serial Oglądaj odcinki według kolejnośc. Ten serial opowiada jedną historię we wszystkich odcinkach. Oglądanie po kolei ma duże znaczenie dla zachowania ciągłości fabuły i śledzenia wszystkich wątków.
serial

Zieja

2022
43m
6,3 43
oceny
6,3 10 1 43
Opowieść o życiu i działalności księdza Jana Ziei, naocznego świadka i aktywnego uczestnika wojny 1920 roku, konfliktów narodowościowych dwudziestolecia międzywojennego, kampanii wrześniowej, powstania warszawskiego i początków KOR-u. Zobacz pełny opis
Zieja zobacz gdzie obejrzeć online

gatunek

produkcja

Pojedynek dwóch charyzmatycznych aktorskich osobowości, w roli makiawelicznego majora Służby Bezpieczeństwa wystąpił Zbigniew Zamachowski, a w postać księdza Jana Ziei wcielił się Andrzej Seweryn. Jest to opowieść o życiu i działalności księdza Jana Ziei, naocznego świadka i aktywnego uczestnika wojny 1920 roku, konfliktówPojedynek dwóch charyzmatycznych aktorskich osobowości, w roli makiawelicznego majora Służby Bezpieczeństwa wystąpił Zbigniew Zamachowski, a w postać księdza Jana Ziei wcielił się Andrzej Seweryn. Jest to opowieść o życiu i działalności księdza Jana Ziei, naocznego świadka i aktywnego uczestnika wojny 1920 roku, konfliktów narodowościowych dwudziestolecia międzywojennego, kampanii wrześniowej, powstania warszawskiego i początków KOR-u. 1 Rok 1977. Adam Grosicki, odsunięty od służby oficer służby bezpieczeństwa, dostaje szansę na powrót. Musi zdobyć materiały kompromitujące członków rodzącej się demokratycznej opozycji. Spośród opozycjonistów, którzy mogliby mu pomóc w ich zdobyciu, Grosicki typuje 80-letniego księdza - Jana Zieję. Wkrótce Zieja zostaje wezwany do Urzędu Bezpieczeństwa. Podczas spotkania okazuje się, że ksiądz nie tylko stanowczo odmawia współpracy, ale próbuje jeszcze, niejako przy okazji, ewangelizować przesłuchującego go majora. Ich rozmowa staje się pretekstem do retrospektywnych opowieści z bogatego życia księdza.

studio
Telewizja Polska (produkcja) / Wytwórnia Filmów Dokumentalnych i Fabularnych (WFDiF)
tytuł oryg.
Zieja
inne tytuły
Na razie nikt nie dodał wątku na forum . Spróbuj swoich sił i podziel się opinią. Możesz być pierwszy!
Dodaj wątek na forum

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones