Uroczysta premiera filmu "Ikar. Legenda Mietka Kosza"

Wczoraj odbyła się uroczysta premiera filmu "Ikar. Legenda Mietka Kosza" w reżyserii Macieja Pieprzycy z Dawidem Ogrodnikiem w roli głównej. Byliśmy na miejscu i porozmawialiśmy z jego gwiazdami i twórcami. Zobaczcie, co nam powiedzieli. 

Film trafi do kin 18 października. 

komentarze 25

Najlepsze wypowiedzi
  • Najlepsze wypowiedzi
  • Od najnowszych
polik96
Widziałem już na Festiwalu w Gdyni. Moja recenzja:
polik96
http://kinematoblog.blogspot.c om/2019/10/ikar-legenda-mietka -kosza-2019-rez.html
polik96
https://www.filmweb.pl/film/Ik ar.+Legenda+Mietka+Kosza-2019- 813571/discussion/Zagraj+to+je szcze+raz%2C+Mietek+-+moja+rec enzja,3117225
Wyczes666
Na miejscu Stevie'go bym się zdenerwował.
boolion
Czy tylko mnie męczy to ciągłe idealizowanie i robienie z ludzi bohaterów/ikon/posągów i innych bóstw? Człowiek jak człowiek, dobry muzyk i tyle. Genialny, bo ślepy? Wybaczcie, ale już naprawdę mam dosyć.
2
boolion
@mickeymouse86 tak tak, na pewno byłby "ikoną" gdyby widział.
Zloty_Deszcz
@boolion A gdzie tu to całe idealizowanie? Zrobili film o dobrym muzyku, tak jak wcześniej o Wisłockiej, Piłsudskim, Mercurym, czy Eltonie Johnie, którzy też byli dobrzy w tym, co robili. A jak jest premiera filmu o kimś takim, to wiadomo, że nie będą o nim mówić jako o kimś przeciętnym, tylko w większości w superlatywach.
1
boolion
@Zloty_Deszcz nie porównuj tych postaci do Kosza. Tamci zasłynęli czymś daleko wykraczającym poza "talent".
1
Zloty_Deszcz
@boolion Bo o Koszu dowiedziałeś się dopiero teraz, gdy powstał o nim film?
boolion
@Zloty_Deszcz nie. Bo poza byciem ślepym był tylko dobrym jazzmanem. Takich jak on są tysiące.
1
Zloty_Deszcz
@boolion I tylko dlatego nie powinno się robić filmów o takich osobach?
boolion
@Zloty_Deszcz a powinno? Albo niech chociaż nie nazywają geniuszami kogo popadnie.
1
matras60_2
@boolion Bycie dobrym jazzmanem nie jest proste jak ci się wydaję i z chęcią obejrzał bym film o Trzaskowskim, Komedzie czy Stańce...
1
boolion
@matras60_2 a czy ja mówię, że to proste? Bycie górnikiem czy stolarzem też nie jest proste, a jakoś filmów brak.
1
matras60_2
@boolion Nie ma filmów o górnikach albo stolarzach?
boolion
@matras60_2 a są o pojedynczych? Wymień jednego z nazwiska, który jest nazywany "geniuszem".
1
matras60_2
@boolion Jeppetto. Dobra stary nie chce mi się gadać. Każdy reżyser ma inny pomysł na kreacje świata i powinno się oceniać to co przekazuję przez ten film, a nie temat filmu.
boolion
@matras60_2 hehe. Mnie też by się nie chciało gadać, gdyby mi się skończyły argumenty i się pogubił w dyskusji. Mam nadzieję, że rozumiesz o co mi chodzi. Nie stosuj czepialskiej, czarno-białej retoryki.
1
Kaagular
@boolion @boolion Nie nie ma i nie było "takich jak on" tysięcy. Filmy biograficzne tworzy się o postaciach wyjątkowych. Jego talent był, lekko mówiąc, ponadprzeciętny. "Ślepota" jest tu tylko czynnikiem, który powoduje, że Jego historia jest jeszcze bardziej niebywała niż by była jakby widział. Najprawdopodobniej jakby widział to nie miałby nawyku wychlania się przez okno i nasłuchiwania otoczenia (tak czytałem). Jakby nie zmarł to niewykluczone, że np. Stańko by się prosił o granie z nim a nie odwrotnie. No i w ogóle jego życie to jak scenariusz na... dobry film. Warto coś poczytać a potem głupoty wypisywać.
1
matras60_2
@boolion Obejrzyj sobie np. Ray bardzo podobna tematyka ale raczej nie znudzi Ci się.
boolion
@Kaagular co poczytać? Mam czytać, żeby oceniać talent muzyczny? Od tego są uszy, a nie głowa. Udowadniasz tylko, że dajesz sobie dyktować kogo wielbić.
Kaagular
@boolion talent się ocenia słuchając - możesz posłuchać. Poczytać możesz o historii, żeby wiedzieć, że nie było takich jak on "tysięcy". Filmy się robi o każdym, kto miał ciekawą historię, która jest inna niż historie większości ludzi. A tutaj jeszcze mamy do czynienia z człowiekiem wybitnym. I to wybitnym prawdziwie a nie medialnie jak wspomniany Mercury czy John.
2
boolion
@Kaagular wybitnym muzykiem, a nie wybitnym człowiekiem. To różnica. Wracamy do samego początku mojego wpisu idealizowaniu ludzi.
1

zwiastuny

Ostatnio odwiedzone
wyczyść historię