Znaki (2018-2020)
Znaki: Sezon 2 Znaki Sezon 2, Odcinek 8
Odcinek Znaki (2018-2020)

Odcinek 8

Episode 8 44m
5,8 296
ocen
5,8 10 1 296
Znaki
powrót do forum s2e8

Obejrzałem cały sezon tylko po to, żeby zobaczyć TO zakończenie?! Co za bezsens - nie dość, że 3/4 wątków nie doczekało się zakończenia, to jeszcze jakieś idiotyczne elementy mistyczne totalnie zawaliły ostatni odcinek serii...

tomaszp_3

Taa... bezsensowny wątek mistyczno-paranormalny jako odwrócenie uwagi od dziur fabularnych. Wielki zawód, bo sezon 1 był o niebo lepszy...

tomaszp_3

Tyle oczekiwać na 8 odcinek w napięciu że wszystko się wyjaśni. A tu klapa. Może nagrają sezon 3.

martynka_jurek

Ja nie widzę sensu trzeciego sezonu. Wszyscy poszukujący rozwiązań lub zemsty nie żyją bądź będą w więzieniu. Te wątki, nie mogłyby się pojawić, bo to odgrzewany kotlet. Burmistrz wszystko pozostałe zatuszuje. Nowy komendant zacznie od zera. Jedynie ksiądz by mógł coś zdziałać, ale pewnie by wyjechał. Serial świetny, wciągający. Nie znając zakończenia chciałbym sezon 3, ale nie widzę furtki do niego w ostatnim odcinku.

ocenił(a) serial na 8
rapody

Zostaje jeszcze Ada, która powinna się zainteresować jednak parką, z którą wczoraj rozmawiała, a dziś się dowiaduje że nie żyją od dwóch tygodni. No i szczerze to nie wiemy czy wsypie Trelę, póki co w trudniejszej sytuacji jest tylko Nina.

rapody

Według mnie ksiądz też już wyeliminowany. Było pokazane jak w chodzi w zaczarowany elektromagnetyczny okrąg i umiera. Z resztą to samo spotkało Elizę i jej partnera tylko jakimś cudem na chwilę ukazali się policji żeby wyjawić prawdę. Według mnie powinno to się skończyć na 10-12 pierwszych odcinkach bez wątku paranormalnego bo to nic nie wnosiło do sprawy..

ocenił(a) serial na 9
tomaszp_3

Zamiast cokolwiek wyjaśnić to jeszcze bardziej skomplikowali.
Serial do tej pory miał ciekawy klimat. Morderstwa, Dzikowski, zagadki, Sobczyk itd.
Drugi sezon i kolejne zagadki też wydawały się ciekawe. Ale te motywy niemieckie, ten muchołap, Gotard, Feliks - scenarzysta zaczyna gdzieś odjeżdżać od rzeczywistości.
S02E08 - porażka

ocenił(a) serial na 7
damprz

Beka z tych, którzy czekali na podanie wszystkich rozwiązań na tacy. Doceniam to, że jest więcej niewiadomych niż wiadomych. Jak dla mnie zakończenie sezonu git. Jak lubicie gdy wszystko jest jasne i klarowne, tłumaczone jak dzieciom, to najwyraźniej nie jest to serial dla was

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
ocenił(a) serial na 8
Andrzejek324

Jeśli twórcy nie planowali jeszcze zakończyć historii, to nie zrobili zakończenia, co w tym dziwnego? Nie zamykają wątków, bo mają zamiar je kontynuować. To nie jest "True detective" żeby każdy sezon był zupełnie inną, zamkniętą historią. Raczej spójrz na "Dark", czy tam końcówka sezonu rozwiązuje wszystkie prowadzone wątki?

ocenił(a) serial na 7
Andrzejek324

Dokładnie. 1 sezon - jedna historia. Owszem można zostawić otwartych kilka pobocznych wątków, jako spoiwa, ale praktycznie nic nie pozamykane to czysty kretynizm. Potem nagle okazuje się że priorytety się zmieniły i serial trzeba porzucić, podobnie jak widzą z kupa nie Zakopanego gówna.

ocenił(a) serial na 8
gremlin008

Zgadzam się, końcówka jest bardzo dobra. A takimi Andrzejkami bym się nie przejmował. Oni są jak ich legła. Muszą mieć wszystko na tacy podane. No to teraz jeszcze sobie Andrzejek niech napisze, że "legła to twoja stara pod albańskim pastuchem" i na tym zakończymy.

ocenił(a) serial na 7
Sanderus

Uwielbiam ten argument typu "szach-mat", że ktoś "nie musi mieć wszystkiego podanego na tacy". Ale w sumie są w tym i pewne pozytywy, bo to oznacza, że nawet rażąco źle napisane scenariusze znajdą swoich fanów :) Ciekawi mnie tylko, czy jak idziecie np. do fryzjera i fryzjer ogoli Wam tylko pół głowy i mówi, że gotowe, odpowiadacie: świetna robota fryzjerska! Nie lubię mieć całej głowy ogolonej, bo resztę fryzury wolę sobie dopowiedzieć :D:D

ocenił(a) serial na 7
damprz

Musowo jonaszową wodę musi chleptać.

tomaszp_3

teoretycznie wszystkie wiodące wątki zostały zamknięte, ale...
No właśnie "ale", dla czego Nina zabija Kasię? Czyżby razem z Sobczykiem była mała psychopatką? No i mnie najbardziej wnerwia wątek odnalezienia się pary z auta, przesłuchiwania ich przez Trelę i Adę, a potem ich śmierć od dwóch tygodni, która wyklucza możliwość ich przesłuchiwania...Może ktoś ma pomysł jak to wyjaśnić???

karola_korys

Jak czemu zabija ?? Zeby jej odplacic za znecanie sie nad nia

ocenił(a) serial na 7
domin_4

Nina zabiła Dorotkę, nie Kasię.

ocenił(a) serial na 9
karola_korys

Jeśli wątki zostały zamknięte to chętnie zobaczymy twoje wyjaśnienie na temat każdej postaci

karola_korys

To, że się znecała jest więcej, niz pewne. Ja myślę, że to jednak nie Nina zabiła, ale burmistrz z tym nawiedzonym.

kasha_592

no na to nie wpadłam, ale owszem ich słowa na rybach o tym, żeby zająć się Dorotką można tak zinterpretować, zwłaszcza, że obu panom Trela przeszkadzał, a Jonasz widział przez okno jak Nina zajmuje się Dorotką.

karola_korys

To akurat jest proste. Dla tej pary minął dzień, a dla innych dwa tygodnie. Scenarzysta garściami czerpie z doskonałych seriali takich jak Lost, czy Dark.

ocenił(a) serial na 7
haldeephouse

Dokładnie, ten motyw był najlepszy w całym sezonie.

haldeephouse

nie wiem co w tym doskonalego, nierealne sc/fi, bzdety takie.. poza tym to jest najprostsza metoda na oklamanie widza i na zrobienie scenariusza bez wysilku i kreatywnosci - walnijmy retrospekcje albo przenoszenie w czasie i bedzie git

karola_korys

Nina nie zabija Kasi, tylko Dorotkę (o ile to ona zabiła).

baas_

no właśnie myliły mi się imiona tych dwóch bohaterek, ale ktoś wyżej już mi napisał, że to raczej nie Nina.

ocenił(a) serial na 8
karola_korys

Kasię zabiła parka która ją potrąciła samochodem.
A motyw z tym że para nie żyje od dwóch tygodni... cóż, serial powoli skręca od rasowego kryminału w stronę mrocznego science fiction. Musimy wziąć pod uwagę, że to już bardziej klimaty "Dark" niż kryminał w świecie realnym.

Hrabia_Zuo

i to niestety nie bardzo mi sie podoba... z realistycznego serialu robi sie jakies sc/fi

ocenił(a) serial na 8
karola_korys

A gdzie jest powiedziane, że to Nina zabiła Kasię? Przecież to turyści ją potrącili.

ocenił(a) serial na 8
karola_korys

Dokładnie- nigdzie nie jest powiedziane że to Nina zabiła Dorotkę. Po drugie, myślę że ksiądz o którym ciągle za mało wiadomo, odgrywa tutaj jakąś czarniejszą rolę.

bolek0793

Kurde ludzie, przeczytajcie wyżej, że pomyliły mi się imiona, pomyliłam Kasię z Dorotką...

ocenił(a) serial na 7
bolek0793

Mnie się wydaje, że ksiądz jest OK, w końcu próbował powstrzymać Sobczyka po jego spowiedzi, potem go śledził, więc to pewnie on uwolnił Ninę. Tyle, że duszę miał zwichrowaną trochę, bo go ta Eliza uwodziła i może się zakochał. I może wiedział coś od niej o tych niemieckich tajemnicach.

ocenił(a) serial na 7
aleksandrinetta

a to Eliza nie była jego siostrą ?

ocenił(a) serial na 7
plineq

Eliza była żoną brata księdza ;)

ocenił(a) serial na 7
karola_korys

Nina zabiła niedorozwiniętą Dorotkę, która razem z Sobczykiem się nad nią znęcała, a nie Kasię. Kasię jadącą na rowerze przez las uderzył samochód Elizy i jej profesorka.

aleksandrinetta

kuźwa ludzie czytajcie całą dyskusję, NAPISAŁAM JAK WÓŁ, ŻE POMYLIŁAM IMIONA DWÓCH BOHATEREK!

ocenił(a) serial na 8
tomaszp_3

Polecam też zapoznać się z legendami Gór Sowich, poczytać o kompleksie Rise, Muchołapce i tajemniczych miejscach w tamtych okolicach. To jest i ciekawe i pomaga więcej zrozumieć w serialu, zobaczyć chociaż część drugiego dna ;) Ale i tak wiele rzeczy jest niewyjaśnionych... Jak interpretujecie to, co stało się z zaginioną parę i ich dziwną śmiercią?

beata_g1

Jako mieszkaniec tamtych okolic, słyszałem dużo różnych rzeczy odnośnie Riese, samej wojny i Niemców - tak naprawdę nikt chyba nie wie, co tam się naprawdę działo. Łaziło się tu i tam za małolata, w tym po sztolniach, gdy nie były jeszcze udostępnione dla turystów. Co do wątku pary - idąc z kolejnymi wydarzeniami - sama Muchołapka była rodzajem portalu (na pewno stamtąd wyszli - bo Eliza wpadła wcześniej do jakiegoś wyłomu i zniknęła, co do wykładowcy nie wiadomo gdzie był - zniknął z zwłokami Kasi). Para była wstępnie przesłuchana na komisariacie, gdzie dowiedzieli się, że mineły dwa tygodnie a nie noc. Spekulując dalej - zostali odprowadzeni na dołek, gdzie zmarli (promieniowanie??, skutki przenosin w czasie??), rzekomo z przyczyn naturalnych - jednak ich ciała wykazywały cechy śmierci przed dwoma tygodniami.

Grubo pokręcone:) Scenarzysta pojechał na maksa, chyba sam się już poplątał. Co do strażników niemieckich tajemnic i skarbów, krążą lokalne legendy. Niemniej zapraszam wszystkich w nasz piękny rejon.

ocenił(a) serial na 7
beata_g1

@beata_g1 jest sporo książek o Riese ale może polecisz te najbardziej warte uwagi?

ocenił(a) serial na 8
skalorek

W trakcie oglądania serialu i analizowania wątków zaczęłam czytać o tej tematyce, ale w internecie. Na FB jest też grupa "Znaki" i tam też są bardzo dogłębne analizy serialu i sporo interesujących teorii.

tomaszp_3

Dokladnie. Rozczarowanie ostatnim odcinkiem na wysokim poziomie :-(

ocenił(a) serial na 9
tomaszp_3

Błażej - nie wiadomo czy przeżyje
Twerski - szukał czegoś przez cały sezon, mieszał, korumpował i był w stanie zabić a nic nie znalazł
Nina - nie wiadomo czy zamordowała Dorotkę, byłoby to zbyt oczywiste
Bławatska - wariatka, która ma jakieś nagranie Gotarda
Ksiądz - padł pod muchołapem, a później pojawia się w prosektorium
Eliza - pojawia się i znika (Sci-Fi)
Agata - motywy z dragami a później znika całkowicie
Sobczyk - cytuje pismo i w ogóle się nie broni gdy Trela go atakuje
Jonasz - chrzci wodę amfą, ale jest ciągle na wolności
Dorotka - nie wiadomo jakim cudem pojawia się w miejscach zbrodni
Feliks - pilnuje czegoś, ale nie wiadomo czego

ocenił(a) serial na 8
damprz

Feliks pilnuje skarbu i grobu prawdopodobnie swoich przodków. Ma funkcję Strażnika (takie postaci są w historiach z tego regionu, np. https://podroze.onet.pl/polska/dolnoslaskie/czy-w-gorach-sowich-byli-straznicy-n iemieckich-skarbow-i-tajemnic/qxz5bg1)

ocenił(a) serial na 8
damprz

Z Błażejem może być ciężko, póki co znamy tylko dwie osoby które wiedziały gdzie jest Błażej i obie (raczej) nie żyją.
Twerski - szukał tego o co się rozchodzi wszystkim najbardziej tajemniczym postaciom tego serialu. Szukał planów VRIL-a. Nie było to powiedziane wprost, ale zasugerowane. W końcu chciał się dostać do grobu Gotarda. Eliza będąc na Ukrainie pytała staruszka o jakieś plany i też dostała informacje, że znajdzie je niedaleko grobu Gotarda. No to jakie plany mogą to być, jak nie te same które się przewijały przez pierwszy sezon i o których Eliza lubiła opowiadać?
Nina - jestem jak Fox Molder, "I want to believe" ale dużo wskazuje na to że jednak to zrobiła.
Bławatska - nagranie z końcówki sezonu 2 to faktycznie niezły rozpiernicz w głowie, ale... serial nieraz przedstawiał halucynacje bohaterów bez wyraźnego oddzielenia ich od rzeczywistości, więc tak naprawdę nie wiemy czy tego Gotarda faktycznie widać na nagraniu, dopóki jego obecności nie skomentuje inna postać.
Ksiądz - ta postać faktycznie jeszcze wiele skrywa.
Eliza - raczej już nie wróci. Postać wprowadzona po to, żeby przybliżyć widzowi teorie spiskowe na temat Riese i to, czym był VRIL. Swoją rolę spełniła.
Agata - raczej nie widzę dalszej jej roli w całej historii. Zastanawia mnie tylko jedno - jej historia w drugim sezonie opierała się na tym, że ona i ojciec są w poważnych problemach finansowych - a co z kasą Kasi z pierwszego sezonu? W końcu Radkowi Agata podrzuciła tylko część.
Sobczyk - był świrem, tym można wszystko wyjaśnić. Np. dlaczego lubił przyrządzać kanapki nago.
Jonasz - powoli nabieram przeświadczenia, że to on jest tu prawdziwym spiritus movens, sam nakręca wszystko co się dzieje w mieście.
Dorotka - raczej Sobczyk brał ją ze sobą na "akcje". Mam dziwną teorię, że jako fanatyk religijny nie chciał sobie brudzić duszy morderstwem, więc tylko wystawiał ofiary i wręczał jej broń, a to ona odpowiednio zmanipulowana pociągała za spust? To byłoby takie cyniczne, wysłużyć się chorą dziewczyną żeby "zmniejszyć wagę" swojego grzechu.
Feliks - pilnuje grobu Gotarda, to było chyba wprost pokazane. A skoro grób Gotarda, to wedle słów ukraińskiego staruszka, również i plany VRIL-a. Mnie bardziej interesuje wspomniana w 2 sezonie córka Feliksa. Czy już ją poznaliśmy? A może poznamy w przyszłych sezonach?

No i dodałbym do listy, że mocno interesuje mnie Radek. Zaproponował komisarzowi deal, a potem...? Zniknął nam z oczu.

ocenił(a) serial na 8
Hrabia_Zuo

Jaki Radek?

ocenił(a) serial na 8
monikamazgola

Pierwszy sezon, chłopak Agaty, z ojcem przeszukiwał ziemię wywożoną z kamieniołomy.

ocenił(a) serial na 8
Hrabia_Zuo

Dzięki. Już dużo zapomniałam z I sezonu. Dobrze, że na początku II przypomnieli co nieco.

ocenił(a) serial na 7
Hrabia_Zuo

Szkoda, że Nina zabiła tę Dorotkę - sama zdecydowała by z ofiary stać się sprawcą. Nie rozumiem czemu Jonasz nie poszedł siedzieć za tę amfę w wodzie już w pierwszym sezonie - w końcu, to, że ma pod opieką upośledzoną Dorotkę to marny powód - opieka społeczna mogła się nią zająć. I w ogóle nie wyjaśniono sprawy pieniędzy przychodzących pocztą do Bławatskiej (koperta z tym charakterystycznym znakiem). A ten Gotard na nagraniu Bławatskiej w ostatnich minutach serialu, to katastrofa.

tomaszp_3

Ogólnie oceniam serial bardzo dobrze. Wątek mistycznej tajemnicy w kompleksie Riese doskonały. Do dzisiaj powstało mnóstwo teorii na temat co tak naprawdę miało być konstruowane w Riese. Wisior Feliksa z Czarnym Słońcem daje do myślenia. Kto nie kojarzy symbolu powinien zapoznać się z historią zamku Wewelsburg i zakonem Himmlera.

ocenił(a) serial na 9
haldeephouse

Motyw z psychopatą Sobczykiem ciekawszy niż niemiecki wehikuł czasu i wisior Feliksa

damprz

Pierwszy był lepszy to prawda, jednak drugi rozwinął mistyczne wątki, które w i były tylko nakreślone.

ocenił(a) serial na 9
pablisimossj4_filmweb

Jakie mistyczne wątki były kreślone w S01?

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones