PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=236095}

Zaklinacz dusz

Ghost Whisperer
7,3 30 975
ocen
7,3 10 1 30975
Zaklinacz dusz
powrót do forum serialu Zaklinacz dusz

Dział z pytaniami;)

użytkownik usunięty

Zakładam ów temat,gdzie będziecie mogli znaleźć odpowiedzi na męczące was pytania.
Macie możliwość zadać pytanie w każdej dziedzinie dotyczącej tego serialu:Ghost Whisperer.(np. o zawiłej fabule,soundtrack,aktorzy gościnni oraz co wam jeszcze przyjdzie na myśl).
Postaram się wypowiadać/odpowiadać na wasze pytania,niezwłocznie z bardzo dokładną odpowiedzą na dany temat.
Zapraszam całą tutejszą społeczność do dyskusji.
Życzę miłych pomysłów i wspaniałego dnia;)
Pozdrawiam;)

ocenił(a) serial na 7
maykel

który odcinek którego sezonu dzisiaj leciał?

użytkownik usunięty
ankess

Przed chwilą na TVP2 wyemitowany został 21 odcinek I sezonu.

A ja wczoraj odkryłam ten serial, gdzie można obejrzeć od początku?

użytkownik usunięty
joanna252

Napisz do mnie na e-mail: mateo141193@wp.pl
Regulamin zabrania udostępniać takich danych.

ocenił(a) serial na 9

Mateo miałeś racje finał świetny. Nie spodziewałem sie takiego zakończenia. Napięcie budowane lepiej niż w wysokobudżetowych filmach i taki klimat, że aż mi samemu zrobiło się zimno.
Ciekawe co się będzie dziać w drugim sezonie. Żeby był chociaż w połowie tak dobry to będzie super.

Pod koniec pierwszej części finału widać jak duchy idą przez rynek do Melindy a w następnym odcinku duchy dopiero na miejscu katastrofy zdają sobie sprawę, że Melinda je widzi. To błąd czy ja coś przeoczyłem?

użytkownik usunięty
maykel

Po prostu stewardesa wiedząc, że Melinda jest w stanie ich widzieć i słyszeć chciała od niej wyciągnąć informacje dlaczego zginęli. Pewnie jak już zauważyłeś duchy,które zginęły śmiercią gwałtowną i okrutną są bardzo zdezorientowane. Przypuszczam,że tak jak szybko pojawili się na skwerze Grandview to tak samo szybko zniknęli i wrócili do miejsca katastrofy. Miejsce śmierci zawsze przyciąga duchy więc dopiero jak pojawili się krewni zmarłych,przenieśli się do tego punktu informacyjnego dla rodzin ofiar.

użytkownik usunięty
maykel

Powiem Ci,ze przez całe te dwa odcinki jak znów je oglądałem na TVP2 ( tłumaczenie fatalne) to wziąć czułem,że coś wisi w powietrzu. Odczuwałem te same stany emocjonalne co Melinda choć już to oglądałem z 15 razy. Ten serial po prostu jest genialny i dobrze przemyślany,bo już od połowy sezonu można wysnuć teorię,ze coś jest na rzeczy. Samosprawdzający się omen.

użytkownik usunięty
maykel

Oczekuj,że w każdym sezonie finał będzie Cię zwalał z kolan i będzie chciał tylko więcej i więcej. Nie chcę Ci spoilerować Co Cię czeka ale jak ja Ci zazdroszczę.;)

joanna252

Można go obejrzeć na filman.cc oraz na vider.info

użytkownik usunięty

Temat do góry ;)

ocenił(a) serial na 6

Również mam takie pytanko... Skończyłam na 2 sezonie i od tamtego czasu nie wiem co się dzieje. Nie mam za bardzo czasu, żeby to oglądać i stąd moje pytanie, co było dalej? I o co chodzi z tym Jimem/Samem, bo kompletnie NIE OGARNIAM:)
Pozdrawiam i dziękuję:)

użytkownik usunięty
mini_orginal

Nie jestem w stanie streścić Ci całego serialu ale z tego co pamiętam w tym dziale często mówiłem co się wydarzyło III,IV oraz V sezonie. Najlepiej będzie jak przejrzysz dokładnie ten temat a na pewno dowiesz się wszystkiego. W razie konkretnych pytań zwróć się ponownie. Wybacz ;)

ocenił(a) serial na 7

ja mam natomiast pytanie o wydanie dvd, czy serial ten wyszedł po polsku na dvd? w empiku nie znalazłam, na allegro jest tylko w wersji angielskiej, a bardzo chciałam kupić go mamie na święta :)

użytkownik usunięty
kasiajagger

Z tego co kojarzę wydanie DVD nie ujrzało w Polsce światła dziennego. Wątpię,aby jakikolwiek dystrybutor wprowadził do sprzedaży polskie wydanie Ghost Whisperer.

ocenił(a) serial na 7

o nieee:( dziękuję bardzo za odpowiedź, ale smutek :(

użytkownik usunięty
kasiajagger

Jeśli Cię to jakoś pocieszyć, to w internecie możesz znaleźć ofertę kupna pirackiego kompletu pięciu sezonów zgrywanych z telewizji na płyty.;)

Hmm. Mam pytanie.
Niestety nie mam możliwości śledzenia serialu regularnie.
Dziś w TV była mowa o "5 znakach". Nawet je wymieniono, ale nie zapamiętałam. ;( O co chodzi z tymi znakami i co się ma stać kiedy się one pojawią?
Z góry dzięki za odpowiedź.

użytkownik usunięty
MotoOPONY

MOŻLIWE SPOILERY
Znaki:
1) Pszczoła (nawiązanie do wierzeń starożytnych Greków i Rzymian. Duszę zabłąkaną na ziemi utożsamiali z pszczołą. Jest to ewidentne podkreślenie,że całe wydarzenie będzie dotyczyło świata duchów.)
2) Gołąb -gdy umrze przez "wpadnięcie" w czyjeś okno- zwiastuje śmierć osoby tam zamieszkałą . I sezon również odnosił się do "szczęśliwego zakończenia-światła" przy katastrofie lotniczej. (Kadłub samolotu miał wyryte/wymalowane wizerunek gołębicy).
3) Powrót zapomnianych (serial podsuwał nam myśl,że jest do nawiązanie do zabłąkanych dusz,które już dawno nie stąpali po ziemi. Melinda wraz z Rickem wysnuli tezę,że rozchodzi się o "negatywnie" nastawione duchy).
4) Zmarli powstaną- można ten znak rozumieć w dwojaki sposób. Jedna z opcji mówi o przejęciu władzy duchów nad żywymi oraz powrót do życia (nietypowy przypadek "zombie" w II sezonie).
5) Śmierć bliskiej osoby ( napis po łacinie "Mors Dilecti" na plecach Jima).
Wszystkie znaki są przekazywane Melindzie od "ciemnej strony" odnoszące się do liczby 5. W numerologi liczba pięć jest bardzo potężna i stabilna. Uczniowie Pitagorasa sądzili,że 5 utożsamia "zdrowie i życie", pięć filarów wiary islamskich,. pięć stygmatów Jezusa). Katastrofa lotnicza wydarzyła się 5 maja 2005 roku czyli (5.05.05) oraz jak się dowiesz w finałowym odcinku o dalszym znaczeniu liczby. UWAGA MEGA SPOILER Melindę będą nawiedzać wizję poprzednich katastrof (Hiszpania, Anglia, Rosja) wszystkie wydarzyły się 5 maja oraz z każdej tylko jedno dziecko z pośród wszystkich wyszło cało i zdrowe. Dzieci są odpowiedzią światła na katastrofy spowodowane przez negatywne duchy. Dzieci są symbolem niewinności i czystości, Melinda jest z nimi powiązana,gdyż jest ona świetlistą duszą (sprawuje piecze nad równowagą, pilnuje aby zmarli przechodzili na tamtą stronę). Liczba ofiar po sumowaniu wynosiła również 5. W finale II sezonu ma nastąpić kolejne katastrofa (ale o skali lokalnej która będzie rzutowała na losy zmarłych i żywych (patrz wyżej "Zmarli powstaną") która domknie cykl (będzie piątą, ostatnim wydarzeniem).
Mam nadzieję,że jakoś rozjaśniłem sprawę;)
Pozdrawiam i życzę miłego dnia ;)

Wow...
Wielkie dzięki. Nawet nie wiesz jak mi pomogłaś!!!

użytkownik usunięty
MotoOPONY

Nie ma za co ;)
Ogólnie twórcy serialu mocno się postarali z zbudowaniem dalekosiężnej intrygi (która rozwija się w V sezonie).
Jak będziesz miała jeszcze jakieś pytania to wal śmiało xD

No i już mam pytanie. Oczywiście nie wybiegam za daleko a jedynie chcę pogłębić to co już napisałaś. Napisz mi proszę o okolicznościach w jakich Melinda ma pierwszy raz styczność z tymi pięcioma znakami. Czyli: kto i w jakich sposób jej o tym powiedział, a następnie co sprawiło, że w nie uwierzyła.
A teraz kolejna rzecz... Wiem, że to jakie one niosą za sobą konsekwencje będzie można oglądać w kolejnych odcinkach, ale ja niestety nie jestem już w stanie śledzić wszystkich odcinków po kolei (w domku pojawił się mały bobasek, który pochłania mi cała uwagę i wolny czas - a w zasadzie, co to jest wolny czas :D )
Powyżej, pod moim pierwszym pytaniem pojawiło się pytanie dotyczące "czerwonego kapturka"... o co chodzi?
No i myślę, że teraz ostatnie pytanie (przynajmniej na razie) - o jakich katastrofach opowiadasz z ostatniego odcinka drugiej serii?

Dzięki za pomoc.

MotoOPONY

"czerwony kapturek" dlatego, że duch kobiety miał na sobie czerwoną bluzę z kapturem, który ciągle miał na głowie i skrywał w nim twarz... dlatego tak ją nazwałam ;P O katastrofach piszę poniżej, opisując Julicie odcinek 21. A "okoliczności" to już zostawię Mateo ;)

użytkownik usunięty
MotoOPONY

Okoliczności pojawienie się znaków (W piątym odcinku drugiego sezonu Melinda napotyka duch, z krwawiącą raną. Z jego ust pada "Pięć znaków,a śmierć nadejdzie " ("Five signs. Death will come") )
1)Pszczole towarzyszyła wizja krwi opadająca na ganek Melindy i Jim-a. Wokół pięciu kropli krwi krążyła pszczoła. Sam motyw pszczoły pojawia się w czołówce serialu.-siódmy odcinek II sezonu.
2)Motyw gołębicy wystąpił już w ósmym odcinku pierwszego sezonu, niemniej jednak najbardziej wyrazistym znakiem był śmierć gołębia na posesji Melindy. Uderzył on w okno sypialni Mel i Jim-a (pierwsze minuty 21 odcinka I sezonu). Pod koniec finałowego odcinka pierwszego sezonu, można dojrzeć na kadłubie samolotu wizerunek gołębicy.
3) "Śmierć ukochanej osoby" pojawia się w dwunastym odcinku II sezonu. Na plecach Jim-a pojawia się napis "Mors Dilecti" jakby ktoś pisał z wewnątrz jego ciała.
4) Ciemna strona kazała Randy-emu (w 16 odcinku II sezonu) przekazać Melindzie kolejną wiadomość "Zmarli powstaną" . W 17 odcinku II sezonu wypełnij się ten znak. Niepełnosprawny chłopak po tym jak zginął obserwował "elitę" swojego liceum. Jak Jason "zawładnął" już dawno nieżywym ciałem Bryana, chciał rozwiązać swoje niedokończone sprawy. Poczuć się znów żywy i nie przywiązany do wózka. Takie zjawisko jedynie nastąpiły ze względu na szczególne okoliczności. (Zasłona między żywymi a zmarłymi słabła ze względu na rozwianą równowagę pomiędzy duchami,które przeszły na tamtą stronę a tymi co pozostali).
5) Powrót zapomnianych pojawił się w 21 odcinku II sezonu. Melinda wchodząc do "domu" Gabriela zauważa pełno zabłąkanych dusz (kilku już wcześniej poznanych np. Reggie). Gabriel jest przeciwieństwem Melindy, drugą stroną medalu. Pracuje on dla ciemnej strony, aby przetrzymywać zmarłych przed przejściem na tamtą stronę. Duchy w grupie są w stanie dokonać większych szkód niż w pojedynkę i tak był plan "ciemnej strony" oraz Gabriela Lawrence.
5)Powrót zapomnianych

użytkownik usunięty

Mała korekta błędów:
5) Powrót zapomnianych pojawił się w 20 odcinku II sezonu.*

nie Hiszpania tylko Rzym czyli Włochy, i chyba 11 maja... Ha! mam Cię ;))) a teraz ja mam pytanie, kim jest czerwony kapturek? duch Azjatki, która pokazywała jej te wizje? no i ten facet co jeździł za tymi dziećmi...? a skoro chodzi o dzieci, to z katastrofy samolotu ocalała dziewczynka w aucie, czyli następny, ostatni odcinek 2 serii będzie z nią związany? z góry dzięki za odpowiedź ;)

użytkownik usunięty
agrest001

Przed chwilą wróciłem do odcinka 21 II sezonu, aby dokładnie sprawdzić i masz rację, katastrofy wydarzyły się w Rzymie-Włoszech, Anglii i Rosji 11 maja (ale wciąż jest nawiązanie to liczby 5). Najmocniej przepraszam za wprowadzenie w błąd ostatnio mam tyle spraw na głowie,że niektóre detale mi się mylą. Jeszcze raz najmocniej przepraszam.
Dana Clark jest zmarłą żoną Ethana,która zginęła w wyniku zatopienia się promu na morzu Irlandzkim. Za życie była obdarzona darem mediumistycznym, otrzymywała wizje dotyczące przyszłości (np. o zatonięciu statku). Po śmierci "światło" poprosiło ją o wskazaniu Melindzie drogi, skupieniu jej uwagi na wagę tych katastrof. Ze względu na swoje mediumistyczne zdolności (które po śmierci nie "znikają) została wieszczącym duchem. Będą się objawiały Kristen oraz reszcie ocalałym zdolności paranormalne.

kurczę blade jak mawiał Mikołajek, to był żarcik, nie przejmuj się tak ;) widzę, że jesteś wielkim fanem GW, jak ja kiedyś U2 ;) egzaminu z GW chyba nikt mieć nie będzie więc drobny błąd w szczególe nikomu oceny nie obniży ;) z innej beczki, jeśli chodzi o Samotność w sieci, jeśli czytałeś książkę i Ci się podobała to filmu nie polecam, z drugiej strony jeśli nie czytałeś książki to filmu też nie polecam oglądać, bo jest tak okrojony, że bez książki jako "przewodnika" nie ma sensu go oglądać, jedyne co fajne było w filmie to jego zwiastun ;)

użytkownik usunięty
agrest001

Zazwyczaj w polskich filmach dobre są tylko zwiastuny. Dzięki za ostrzeżenie ;) Obejrzałem przelotnie fragment w TV (i był dość specyficzny) w zupełności nie rozumiałem zmian w zachowaniu głównej bohaterki (ale pewnie przez mój 5 minutowy seans w ramach przerwy na film) xD

ocenił(a) serial na 10

może mi ktoś opisać odcinek 21 z sezonu II? niestety nie mogłam oglądać a poprzedni odcinek skończył się bardzo interesująco :)

julita4433

Na początku odcinka Melindzie śni się pogrzeb, nowy facet i syn Delii obwiniają Melindę za śmierć osoby w trumnie, mimo, że nie widzimy kto tam leży, nasuwa się wniosek, że to właśnie Delia. Melinda myśli, że to było ostrzeżenie i przez resztę odcinka martwi się o przyjaciółkę, w końcu mówi jej o swoich obawach i o tym, że Gabriel może chcieć skrzywdzić jej bliskich. W pewnym momencie zdarza się wypadek (z inicjatywy jakiegoś złego ducha) i Delia porażona prądem trafia do szpitala, gdzie Gabriel czyha już na jej duszę, na szczęście poza paroma oparzeniami nic jej nie jest. Melindę nawiedza wyżej omawiany "czerwony kapturek", kobieta, która pokazuje jej różne katastrofy, zatonięcie statku i zawalony most. Co jakiś czas akcja przenosi się do Anglii, Rosji i Włoch, widzimy wówczas mężczyznę, który odwiedza w tych miejscach trójkę dzieci. Każde z nich zachowuje się dziwnie po wypadku jakiego doznało. Z tego co pamiętam jedna dziewczynka lepiła jakieś serduszka, zawieszki chyba, we Włoszech chłopiec rysował kobietę, która była bardzo podobna do Melindy ! ;), i każde z tych dzieci na pytanie dlaczego to robi, mówiło, że to "dla niej". Melinda w końcu odkrywa, że katastrofy, które pokazywała jej kobieta miały miejsce w przeszłości. Wyszukuje ich miejsca, dokładną datę i liczbę ofiar. Są to właśnie Anglia, Rosja i Włochy. Wszystkie katastrofy zdarzyły się 11 maja, kolejno 2003, 2004 i 2005 roku. 11 maja 2006 była katastrofa samolotu, w której zginęła między innymi Andrea. Payne widząc ile osób zginęło w każdej z katastrof, odkrywa, że chodzi o liczbę 5 (np. w jednej z nich zginęło 311 osób, 3+1+1=5 itd.). Dochodzą do wniosku, że skoro katastrof było cztery, to będzie jeszcze piąta, która wydarzy się tego samego dnia, czyli 11 maja, który w omawianej chwili wypadnie za tydzień. Jadąc od profesora Melinda dostaje telefon i jedzie do jakiegoś domu. Tam zastaje troje dzieci z Europy i mężczyznę, którego opisałam wyżej. Na tym kończy się odcinek. Niestety nie pamiętam co ten facet powiedział Melindzie, jak i parę innych szczegółów. Ale to co najważniejsze chyba opisałam... ;)

użytkownik usunięty
agrest001

+Wszystkie wizje pochodziły od wieszczącego ducha-kobieta w czerwonym kapturze. Każde z katastrof nastąpiło w metaforycznym ujęciu "przejścia" na tamtą stronę. Na morzu Irlandzkim zatonął statek,który nawiązywał do mitologii greckiej, w której po rzece Styks Charon przewoził zmarłych do krainy zmarłych. W Rosji zapadł się tunel,który jest utożsamiany z przechodzeniem na tamtą stronę (dużo osób doświadczających śmierć kliniczną -ang. NDE- widzi tunel ze światłem). We Włoszech zawalił się most,który również symbolizuje w/w etap duchów.

użytkownik usunięty
agrest001

+Wizja na skwerze Grandview. Każdy przechodzień obserwował każdy krok Melindy, dobitne zilustrowanie,że nadchodzące wydarzenie będzie przeważało na dalsze losy żywych i zmarłych oraz,że Melinda jest obserwowana.

ocenił(a) serial na 10

Dziękuję bardzo :)

Nie wiem czy było już takie pytanie no ale cóż. Skoro ktoś kto umarł może wejść w inne ciało, to dlaczego dusza zmarłego nie może powrócić do swojego ciała?

użytkownik usunięty
Anita1994

Dobre pytanie;)
Według mojej hipotezy Jim wszedł w wakujące (ale jeszcze nie dotknięte/zdegradowane tak głęboko śmiercią) ciało. Należy zaznaczyć,że Jim wstąpił w wakujące ciało Sam'a(który już przeszedł na tamtą stronę) w chwili,gdy dokonywano reanimacji. W momencie nadania impulsu elektrycznego przywrócono akcję serca,a sprytny Clancy to wykorzystał i wstąpił w "żywe" ciało. Takie posunięcie jest strasznie energochłonne dla ducha, a te co dopiero wyzbyły się cielesnej powłoki owej ogromnej energii nie posiadają. Dodatkowo "porzucone" ciało musiało by być pobudzone elektrowstrząsami (patrz wyżej) aby w zsynchronizowany -z impulsem elektrycznym- sposób zawładnąć ponownie nad ciałem. Trzeba jeszcze nadmienić,że możliwe jest interwencja "światła" czy tam święcących. To pewnie oni ułatwili Jimowi ponowne egzystowanie. Zaznaczam,że to tylko moja teoria;) Chętnie usłyszę inne ;)

ocenił(a) serial na 8

Czy mógłby mi ktoś wytłumaczyć o co chodzi z Księgą Przemian?

użytkownik usunięty
ropucha

A czego konkretnie nie rozumiesz?;)

ocenił(a) serial na 8

Oglądałam wszystkie sezony, ale tak po łebkach i akurat nigdy nie natrafiłam na rozwinięcie tego wątku. Czytałam, że w tej księdze jest napisana data śmierci Melindy. Jeśli moglibyście to rozwinąć byłabym wdzięczna

użytkownik usunięty
ropucha

W telegraficznym skrócie:
-Księga zmian jest wytworem święcących,których jedynie Aiden jest w stanie widzieć. Celem księgi było ostrzeganie Melindy i jej przyjaciół przed niebezpieczeństwami ze strony cieni.
-Księga zmian wyznaczyła dokładny dzień porodu na 25 września. Melinda sądziła,iż umrze przy porodzie,ponieważ księga posiadała wszystkie daty śmierci jej bliskich Andrea'i, Jim'a.
-Ze strachu święcąci szybko wymazywali jakiekolwiek wzmianki o cieniach.
-Pierwszą wzmiankę o cieniach byl wpis:
"Gdy liście opadną,
takoz niewinne istoty"
bądź (II wersja tłumaczenia)
"Gdy liście opadną,
rzeź niewiniątek zażądają".

ocenił(a) serial na 8

dziękuję za odpowiedź;)

ocenił(a) serial na 7

Hejka...
Potrzebuję pomocy, ale swoistego rodzaju. Chodzi o możliwość obejrzenia ostatniego odcinka drugiej serii. Próbowałam napisać do Ciebie prywatną wiadomość, ale wyświetlił mi się komunikat o braku takiej możliwości. Wolałabym TU nie rozpisywać się o swoim problemie. Proszę o zaproponowanie formy kontaktu. ;-)

użytkownik usunięty
Eiris_80

Wyślij do mnie wiadomość na mail'a: mateo141193@wp.pl

ocenił(a) serial na 7

Zrobione ;-)

ocenił(a) serial na 10

wow ;) ty wiesz wszystko o GW :) podziwiam :)

użytkownik usunięty
i_know_you_love_me

Dzięki;) Żartuje sobie,że mógłbym napisać pracę magisterską o GW;)

ocenił(a) serial na 7

Gdyby to było takie proste...
A szkoda, dzięki temu nie musielibyśmy pisać o rzeczach już przez kogoś opracowanych i to po wielokroć. O rzeczach nudnych i bardzo nudnych. Czasem się dziwię, że ci wszyscy profesorowie i doktorzy mają w ogóle cierpliwość czytać milionowy raz tę samą tematykę. A tak każdy mógłby napisać o tym co go naprawdę interesuje i o tym co lubi - o ileż więcej serca włożylibyśmy wówczas w to co piszemy, a nie tylko suche, banalne fakty nie zawierając nawet naszych słów tylko cytaty, cytaty i cytaty...
BLE!!

użytkownik usunięty
Eiris_80

Dokładnie;) Ileż można czytać prac o tej samej treści ale o zmiennym załączonym nazwiskiem ;)
Dla dobra swojego i komisji maturalnej wybrałem sobie temat "Syndrom ofiary w literaturze i filmie". Na przeciw radom nie podjąłem tematu "Holocaustu" (bo ileż można pisać o ofiarach poniesionych przez niewinne osoby). Teraz piszę o syndromie sztokholmskim (na podstawie "Pieskie popołudnie), syndrom kobiety bitej (Strefa Mroku) i syndrom dorosłych dzieci alkoholików ("Gnój"). Chciałem wybrać ciekawe postacie i ich losy,żeby mi się milej pracowało przy konstruowaniu pracy oraz ułatwić sobie prezentacje.;)

ocenił(a) serial na 10

pomysł dobry, ale niestety tak sie nie da :P

ocenił(a) serial na 10

pisałeś że Melinda jest najpotężniejszym medium ponieważ jej matka i babka też są/były medium ale prababka Mel również była Medium (dowiadujemy się tego z odcinka w którym Melinda po raz pierwszy schodzi do podziemnego miasta) :)

użytkownik usunięty
julita4433

Dobrze sobie to skojarzyłaś. Szacuneczek dla Ciebie;) Już wcześniej o tym pisałem;)
Jeśli dobrze pamiętam to napisałem,że Melinda jest najpotężniejszym medium,gdyż pochodzi od długiej linii zaklinaczy (Tessa Lucas-prapraprababcią Melindy) oraz jej ojciec Paul Eastman również potrafił się komunikować się ze zmarłymi;)
Szkoda,że ze względu na ogólny strajk scenarzystów w USA sezon 3 został zredukowany do 18 odcinków.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones