Kasia Smutniak 

Katarzyna Anna Smutniak

7,7
5 731 ocen gry aktorskiej
Kasia Smutniak
Polska aktorka mieszkająca we Włoszech. Zagrała kilkadziesiąt ról filmowych i telewizyjnych. Uznawana za jedną z najbardziej wszechstronnych aktorek włoskich. Doceniana za kreacje dramatyczne, jak i komediowe. Starannie dobiera role, koncentrując się na tych, które są dla niej zawodowym wyzwaniem.

Nominowana do Nagrody Włoskiej Akademii Filmowej za rolę w filmie "Allacciate le cinture" Ferzana Özpetka, zdobyła Złoty Glob - Nagrodę Stowarzyszenia Prasy Zagranicznej we Włoszech za rolę w filmie Petera del Monte "Nelle tue mani" oraz została pięciokrotnie uhonorowana Nastro D’argento - Nagrodą Stowarzyszenia Włoskich Krytyków Filmowych (SNGCI). Natomiast za rolę w filmie "Limbo" w reżyserii Lucio Pellegriniego otrzymała nagrodę dla najlepszej aktorki na Festiwalu filmowym w Rzymie.

Niedługo po włoskim debiucie wystąpiła w polskiej produkcji "Haker" (2002) w reżyserii Janusza Zaorskiego. Nie została jednak na długo w rodzinnym kraju, ponieważ we Włoszech czekały na nią nowe propozycje: "Radio West" (2004) oraz "Ora e per sempre" (2004) w reżyserii Vincenzo Verdecchiego. Trzy lata później rola w filmie "Nelle tue mani" Petera del Monte odbiła się głośnym echem, przynosząc jej nagrodę Złotego Globa oraz uznanie w oczach włoskich krytyków filmowych. Rok 2007 stał się przełomowym w jej karierze. Od tego czasu bierze udział w kilku projektach rocznie, zdobywając przy tym sympatię widzów i branży. Ostatnie kilka lat w jej karierze, to produkcje o międzynarodowym zasięgu, m.in. "From Paris with Love" (2010) czy znany i doceniony w Polsce film Paolo Genovesego "Dobrze się kłamie w miłym towarzystwie", w którym zagrała jedną z głównych ról. W jednym ze swoich ostatnich filmów pod tytułem "Żona i mąż" w reżyserii Simone Godano, wcieliła się w rolę mężczyzny.

Katarzyna Smutniak wzięła również udział w kilkunastu projektach telewizyjnych we Włoszech. Najczęściej są to miniseriale, zamknięte formy, które pozwalają na zawodową różnorodność, jednocześnie pozostając na wysokim poziomie. Wśród telewizyjnych tytułów warto wymienić m.in. "In Treatment", "Volare – La grande storia di Domenico Modugno", czy film "Limbo" (2015) w reżyserii Lucio Pellegriniego, w którym wcieliła się w postać żołnierza w Afganistanie. Projekty telewizyjne przyniosły jej wielką popularność, czyniąc z niej gwiazdę na Półwyspie Apenińskim.

W 2012 roku prowadziła Międzynarodowy Festiwal Filmowy w Wenecji, jedno z najstarszych i najważniejszych wydarzeń w branży filmowej na świecie.

W życiu prywatnym jest mocno zaangażowana w pomoc mieszkańcom Nepalu. Założyła fundację imienia Pietra Taricone i zainicjowała budowę szkoły w Mustangu. Budynek powstawał przez cztery lata - szkoła działa od lipca 2016 roku.
więcej

Dane personalne:

wiek:

data urodzenia: 13 sierpnia 1979

miejsce urodzenia: Piła, Polska

wzrost: 173 cm

podcast

KASIA SMUTNIAK: nie lubię kompromisów. Polsko-włoska gwiazda...

mąż Domenico Procacci (od 15.09.2019), syn Leone (ur. 20.08.2014)
Zagrała w następujących reklamach:
- 2003 r. - TIM (włoskiego operatora sieci komórkowej);
- 2009 r. - perfum "Idole d'Armani" Giorgio Armaniego.
Była rozważana jako kandydatka do roli Solange w "Casino Royale", jednak ostatecznie dziewczynę Bonda zagrała w tym filmie Caterina Murino.
Na początku 2008 roku rozpadł się jej wieloletni związek z włoskim aktorem Pietro Taricone, z którym ma córkę Sophie (ur. 04.09.2004). Jeszcze w tym samym roku wrócili do siebie, jednakże ich związek przerwała tragiczna śmierć Taricone podczas skoku ze spadochronem 29 czerwca 2010.
Od najlepszych
  • Od najnowszych
  • Od najlepszych

Dziewczyna robi karierę we Włoszech,wystąpiła u Diora, zagrała z Travolta,poprowadziła festiwal w Cannes, a w Polsce o niej cisza, promuje sie tylko Rosati i Miko, które w porównaniu z nią bardzo mało osiągneły... życzę Kasi sukcesów w dalszej karierze i żeby trochę wiecej sie o niej mówiło

i tam stała się gwiazdą kina i modelką z prawdziwego zdarzenia. W Polsce skończyłaby w jakiś komedyjkach, tasiemcu lub jako prowadząca jakiegoś badziewnego show

Pilanka

użytkownik usunięty

takie dziewczyny tylko z Piły :)

Podobieństwo

użytkownik usunięty

Czy tylko ja dostrzegam podobieństwo do Natalie chwilami ?. Czy mi się wydaje ? ;-)Tak ogólnie
Kasia to bardzo ładna dziewczyna , wyróżniająca się z tłumu nieprzeciętna .

Kasia zagrała Ewę w polskim filmie "Nieznajomi", remake'u "Dobrze się kłamie w miłym towarzystwie." Super, że udało się ją zaangażować do polskiej produkcji :)))

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones