Filmweb na uroczystej premierze "Procederu"

"Proceder" to poruszająca historia rapera Tomasza Chady –  chłopaka z blokowisk, z duszą poety i darem do wpadania w poważne kłopoty. Prawdziwy i szczery do bólu w swoich tekstach, Chada ginie w niewyjaśnionych okolicznościach zostawiając zszokowanych fanów i dziewczynę, którą kochał. Muzyka była całym jego życiem - pasją i światem, w który uciekał, gdy rzeczywistość nie miała mu zbyt wiele do zaoferowania.

Powiązane materiały

komentarze 28

Najlepsze wypowiedzi
  • Najlepsze wypowiedzi
  • Od najnowszych
Zloty_Deszcz
Znów film gloryfikujący jakiegoś karka recydywistę. "Zależało nam na stworzeniu portretu artysty, a nie gangstera" - hip hop i sztuka, dobre sobie.
9
matras60_2
@Zloty_Deszcz Jaki ograniczone myślenie. Hip-hop to tylko forma, a człowiek ja wypełnia treścią. Myśl dalej tak, a daleko zajdziesz. Pozatym powiedziała to osoba która dała 10 „sztuce spadania”
2
matras60_2
@Zloty_Deszcz ale poza tym fajny gust, fajnie ze są tacy ludzi na tym forum. Pozdrawiam
omasto
@Zloty_Deszcz A co ty możesz o tym wiedzieć? Ignorancja najwyższego poziomu.
3
Zloty_Deszcz
@piotr_poranek Panowie, widzę, "prawilni", tak samo jak ich idol :)
1
LEOx666
Niestety, mamy XXI wiek, a z tego co widzę na Filmwebie to dla niektórych wciąż istnieją tematy tabu w sztuce. Nie wiem jak można być tak ograniczonym by mieć problem z samym faktem, że powstał film o polskim raperze. Przecież to margines społeczny co nie? Jak oni mogli zrobić film o muzyce, której nie lubię? Najlepiej cofnijmy się o pięćdziesiąt lat i chodźmy protestować pod kinami, bo puszczają coś "złego" albo w ogóle do antyku, kiedy dramaty mogły opowiadać tylko o najwyższej klasie społecznej.
2
Zloty_Deszcz
@LEOx666 Rap to nie muzyka, ale gdyby tylko o nim powstał film, to jeszcze byłby mały pikuś. Gorsze jest to, że w ogóle poświęcono czas i pieniądze na zrealizowanie filmu o zwykłej szumowinie, której podobnych powinno się usuwać ze społeczeństwa. Ja nie wiem, jak można być tak ograniczonym, żeby wychwalać gościa tylko dlatego, że próbował coś "tworzyć", zapominając jednak całkowicie o tym, że był zwyczajnym bandytą.
LEOx666
Tą logiką Scorsese powinien chyba spłonąć na stosie za Chłopców z Ferajny i Kasyno co nie?
2
HankaDranka
@Zloty_Deszcz Złoty Deszcz twoje komentarze są tak samo żenujące jak twój nick. Rozumiem, ze lubisz zabawy moczem i sikaniem, wszystko jest dla ludzi, ale akurat ktoś taki nie powinien krytykować innych.
Zloty_Deszcz
@LEOx666 Filmy Scorsese to fikcja, twórcy "Procederu" zaś próbują ukazywać jako artystę zwykłego degenerata, który autentycznie krzywdził ludzi.
Zloty_Deszcz
@HankaDranka W moim nicku nic o moczu i sikaniu nie ma. Jeżeli wywołał on u ciebie takie skojarzenia, to świadczy to nie za dobrze tylko o tobie samej...
HankaDranka
@Zloty_Deszcz Kobieto nie rozśmieszaj mnie swoim intelektem bo każdy dorosły wie, ze złotym deszczem nazywa się sikanie na drugą osobę. Ociachem jest nie wiedzieć co oznacza twój własny nick. Myślałaś, że to coś pieknego i estetycznego związanego z kasą. Ile ty masz lat 10.. wpisz złoty deszcz w google i dorośnij a potem komentuj. Widocznie nie dorosłaś do takich filmów i oburza cię to co stworzone na faktach. Pracuj nad intelektem, poznawaj świat i rozwijaj swoją wiedzę i TOLERANCJĘ, bo przynosisz wstyd polskiemu spoleczeństwu takimi ograniczonymi poglądami. Be open minded. Powodzenia i wszystkiego dobrego
Zloty_Deszcz
@HankaDranka Wiesz, ja internetu używam do innych celów, ale jeżeli tobie służy on do poznawania dewiacji, które potem wdrażasz w swoje życie, to już twoja sprawa, tylko nie chwal się tym tak na forum publicznym, bo się kompromitujesz. Obciachem jest nieumiejętność używania w XXI wieku klawiatury. Albo piszesz, używając polskich znaków, albo całkowicie z nich rezygnujesz. Zdecyduj się. To samo się tyczy interpunkcji i rodzajów gramatycznych. Robisz mi aluzje do mojego nicka, który jest rodzaju męskiego, a zwracasz się do mnie, jakbym był kobietą. Bo zobaczyłaś kobietę w moim awatarze? Ale czego się spodziewać po osobie słuchającej hip hopu... Ważne, że umiesz rzucić jakimś hasłem po angielsku, pewnie w hip hopie często tak się robi, co? ;) Śmieszne jest to, że założyłaś konto tylko po to, żeby napisać, jak mało inteligentny jestem, a w ten sposób pięknie pokazałaś, jak niski poziom sama reprezentujesz. Wracaj do Google'a, może poznasz tam jakieś nowe rodzaje parafilii, o których przecież już "każdy dorosły wie" :)
HankaDranka
@Zloty_Deszcz życzę wszystkiego dobrego, tolerancji i pozytywnej energii na co dzień. Nie bede już odpisywać bo jak widzę długa droga przed tobą do wyjścia z ograniczenia i dojscia do poziomu. Papa
Zloty_Deszcz
@HankaDranka Jestem tolerancyjny i pełen pozytywnej energii, ale jak ma pojąć to osoba broniąca degeneratów i tej ich tak zwanej "twórczości"? Wracaj więc do idealizowania bandytów, którym powinno się stawiać pomniki za to, że rapują.
Metalhead_fw
Powinni to raczej puszczać w zoo a nie w kinie
4
Analny_Wojownik
Sztosik filmwebowe mordeczki, muszyński, co tam wariacie
3
HankaDranka
Złoty Deszcz twoje komentarze są tak samo żenujące jak twój nick. Rozumiem, ze lubisz zabawy moczem i sikaniem, wszystko jest dla ludzi, ale akurat ktoś taki nie powinien krytykować innych.
1
HankaDranka
Świetny film, pokazuje, że życie to nie bajka. Oby wiecej takich !
HankaDranka
@Zloty_Deszcz Kobieto nie rozśmieszaj mnie swoim intelektem bo każdy dorosły wie, ze złotym deszczem nazywa się sikanie na drugą osobę. Ociachem jest nie wiedzieć co oznacza twój własny nick. Myślałaś, że to coś pieknego i estetycznego związanego z kasą. Ile ty masz lat 10.. wpisz złoty deszcz w google i dorośnij a potem komentuj. Widocznie nie dorosłaś do takich filmów i oburza cię to co stworzone na faktach. Pracuj nad intelektem, poznawaj świat i rozwijaj swoją wiedzę i TOLERANCJĘ, bo przynosisz wstyd polskiemu spoleczeństwu takimi ograniczonymi poglądami. Be open minded. Powodzenia i wszystkiego dobrego
fleabag
Idę jutro, nie mogę sie doczekać chociaż rap nie jest wysoko na liście moich zainteresowań ;) Ale cenię dobre kino, a Proceder zbiera niezłe opinie.
aproxx
Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
yezuss
Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
aproxx
Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem

zwiastuny

Ostatnio odwiedzone
wyczyść historię