Zwiastun nr 1 2011

platformy

produkcja

deweloper
deweloper

Akcja gry Might & Magic Heroes VI toczy się w 564 Roku Siódmego Smoka*, mniej więcej 400 lat przed wydarzeniami gry Might & Magic Heroes V, w czasie drugiego Zaćmienia Krwawego Księżyca, podczas Narodzin Kha-Beletha, Suwerena Demonów.

Legendarny generał archaniołów, który poległ w czasie wojen pradawnych ras, zostaje wskrzeszony. Pod płaszczykiem przygotowań do nadciągającej inwazji demonów, snuje plany odzyskania dawnej mocy i zdobycia władzy w Ashanie oraz unicestwienia dawnych wrogów. Jedyne, czego nie docenia, to potęga książecej dynastii ludzi, rodu Gryfów...

Heroes VI to opowieść właśnie o rodzie Gryfów, w czasach gdy byli jeszcze książętami Świętego Cesarstwa, kiedy nie zasiadali jeszcze na cesarskim tronie (jak w grach Heroes 5 i Clash of Heroes). Księstwo Gryfa leży na wschodzie Cesarstwa, na ziemiach odpowiadających ziemiom słowiańskim naszego świata.

Wśród korzeni rodu jest książę Paweł z Gryfów, oddany sługa Światłości i zaufany oficer Cesarza. Paweł ginie, broniąc swego księstwa, z rąk wroga, który w agonii wzywa na pomoc demona. Dzięki swemu ostatniemu poświęceniu, swym bohaterskim czynem Paweł ratuje swego syna, Sławoja, który w czasie tych wydarzeń jest jeszcze ledwie chłopięciem.

Sveltana*, siostra Pawła, która opuściła ojczyznę, żeby zostać wielką nekromantką w krainie Siedmiogrodu, zostaje wezwana z powrotem do swego kraju, aby objąć stanowisko namiestnika Sławoja i zapewnić mu wykształcenie godne rodu Gryfów.

Mija piętnaście lat i jedna wojna. Książę Sławoj z Gryfów jest teraz dumnym ojcem pięciorga wspaniałych dzieci. To one są głównymi bohaterami kampanii gry Heroes 6 - i to one prowadzą różne frakcje do walki.