Jacek Borcuch 

7,5
1 551 ocen gry aktorskiej
Jacek Borcuch
Urodził się 17 kwietnia 1970 roku w Kwidzynie. Studiował filozofię na Uniwersytecie Warszawskim oraz aktorstwo w Państwowej Wyższej Szkole Teatralnej w Warszawie i Studium Wokalno-Aktorskim im. Baduszkowej w Gdyni. Jest reżyserem, scenarzystą i aktorem filmowym. W 1999 roku zagrał jedną z głównych ról, w nagrodzonym Złotymi Lwami, na Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni filmie "Dług", w reżyserii Krzysztofa Krauze. Współpracował również z Krzysztofem Zanussim i Witoldem Adamkiem.

Reżyserski debiut Jacka Borcucha - "Kallafiorr" był pierwszym polskim filmem niezależnym, który trafił do szerokiej dystrybucji. Był pokazywany na wielu festiwalach filmowych w kraju i za granicą. "Kallafiorr" otworzył w polskiej kinematografii erę filmów offowych - obrazów niezależnych i niskobudżetowych.
Więcej

Dane personalne:

wiek:

data urodzenia: 17 kwietnia 1970

miejsce urodzenia: Kwidzyn, Polska

wzrost: 181 cm

Orzeł
Zdobył 2 nagrody Orzeł, 5 innych nagród i 18 nominacji
Sprawdź wszystkie nagrody
żona Ilona Ostrowska (2004 - 10.01.2012, rozwód), córka Miłosława (ur. 2006)
Jest członkiem zespołu "Psychical Love".
W 1993 r. ukończył Studium Wokalno-Aktorskie im. Baduszkowej w Gdyni (Polska). Studiował filozofię na Uniwersytecie Warszawskim oraz aktorstwo w Państwowej Wyższej Szkole Teatralnej w Warszawie (Polska).
Jego bratem jest Daniel Bloom.
Od najlepszych
  • Od najnowszych
  • Od najlepszych