Program

Twoja twarz brzmi znajomo

2014
1 godz. 50 min.
5,8 2 661
ocen
5,8 10 1 2661
84
chce zobaczyć
Celebryci mają za zadanie wcielać się w światowe gwiazdy muzyki. Więcej Mniej
Twoja twarz brzmi znajomo zobacz gdzie obejrzeć online

gatunek

produkcja

premiera

nagrody

500 milionów widzów nie może się mylić, a właśnie tyle osób oglądało w Chinach show "Twoja Twarz Brzmi Znajomo" (Your Face Sounds Familiar), który wiosną zobaczymy na antenie Telewizji Polsat. Gdyby zliczyć wszystkich widzów wszystkich edycji tego programu na świecie byłoby ich prawie dwa razy tyle. Do tej pory format firmy Endemol500 milionów widzów nie może się mylić, a właśnie tyle osób oglądało w Chinach show "Twoja Twarz Brzmi Znajomo" (Your Face Sounds Familiar), który wiosną zobaczymy na antenie Telewizji Polsat. Gdyby zliczyć wszystkich widzów wszystkich edycji tego programu na świecie byłoby ich prawie dwa razy tyle. Do tej pory format firmy Endemol zrealizowano w 23 krajach, a w przygotowaniu jest 13 kolejnych wersji narodowych. Wszędzie cieszył się ogromną popularnością. W Chinach, Hiszpanii, Rumunii, w Portugalii, Grecji, Turcji, Serbii i we Włoszech szybko stał się programem rozrywkowym nr 1 pokonując takie hity jak "X Factor" czy "Mam talent". W "Twoja twarz brzmi znajomo" w którym wyzwaniem dla gwiazd będzie jak najwierniejsze przeistoczenie się w największe ikony światowej sceny muzycznej, wystąpią Julia Pietrucha, Katarzyna Skrzynecka, Mariusz Totoszko, Bilguun Ariunbaatar, Agnieszka Włodarczyk, Paulla, Artur Chamski i Paweł Tucholski. Występy oceniać będzie czteroosobowe jury do którego zaprosiliśmy, światowej sławy mezzosopranistkę Małgorzatę Walewską, aktorkę i artystkę o wielu twarzach Katarzynę Kwiatkowską, kochanego przez wszystkich Polaków aktora Pawła Królikowskiego oraz wizjonera polskiej sceny klubowej DJ-a Adamusa. Program poprowadzi męski duet Piotr Gąsowski i Maciej Dowbor. Premierowy odcinek show widzowie zobaczą 8 marca, o godzinie 21.50. Show "Twoja Twarz Brzmi Znajomo" w każdym z krajów w którym zostało zrealizowane osiągnęło wysokie wyniki oglądalności. Co więcej każda ze stacji, która zakupiła format realizuje już kolejne edycje. Do dziś na całym świecie powstało ich już 65. Na razie rekordzistami są Chińczycy (5 edycji), ale szybko gonią ich Rumuni (4), Hiszpanie, Włosi i Portugalczycy (po 3).

studio
Telewizja Polsat
tytuł oryg.
Twoja twarz brzmi znajomo
inne tytuły
W trakcie przerwy w emisji 13. sezonu programu, wynikającej z pandemii koronawirusa, jego twórcy zorganizowali na Facebooku konkurs dla widzów o nazwie #TwojaTwarzBrzmiZnajomoChallenge. Autorką najlepszej metamorfozy wykonanej w domu była Daria Waleriańczyk jako Amy Winehouse. Nagrodę czyli "Cyfrową twarz" wspólnie z internautami przyznało jej jury w składzie: Marek Kaliszuk, Stefano Terrazzino, Katarzyna Ptasińska.
Wiosną 2020 roku, w miejsce zawieszonej 13. edycji, wyemitowano audycję rozrywkową pt. "Joke show". Wśród jej uczestników były osoby związane z programem "Twoja twarz brzmi znajomo" czyli Marek Kaliszuk, Katarzyna Skrzynecka, Zofia Zborowska, Joanna Liszowska, Piotr Gąsowski, Stefano Terrazzino.
Trzynasty sezon to jedyna w historii programu edycja wiosenno-jesienna. Sytuację spowodowała przerwa w emisji po drugim odcinku, wynikająca z pandemii koronawirusa.
Od najlepszych
  • Od najnowszych
  • Od najlepszych