Relacja wideo
Spektakularna metamorfoza Jacka Poniedziałka w serialu "Udar"

Z kamerą Filmwebu zawitaliśmy na planie nowego serialu platformy Viaplay pt. "Udar".

Główny bohater to Jacek (Jacek Poniedziałek) - kulinarny celebryta, homoseksualista, ikoniczna postać warszawskiego modern towarzystwa, który doznaje udaru. Ciężkiego udaru. Musi nauczyć się na nowo mówić, czytać i myśleć. Serial opowiada o próbach przezwyciężenia kryzysu zdrowotnego, zawodowego i ich wspólnego dziecka - kryzysu późnego wieku średniego. Radzeniu sobie po upadku z naprawdę wysokiego konia.

Jego choroba jest podróżą – w trakcie której próbuje wrócić do dawnego życia, a kiedy okaże się to szalenie trudne – próbą wymyślenia siebie i swojego całego życia na nowo. A przed wszystkim odpowiedzenia sobie na pytanie – "po co to wszystko?". To też serial o przyjaźni – o alternatywnych, różnych modelach więzi rodzinnych. O rodzinie jako wyborze, jako miejscu, gdzie wszyscy są właściwie trochę wariatami, ale dzięki tym więziom mogą nimi przy sobie być.

Kryzys głównego bohatera to metafora kryzysu współczesnego świata. Stary model rzeczywistości społecznej przestaje działać, pojawiają się nowe zagrożenia, nowa rzeczywistość wymaga wyrabiania w sobie nowych zachowań i strategii. Tak, jak rozpaczliwie zmieniają się demokracje, zmieniają się media, upada prestiż wielu zawodów, a jednocześnie pojawiają się nowe. Przyszłość przestaje być jasna i nie bardzo się ma na nią ochotę.

99

Zwiastun nr 1

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones