Alex Honnold jako pierwszy człowiek na świecie podejmuje próbę samotnej wspinaczki, bez żadnych zabezpieczeń na ścianę El Capitan w Parku Narodowym Yosemite.

nagrody:Oscar Oscar Najlepszy pełnometrażowy film dokumentalny w roku 2019 dla Elizabeth Chai Vasarhelyi, Evan Hayes, Jimmy Chin, Shannon Dill BAFTA BAFTA Najlepszy film dokumentalny w roku 2019 dla Elizabeth Chai Vasarhelyi, Jimmy Chin Eddie Eddie Najlepszy montaż dokumentu w roku 2019 dla Bob Eisenhardt oraz 2 inne nagrody i 4 nominacje
Free Solo: ekstremalna wspinaczka (2018): zwiastun nr 1 ...
pokaż:
 
Alex Honnold Alex Honnoldjako: Alex Honnold (on sam)
Tommy Caldwell Tommy Caldwelljako: Tommy Caldwell (on sam)
Jimmy Chin Jimmy Chinjako: Jimmy Chin (on sam)
$related.related Sanni McCandlessjako: Sanni McCandless (ona sama)

ocena aktorów w filmie

Alex Honnold jako false
Alex Honnold (on sam)
9,1 36 głosów
Tommy Caldwell (on sam)
8,2 17 głosów
Jimmy Chin jako false
Jimmy Chin (on sam)
8,1 16 głosów
Sanni McCandless (ona sama)
6,3 12 głosów

Zapierająca dech w piersiach przyroda i przerażający plan - wspinaczka na wysokość 2300 m po niemal pionowej skale, i to bez zabezpieczenia. Alex Honnold postanowił dokonać niemożliwego i spełnić życiowe marzenie - wspiąć się na majestatyczny El Capitan w parku narodowym Yosemite. Cel uda się osiągnąć, ale tylko wtedy, gdy wszystko pójdzie zgodnie z planem, a jak wiadomo, przy tego rodzaju wspinaczce możliwa jest nieskończona liczba scenariuszy, wystarczy obluzowany kamień, silniejszy powiew wiatru. "Free Solo" zachwyca i zdumiewa widokami, ale ukazuje też motywacje ekstremalnego wspinacza. Często niezrozumiałe dla postronnych, którzy nie wiedzą, po co ryzykować życie dla czegoś tak błahego jak sport wyczynowy, uprawiany w dużej mierze tylko dla samego siebie i ciągłego przekraczania własnych granic. Alex niczego nie tłumaczy, ale po prostu wspina się dalej, wyznaczając limity ludzkiej wytrzymałości.

  • Wspinaczka co kilka lat znów trafia na warsztat kinematografów. To wyzwanie, które jak nic innego dzieli sympatyków i tych, którzy uważają ją za bezsensowne ryzyko. Symboliczna poprzeczka, poziom wyzwania wciąż pnie się jednak w górę. Alex Honnold, bohater dokumentu jawi się jako człowiek ulepiony z tej samej gliny co James Franco w "127 godzinach". Nie straszna mu śmierć znajomych alpinistów – traktuje ją niczym wypadkową średnią. Czym więc zdobywa sympatię widza? czytaj dalej

    zdaniem społeczności pomocna w: 75%

pozostałe informacje o filmie
Free Solo: ekstremalna wspinaczka

muzyka:
zdjęcia:
(więcej...)
 
oceń twórców
boxoffice:
  • $17 235 945 w USA
dystrybucja:
9th Plan
/
Woodpecker Motion Pictures
studio:
  • National Geographic
inne tytuły:
Free Solo
  • (tytuł kinowy) Polska

(więcej...)
  • Zdjęcia do filmu nakręcono w Parku Narodowym Yosemite, Sacramento i San Francisco (Kalifornia, USA), Las Vegas (Nevada, USA) oraz Maroku.
zobacz wszystkie tematy na forum

twórcy strony zobacz więcej

Cieszymy się, że Ty też masz łeb pełen filmów i chcesz podzielić się swoją wiedzą z innymi.
Niniejsza strona została utworzona dzięki takim jak Ty! Najwięcej treści dodali:

Dowiedz się więcej o