Jacek Borcuch 

7,5
1 756 ocen gry aktorskiej
Jacek Borcuch
Urodził się 17 kwietnia 1970 roku w Kwidzynie. Studiował filozofię na Uniwersytecie Warszawskim oraz aktorstwo w Państwowej Wyższej Szkole Teatralnej w Warszawie i Studium Wokalno-Aktorskim im. Baduszkowej w Gdyni. Jest reżyserem, scenarzystą i aktorem filmowym. W 1999 roku zagrał jedną z głównych ról, w nagrodzonym Złotymi Lwami, na Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni filmie "Dług", w reżyserii Krzysztofa Krauze. Współpracował również z Krzysztofem Zanussim i Witoldem Adamkiem.

Reżyserski debiut Jacka Borcucha - "Kallafiorr" był pierwszym polskim filmem niezależnym, który trafił do szerokiej dystrybucji. Był pokazywany na wielu festiwalach filmowych w kraju i za granicą. "Kallafiorr" otworzył w polskiej kinematografii erę filmów offowych - obrazów niezależnych i niskobudżetowych.
więcej

Dane personalne:

wiek:

data urodzenia: 17 kwietnia 1970

miejsce urodzenia: Kwidzyn, Polska

wzrost: 181 cm

Orzeł
Zdobył 2 nagrody Orzeł, 5 innych nagród oraz 19 nominacji
Sprawdź wszystkie nagrody
żona Ilona Ostrowska (2004 - 10.01.2012, rozwód), córka Miłosława (ur. 2006)
Jest członkiem zespołu "Psychical Love".
W 1993 r. ukończył Studium Wokalno-Aktorskie im. Baduszkowej w Gdyni (Polska). Studiował filozofię na Uniwersytecie Warszawskim oraz aktorstwo w Państwowej Wyższej Szkole Teatralnej w Warszawie (Polska).
Jego bratem jest Daniel Bloom.
Od najlepszych
  • Od najnowszych
  • Od najlepszych

Panie Jacku (może jakimś cudem Pan to przeczyta?), właśnie po raz kolejny obejrzałam Pana film "Wszystko co kocham". Jestem filmem oczarowana, mam nadzieję, że jest on dla Pana tym czym miał być..tak przynajmniej czuję to będąc odbiorcą Pana przekazu - każde ujęcie, każda nuta, każde spojrzenie są tam na miejscu, nic...

więcej

On ma niby 41 lat? Jak go zobaczyłem na rozdaniu Orłów, to myślałem, że może ma ok.
30stki, po prostu lekko zarósł i tyle. No to by było na tyle, dziękuję za uwagę. :D

wyrazy zachwytu są tak przesadzone że ............... szkoda gadać - zaden aktor i zaden reżyser

Do Chyry na tym zdjęciu...

Kiwdzyn zmieniono później i dzisiaj Marien Werder ( nazwa do 1945 )nazywa się rzeczywiście tak jak napisałeś. Także nasz mentor urodził sie w mieście KwidzyŃ

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones