PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=655002}
6,1 704
oceny
6,1 10 1 704
Zero Hour
powrót do forum serialu Zero Hour

zawód wszechczasów!

ocenił(a) serial na 6

Może serial nie jest jakiś wybitnie zły, bo na tle debiutów ostatniego roku wypada przyzwoicie.
Jednakże, jeszcze nigdy nie byłam aż tak zawiedziona! Po obejrzeniu trailera, chyba z dobry
miesiąc nie mogłam się doczekać premiery. Podstawy były solidne, więc wymagania były
wysokie.
Serial stworzony przez twórcę Prison Break'a, ze świetnie zapowiadającym się scenariuszem,
wielka tajemnica, wyraziste czarne i białe charaktery, niezła obsada i w końcu spory powiew
świeżości i nadzieja na nowy nr 1.
Niestety, coś tu poszło nie tak. Mam wrażenie, że twórcy byli zmuszeni do upchnięcia tylu
elementów w odcinku pilotowym (aby zainteresować szerszą publikę i podnieść oglądalność?), że
dało się to zrobić tylko upraszczając i skracając fabułę jak tylko się da.
Rezultat - miałam wrażenie, że przesuwamy się po kolejnych punktach planu pracy, a nie
zapoznajemy z gotowym dziełem. Co chwila zastanawiałam się dlaczego dany bohater zachowuje
się właśnie w taki sposób, albo dlaczego twórcy poprowadzili fabułę w tym właśnie kierunku. Nie
chodzi tu bynajmniej o jakieś kombinowanie, czy zwroty akcji, tylko raczej o nie do końca
przemyślane i racjonalne zachowania bohaterów, nielogiczne, nadmiernie uproszczone i
szablonowe sceny. Dodatkowo nie mamy szansy na zaznajomienie się i polubienie głównych
bohaterów, a tajemnica zostaje od razu odkryta - widz od razu dowiaduje się zbyt dużo, co
sprawia, że brak jest napięcia i wyczekiwania "co dalej". Oczywiście nie wyjaśniono dokładnie o
co chodzi (główna tajemnica pozostaje do odkrycia) i wiele wątków na pewno ma szansę ciekawie
się rozwinąć, jednak czuję się "syta" - nie do końca mnie interesuje dalsze rozwiązywanie
zagadki.
Podsumowując - olbrzymi potencjał, jednak już na starcie zmarnowany. A szkoda, bo
paradoksalnie do doskonałości temu serialowi brakuje niewiele.

margoluz

o już hejty się zaczynają;)

ocenił(a) serial na 6
Marko81

scena po scenie ten serial co chwila mnie denerwuje, ale w taki nietypowy sposób, tzn. wkurzam się, że zostało coś zrobione (a raczej "zepsute") w taki a nie inny sposób i cały czas zastanawiam się jak można by to zrobić lepiej, jakie rozwiązania byłyby strawne itp. ...i zwyczajnie nie mogę się pozbyć tego serialu z mojej głowy!
pierwszy raz mi się coś takiego zdarzyło, zazwyczaj jak jakiś serial mi się z jakichkolwiek powodów nie podoba to go nie hejtuję bo szkoda mi mojego czasu i uwagi, tylko zwyczajnie przestaję go oglądać
Zero Hour ma olbrzymi potencjał i w zestawieniu z chłamem, który jest ostatnio serwowany przez stacje telewizyjne, jest jeszcze znośny, dlatego nie umiem tak po prostu z niego zrezygnować (tym bardziej, że cały czas mam nadzieję, że jakość serialu się poprawi) ...a że mnie wkurza tymi masowymi niedorzecznościami, to hejtuję! a co! takie to już moje internetowe prawo!

margoluz

Dokładnie. ma się wrażenie, że producent wymógł na scenarzystach nabicie pilota wątkami, które mają przekonać widza do serialu. Efekt jak dla mnie jest dokładnie odwrotny. Nie wiem czy chcę tracić czas choćby na kolejny odcinek, a co dopiero cały sezon. W ogóle ten pilot to bzdura na bzdurze. A już największa to wyjawienie straszliwej tajemnicy strzeżonej przez setki lat przez tajny (!!!) zakon dwójce dzieciaków... litości...

ocenił(a) serial na 8
kompaktowa

a mi się bardzo podoba. To jest coś NOWEGO. Rzygam serialami o lekarzach, wyjaśnianiu morderstw, plotkarach i innych tandetnych wątkach, bo jest to po prostu nudne jak flaki z olejem. Może i za dużo jest scen w Pilocie, ale na czymś ekipa musi zarabiać, więc chcą przyciągnąć widzów. A mnie już mają. :) jak dla mnie pomysłowy, zagadkowy, ciekawy serial. Z przyjemnością obejrzę kolejne odcinki.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones