To wspaniałe życie


komentarze 18

Najlepsze wypowiedzi
  • Najlepsze wypowiedzi
  • Od najnowszych
babsztyl
Bardzo dobry wybór. Film wspaniały, idealny na święta, choć u nas, o dziwo, chyba mało znany. Zdziwiło mnie, że jeszcze go nie było w cyklu, ale dzięki temu pojawił się we właściwym momencie.
1
AmonGoeth
Amerykanie mają we krwi wciskanie kitu, co ma im pewnie złagodzić ciążące uczucie hipokryzji, będące ukazywane przez wybranych. Szkoda czasu.
bellatrixx_2
troszkę inspirowane opowieścią wigilijną dickensa ;)
totoromei
Smutne, że chociaż w Święta żadna tv, nawet TCM nie puszcza tego cuda...
Qjaf
Ten film jest bliski KAZDEMU czlowiekowi. 70 lat legendy! Szacunek!
lew890
Film można znaleźć na Gloria.tv :) A co do świątecznych klasyków mam nadzieję, że w końcu ktoś tu wspomni o "A Christmas Story", który zapoczątkował serial "Cudowne lata".
monika_klimczak91
A gdzie można go znaleźć?? próbowałam wszędzie, pomóżcie pls
AutorAutor
Dziś na TV Puls jest "FAMILY MAN" z Nicolasem Cagem i Teą Leoni. Swego rodzaju remake filmu Capry. Wyjątkowo udany.
Troublesome
Nie lubię tego filmu. Gdyby Polsat(czy inna polska telewizja) robił z nim to samo co z Kevinem - to miałbym wk*rw roku co roku. Bo w święta jednak częściej patrzę w telewizor.
Jak ten tekst zieje mrozem ironii (pomimo chwilowych cieplejszych prądów)! Tymczasem psychologia uczy (i proszę mi tu nie deprecjonować tytułu amatorskimi poradnikami), że ten film jest niezwykle wartościowy. Wielka szkoda że w Polsce go nie wałkują, w przeciwieństwie do "Kevina" ten warto by znać na pamięć (oczywiście odbiór: "biedni kontra bogaci" świadczy o niezrozumieniu). Obowiązkowa ramówka na Święta nie tylko w USA, ale i co najmniej Wielkiej Brytanii.
1
AutorAutor
"To cudowne życie"... "Życie jest cudowne"... "To wspaniałe życie"... mniejsza o tytuł, Donna Reed... to prześliczna dziewczyna, James Stewart - po powrocie z frontu II wojny światowej gra rolę życia, a Frank Capra po raz kolejny dowodzi, że jest geniuszem kamery i wielkim humanistą. Tylko czemu tego filmu nie puszcza polska telewizja?
Coś myślałem, że z okazji świąt wybierzecie ten film! ;-)
Rudolfo
Na skutek intrygi? Dwie sprawy, albo osoby przygotowujące materiał nie znają filmu, albo nie znają definicji słowa intryga.

zwiastuny

Ostatnio odwiedzone
wyczyść historię