za propozycje książki.

użytkownik usunięty
Marga

Rozmawiać możesz bo przerobiłam program od prehistorii do współczesności, możesz mi pisać na priva.

Marga

Akurat Hitler bardzo wyróżniał się na l Wojnie Światowej. Został nawet odznaczony orderem za swoją odwagę. Dodatkowo znajomi Hitlera z wojska uważali go za dziwaka, gdyż był uzależniony od czystości, nienawidził zboczeństw i zaczepiania kobiet co było popularne wśród wojska, nie pił alkoholu i nie palił.

ocenił(a) serial na 9
Kadex

Co do bohaterstwa ocenianego na podstawie orderów...np. PRL wręczał je pracownikom przemysłu nagminnie. Czy to za wybitne zasługi? No cóż...W IIIRzeszy stopnie wojskowe i ordery nadawali np. na pokrzepienie, albo w 'podziękowaniu', tudzież w innym politycznym celu. Stąd zamiast kierować się orderami, wolę dowiedzieć się o jego roli w wojnie. Opisywana była rola Hitlera w IWŚ, bodaj że przenosił meldunki między frontami...
Co do drugiej części, to się zgodzę. Też o tym czytałam.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones