"To my", "Free Solo", "Shazam"

Zapraszamy do polubienia naszego fanpage'u na Facebooku:
https://www.facebook.com/movie.sie.filmweb/

komentarze 31

Najlepsze wypowiedzi
  • Najlepsze wypowiedzi
  • Od najnowszych
Fi5heR
Nie ujmując nic innym, ale Pan Muszyński najbardziej nadaje się na prowadzącego "Movie się". Dobrze, że wrócił :)
16
maniakel
Pierwszy raz nie pocisneli DC, chyba muszę się napić
7
sylwin24
@maniakel jak nie pocisneli? Film im się podobał, choć pan Popielecki musiał dodać że Kapitan Marvel podobała mu się bardziej. Ale DC i tak jest słabe! Ten mrok, deszcz po zmroku! Tylko Marvel
6
Lukasz_Broda
@maniakel Bo pierwszy raz udało im się zrobić dobry film. Pewnie dlatego.
Szczery997
@maniakel szczerze to i tak pociskalim dziwne ze nie cisneli po tak przereklamowanek KM
2
Sommer234
@jestemtwoimojcem taka prawda normiku. Co tam w Polsce "somsiad" i małpa polak dalej w modzie? Smutne :(
Sommer234
@Lukasz_Broda kiedy powiedziałem, że podaje jakiś argument?
1
Szczery997
Szczerze moje dzieciaki dzisiaj mnie wyciagaja na ten film i boje sie ze bedzie kolejna meczarnia jak z przereklamowana KMarvel !:/
2
2
kordrum
12:06 nie spodziewałem się takiego obrotu sprawy.
2
Agatonik
Free Solo jestem zachwycona. I nie wiedziałam nic o bohaterze ani jak skończy się jego wspinaczka. Dlatego oglądałam film z pazurami wbitymi w fotel. Niezwykły film i niezwykła postać.
Mektub83
W Shazamie slaby ten humor troche moim skromnym zdaniem
____OSCAR____
@Mektub83 Mam podobne odczucia. Myślę, że najgłośniej śmiali się gimnazjaliści.
1
telcontar_2929
Dołączam się do grupy nie spodziewających się niczego na 12.06. A tak na serio to mam wielką prośbę co do serii Serial Killers. Czy zaczniecie robić ankiety, żeby użytkownicy mogli wybrać jaki serial chcieliby zobaczyć w programie? Pewnie poprawiłoby to Wam renomę, a jak użytkownicy będą wybierać to będzie demokratycznie, ale sprawiedliwie.
1
streetbrother
Mogę wiedzieć jak UŻYTKOWNICY "dzięki wpływom z reklam mogą dostarczać informacje o filmach i serialach oraz doradzać, co warto obejrzeć."? Nie wydaje mi się by użytkownicy za wprowadzanie informacji i budowanie bazy filmów czy polecanie ich dostawali jakiekolwiek tantiemy. Chyba że zapominacie zapłacić??
katedra
W To my (Us) amerykańskie społeczeństwo karmione masowo produkowaną paszą (konsumpcjonizm, teorie spiskowe) pokazuje swoje prawdziwe oblicze. Peele używa do tego celu figur sobowtórów bohaterów filmu. Wykoślawione bliźniaki to nie tylko mroczne oblicze kadego z nas, które codziennie powstrzymywane jest za pomocą naszego wewnętrznego strażnika umysłu, jak mawiał Freud i Jung. Sobowtóry to również ostrzeżenie przed taśmowo produkowanymi klonami - zunifikowanym społeczeństwem, które gotowe jest agresją, przemocą i walką odciąć się od jakichkolwiek idei czy wartości. Nie na darmo zreplikowani bohaterowie dzierżą w rękach złote nożyczki - symbol zerwania więzi życia, łączącej ich ze swoimi protoplastami. A jeśli to jednak oni są prawdziwi? Co odpowiedzieć sobowtórowi, który twierdzi, że to TY jesteś oszustem? Na tej dwuznaczności i niepewności świata przedstawionego reżyser opiera największe przewrotki filmu. Owszem, w pewnym momencie historia traci skalę makro, a diagnoza społeczna rozmywa się w osobistym przepracowywaniu traumy dzieciństwa. Niemniej Peele nadal daje coś, czego przeważnie widz nie uświadczy w mainstreamie. To my (Us) to unikat - horror, którego największą zaletą nie jest wcale łączenie wesołej, letniej makabreski z mózgozwęglaczem. Esencją filmu jest przede wszystkim społeczny pazur i umiejętność komentowania za pomocą gatunku koszmarów, które gnębią Amerykę.
1
kucuser
@katedra Takie infantylne komentarze to masz akurat bardzo często w mainstreamie. Choćby Ciche Miejsce.
1
katedra
@kucuser Dziwne, bo Ciche miejsce też był unikatem sezonu
kucuser
@katedra Tak samo jak It Follows, February Grave i masa innych filmów które powstają co roku.
justek999
@katedra Co masz na myśli mówiąc "teorie spiskowe"?
katedra
@justek999 Kanały ciągnące się kilometrami pod miastami USA, zamieszkane przez klony, aligatory, UFO, reptilian i nazistów, teorie dotyczące płaskiej ziemi, wklęsłej ziemi, fałszywego lądowania na Księżycu, chemtrails itd.
justek999
@katedra No cóż.. twierdzisz tak, bo oceniasz te tematy bez zagłębienia się w nie. Nie wiesz ile jest wywiadów z byłymi inżynierami i wojskowymi, którzy pracowali w tajnych programach kosmicznych i militarnych (a jest sporo).. to wszystko jest potwierdzone, jest tyle informacji, że naprawdę nie sposób już temu zaprzeczyć. Jedyne co wydaje się fałszywe z tego wszystkiego to teoria o płaskiej Ziemi - skoro jest przekazywana nawet przez media mainstreamowe, to to jest znak, że została wypuszczona po to by ośmieszyć całą resztę tzw. "teorii spiskowych". Trzeba kojarzyć takie rzeczy! Ludzie są jak barany, którymi bardzo łatwo manipulować poprzez media głównego nurtu, i elity dobrze o tym wiedzą. Amerykańskie społeczeństwo wcale nie jest karmione teoriami spiskowymi, bo jest zbyt CIEMNE i ignoranckie, by w ogóle zwrócić na te "teorie" uwagę. To społeczeństwo jest skupione wyłącznie na jedzeniu hamburgerów, oglądaniu tv i seriali oraz na imprezowaniu. Ich NIE obchodzi to co naprawdę się dzieje na świecie. Więc naprawdę nie ma się co dziwić że elity rządzące mają nas za bydło, któremu można wszystko wmówić.. ludzie naprawdę sprawiają takie wrażenie poprzez swoją ignorancję.
GIMB2004trololo
Get Out był OK, ale to żadne arcydzieło jak na horror. Zgadzam się z tym czarnym panem. Blair Witch Project to jest arcydzieło i horror, Free Solo stale wydawał mi się jakiś dokumentem o Star Wars.

zwiastuny

Ostatnio odwiedzone
wyczyść historię