Uroczysta premiera "Słodkiego końca dnia"

Miejscem akcji filmu jest etruskie miasto Volterra. Wszyscy się tu znają i szanują. Na niewielkim wzgórzu stoi dom Marii (Krystyna Janda) – polskiej poetki, laureatki Nagrody Nobla, autorytetu moralnego. Jej życie toczy się w rytmie włoskiej prowincji, jednak zostaje wywrócone do góry nogami, gdy otrzymuje szokującą wiadomość o tragicznym wydarzeniu. Pod wpływem emocji, podczas uroczystości nadania tytułu honorowego obywatela miasta, zamiast kurtuazyjnych podziękowań Maria wygłasza szokująco niepoprawną politycznie mowę. Od tego momentu bohaterka będzie doświadczać dotkliwych konsekwencji swojego wystąpienia.

komentarze 4

Najlepsze wypowiedzi
  • Najlepsze wypowiedzi
  • Od najnowszych
mia__so
Ten film mnie poruszył - od strony wizualnej, jak i od strony fabularnej. Historia jest bardzo ciekawa, szczerze nie oglądałam filmu o podobnej problematyce. Janda świetnie gra swoją bohaterkę. Myślę, że to jeden z lepszych polskich filmów ostatnich lat.
1
Tosiaa93
Coraz bardziej doceniam piękno i prawdę tego filmu. Wypowiedzi twórców zawsze pozwalają zrozumieć intencję, jaka prowadziła ich do powstania filmu, ale to co jest najważniejsze aby pozostawili wolę osobistej interpretacji. Borcuchowi i reszcie ekipy bardzo się to udało.
1
Agatonik
Doskonała kreacja Jandy - w pełni zasłużone nagrody. Dla mnie to film o walce o wolność - osobistą, bez względu na wiek i doświadczenie. I o tym, jak reagujemy, gdy usłyszymy gorzkie słowa prawdy o nas samych.
2
Maja_90
@Agatonik nic dodać, nic ująć! Janda świetna, ale reszta stawki też trzyma poziom :)

zwiastuny