Zwiastun Nr 1 Smoleńsk(2016): zwiastun nr 1
Młoda dziennikarka na własną rękę prowadzi dochodzenie w sprawie katastrofy smoleńskiej.

Pozostałe dla Smoleńsk (2016)

komentarze 145

Najlepsze wypowiedzi
  • Najlepsze wypowiedzi
  • Od najnowszych
cinek_1988
"To bez wątpienia tragiczny dzień dla wszystkich Polaków" - to o dniu premiery? :D
177
sztekrokabloprondojeb
@cinek_1988 Wiesz co? Z pisaniem takiego tekstu o takim filmie... zostałeś moim idolem:)
16
janusztraczup
@cinek_1988 Zero szacunku dla zmarłych. Was ludźmi nie można nazwać, wy jesteście gorzej jak zwierzęta.
cinek_1988
@janusztraczup Dzięki! Dobrze w końcu usłyszeć prawdę o sobie.
116
Chiron_fw
@Kimi_Sama Czyli: masz zdolności profetyczne, albo jesteś po prostu zwykłym idiotą (idiotką)
Kimi_Sama
@Chiron_fw Mów za siebie. Trailery są między innymi po to, by ocenić czy dany film jest wart obejrzenia. Ten trailer jasno mówi, że nie jest.
1
Chiron_fw
@Kimi_Sama Trailer nie mówi za wiele o filmie. Jeśli kogoś zniechęcił- jego rzecz. Pisanie jednak opinii o filmie na podstawie wyłącznie trailera jest albo na miarę proroka, albo durnia.
Kimi_Sama
@Chiron_fw Nieprawda, dobry trailer wiele powie na temat filmu. Pana u góry nie przekonał, toteż wyraził swoją opinię. Zauważ że nie napisał "film JEST niskich lotów", tylko "zapowiada się". Trailer - zapowiedź. Kiepska zapowiedź.
2
Chiron_fw
@Kimi_Sama No dobrze- nie zgadzam się, że dobry trailer wiele powie o filmie. On MOŻE wiele powiedzieć- ale nie koniecznie. Natomiast pisanie w tonacji różnego rodzaju GW czy TVNów albo innych szczurów o tym, co zaszło w Smoleńsku "niskich lotów" jest - wybacz określenie- sqrwysyńską propagandą. Bydlęta (bo czy ludzie śmieją się ze śmierci setki osób i tragedii ich bliskich, poniżanych przez Rosjan i rząd Tuska?) śmiejące się z tego "dowcipu" nie zasługują w ogóle na to, żeby z nimi rozmawiać. Zakładam, że nie zrozumiałaś(eś) tego "dowcipu".
Kimi_Sama
@Chiron_fw No dobrze. Ale tu trzeba rozróżnić FILM i KATASTROFĘ. To dwie zupełnie różne rzeczy. Nikt nie śmieje się z katastrofy - to była tragedia i jest to rzecz dla wszystkich jasna. Niestety pewne środowiska regularnie robią sobie z niej szopkę w celu spełnienia politycznych ambicji.
Kimi_Sama
@Chiron_fw A film? To po prostu film, czyjeś wyobrażenie na dany temat. A że rzeczywiście jest kiepskie, to już akurat wiadomo. Film jest bardzo słaby, źle wykonany i zakłamany. Niestety, bo to ważny temat.
Chiron_fw
@Kimi_Sama Kto i jak to robi, że tak spytam? Konkretnie proszę.
Chiron_fw
@Kimi_Sama Konkretnie- co w nim zakłamanego? To film typu "Człowieka z marmuru". I podobny artystycznie. To znaczy- nie są to dzieła artystyczne. I bez odniesienia do realiów- oba filmy są nie do oglądania. Czyli- dla kogoś, kto nie zna historii, albo wręcz jest cudzoziemcem- na jednym i drugim filmie pewno z niezrozumieniem będzie kręcić głową. Biorąc jednak w tym porównaniu pod uwagę, że Wajdzie jego filmy sponsorujemy my swoimi podatkami (tak, najgorsza komuna dawała mu kasę na "człowieków" z marmuru czy żelaza, a neokomuna- na człowieka z teczki) a Krauze zrobił film za swoje pieniądze i sponsorów- duże brawa dla Krauzego. Poza wszystkim- muzyka zasługuje na Oskara (gdyby oczywiście tam zasiadali ludzie ceniący artyzm)
skrillex15
@Chiron_fw Ja tu tylko poczytać komentarze *idzie po popcorn*
1
Kimi_Sama
@Chiron_fw Najwyraźniej mamy bardzo odmienne gusta muzyczne.
Kimi_Sama
@Chiron_fw Nie zamierzam pisać tutaj własnej, obszernej oceny tego filmu (ani żadnego innego) i dlaczego uważam, że jest kiepski. Odpowiedziałam ci tylko, po czym osoba u góry stwierdza, że zapowiada się kiepski film. Myślę, że na tym można zakończyć tę dyskusję, bo kompletnie schodzimy z tematu. W każdym razie tak przewidywał po trailerze.
Chiron_fw
@Kimi_Sama Wygląda, że tak. Uważam, że muzyka jest naprawdę rewelacyjna.
kingjulianPL
'To nie jest proste....a nawet wręcz przeciwnie' xD
78
kingjulianPL
@gusia0791 Potwierdzam, przez pewien czas zauważyłem zwiększone nadużywanie tego zwrotu wśród swoich znajomych i ogólnie tak
2
Vectorised
Od premiery "Abraham Lincoln: Łowca wampirów" nie widziałem tak dobrego filmu dokumentalnego ;D
51
Możemy się z tego śmiać, ale jednak powstanie tego filmu w takim kształcie i z takim przekazem jest... barbarzyństwem. Godzi "Smoleńsk" zarówno w prawdę o tej katastrofie (forsując pisowską tezę o zamachu mającą być wykorzystaną w walce politycznej), rodziny ofiar katastrofy (idę o zakład, że większość będzie mocno zniesmaczona), polską kinematografię (gniot większy od "Kac Wawy") i wreszcie - pamięć o tych wydarzeniach, ich społeczny odbiór. Tak słaby i tendencyjny film zrazi ludzi do katastrofy smoleńskiej, będącej przecież wielką narodową tragedią. Polacy się będą krzywić z zażenowania i machać ręką, gdy tylko padnie magiczne słowo na S... Kaczyński usiłuje na grobach ofiar katastrofy zbijać kapitał polityczny i budować IV RP w oparciu o manipulacje lub wręcz jawne kłamstwa, zaś Krauze, zrewidowany w tym projekcie do roli podwykonawcy woli Wodza, podpisze się pod haniebnym procederem wykorzystywania kinematografii w wojnie propagandowej na użytek wewnętrzny. Czasy słusznie minione wracają...
59
TungShan
TungShan
@Hachiman Opowiadasz doprawdy epickie nonsensy.
7
Kurzi32
@Hachiman Masz absolutną rację. Z całym szacunkiem do ofiar tego wypadku, ale poprzez pisowskie rycie w tym temacie, braku poszanowań dla rodzin poległych, robienie z nieboszczyków bohaterów narodowych na czele z tymi co życie oddali w imię Ojczyzny, bawi mnie ten temat od jakiś 3 lat i już nie porusza. Ludzie giną codziennie, a to, że na pokładzie samolotu był Prezydent RP... To co z tego? A co z resztą pasażerów i załogą? O nich się już nie pamięta, bo mają niższy status? Wynoszenie tego incydentu na piedestał to tym bardziej karygodna czynność i mam nadzieję, że czas wszystko zweryfikuje. Mam gdzieś miesiącznice, wszelkie teorie spiskowe czy szukanie winnych. To już nie jest przykre doświadczenie, które porusza serca Polaków i unosi nastrój zadumy i stonowania. To już podchodzi pod kabaret i myślę, że można dać rangę temu filmowi jako dramat/komedia. Przykro mi, nie wywaliłem radia i telewizora przez okno te 3 lata temu. Mogłoby być zupełnie inaczej...
16
Grzybomir
@Kurzi32 czyli twierdzisz że mieszanie części ciał chowanych w trumnach to sposób okazania najwyszego szacunku dla zmarłych i ich rodzin? taka jest twoja logika więc pieprznij się w łeb. Tu nie chodzi o pisowskie rycie tylko o to co tam się na prawdę stało i dlaczego wygląda to tak tragicznie jak wygląda choć tak na prawdę nic nie wiemy.
4
aaddaas_ja
@Grzybomir Jak na przykład uśmiercenie operatora, o którym mowa w zwiastunie?
4
rafael87
@Grzybomir Przecież nie pomieszali ich celowo. A osoby które się tym zajmowały, pewnie będą miały mocno zrytą psychikę. Bardziej się martwisz o zwłoki niż o żywych...
7
markus_filmaniak
@rafael87 nei wiem co o tym wszystkim sadzic, ale patrzac na wiele niedociagniec i zbiego okolicznosci wydaje mi sie wysoce podejrzana oficjalna wersja radu PO-PSL . http://niewygodne.info.pl/kata strofa_smolenska_01.htm
4
Chiron_fw
@rafael87 Nie pomieszali celowo? SKĄD masz te informacje? Dlaczego wymyślasz i przyjmujesz taką właśnie narrację? Skąd wiesz, że będą mieć zryta psychikę?
1
KOWAL0000
@Kurzi32 Co do Twojej odpowiedzi...nie wiem, co Cię tu może bawić. Od ponad 6 lat, od samego początku była masa błędów (czy świadomych czy nie niech każdy oceni sam). A jaki według Ciebie miał status gen. Błasik, który był na pokładzie i jak został oczerniony? Co może kogoś w tym bawić? Nie pamiętasz tego albo tylko chodzi Ci o trollowanie. Postaw się na miejscu rodzin tych ludzi. Nie chciałabyś znać prawdy o tym jak zginął ktoś bliski Tobie? Czemu komisja Millera nie chciała skonfrontować swoich tez z komisją Macierewicz? Telewizja nie była wtedy w rękach PiS. Jeśli ktoś tu nie miał poszanowania do ofiar i ich rodzin tylko ówcześni rządzący, którzy jak wiemy przekopali ziemie w Smoleńsku i byli przy sekcjach...Daruj sobie jakiekolwiek wypowiedzi o pisownskim ryciu. Pewnie bardziej rzetelnym filmem było "Pokłosie" lub "Ida", które były dofinansowane przez Polski Instytut Filmowy i pokazały jakimi to jesteśmy Polakami...
1
Hardman
niezła propaganda pisowska się szykuje...
32
Chiron_fw
@Hardman A coś konkretnie, trollu? Co ze śledztwem? Co z prawdą? Przecież nic nie wiemy- oprócz tego, że celowo ukrywano istotne fakty.
1
Velfisadri
@Chiron_fw Masz wyprany mózg ziomuś. Teorie sPISkowe, sztuczna mgła i trotyl, może jeszcze Putin kierował UFO które zestrzeliło samolot?
3
Chiron_fw
@Velfisadri A teraz połącz logicznie swoją odpowiedź z moim pytaniem, albo pochwal się swoim IQ. Czy jesteś gimbusem?
1
mojzesz777
@Hardman najwiekszym sukcesem szatana jest to że udało mu się przekonać ludzi że nie istnieje. O jakiej propagandzie mówisz? Prawdę dowiemy się może za 70 lat jak o Katyniu. A wiekszość lewactwa jaka tu pisze że pis to pis tamto nawet jakby był twardy materiał video że jest to zamach że samolot eksplodował i tak będzie utrzymywać żelazną brzozę...żenada. Kłamstwo główne które jest tuż po wydarzeniu i teza posiłkowa która wydaje się być tak niemożliwa że bardziej utrzymuje kłamstwo główne. Ciemnota...
4
drill90
@mojzesz777 skoro to był zamach to po pierwsze: kto miał dostęp do samolotu przed odlotem by móc podłożyć ładunki? Po drugie: warunki były jakie były a i samo lotnisko nie było przygotowane do przyjęcia takiego samolotu. I po trzecie: Tupolew potrafi mieć prędkość przelotową ponad 800 km\h. Nie wiem przy jakiej prędkości podchodzili do lądowania, bo nie jestem ekspertem lotniczym, ale wystarczy zaobserwować wypadki samochodowe czy motocyklowe spowodowane prędkością ponad 200 km\h by móc przewidzieć, jak to może wyglądać. Nie wierzę w oficjalną wersję ale i nie wierzę w zamach. A nawet jeśli, to bez twardych dowodów można snuć teorie, jak w "11 września niewygodne fakty".
1
Chiron_fw
@Velfisadri Masz problem ze zrozumieniem tekstu, który napisałem, czy jesteś zwykłym trollem?
kinomanpl
@mojzesz777 Jaka żelazna brzoza? Co ty bredzisz? Jakbyś nie zauważył, to tam był las i Tupolew skosił trochę drzew, zanim w końcu w zderzeniu z tą brzozą, skrzydło pękło bądź zostało złamane (tego teraz nie pamiętam). Jak wg ciebie samolot powinien to wytrzymać, to powiedz mi, po jaką cholerę buduje się pasy startowe, skoro samolot może bezpiecznie wylądować w lesie? Przecież to wywalanie dużych pieniędzy w błoto. Prawda jest taka, że wszyscy odpowiedzialni za organizację tego lotu (ci, którzy do samolotu nie wsiedli, czyli część pracowników Kancelarii Prezydenta i być może też Kancelarii Premiera) powinni pożegnać się ze stanowiskami i odpowiedzieć za zaniedbania, bo było ich wiele, a teraz nikt nie chce się do tego przyznać. Efekt będzie taki, że z popełnionych błędów nie zostaną wyciągnięte żadne wnioski i prędzej czy później będzie następny "zamach".
Hardman
@Chiron_fw to nie był żaden zamach, jeśli się za wszelką cenę chcę wylądować na polu kartoflowym a nie lotnisku i w taką pogodę to nic dziwnego, że doszło do katastrofy i nawet nie winię pilotów bo robili co mogli zapewne ale wina spada na samych pasażerów może m.in parę prezydencką nie wiem, którzy musieli być na czas na uroczystości, mogli wylecieć wcześniej i wylądować w Moskwie i dojechać później do Smoleńska, tak to jest jak się komuś spieszy, no niestety straszna katastrofa ale to co robi teraz PIS to sie w głowie nie mieści, gadanie macierewicza że tam chyba 3 osoby przeżyły jak dobrze pamiętam to gadanie osoby chorej psychicznie, nie wiem skąd to wyciągnął, faktem jest że całe to śledztwo nie jest zrobione jak być powinno, strona rosyjska jest temu winna ale nie jest winna zamachu, kolejnym błędem jest wysyłanie tak dużej liczby ludzi odpowiedzialnych za państwo polskie jednym samolotem, powinni co najmniej dwoma lecieć ale to już nieistotne, bardziej mnie martwi to bezczeszczenie imienia ludzi którzy zgineli tam NIE POLEGLI jak to sie teraz mówi przez PIS i stawianie dziesiątki brzydkich pomników gdzie się im tylko podoba, powinien być jeden w jakimś uzgodnionym miejscu i tyle, jak się patrzy na kaczyńskiego to mam wrażenie że dąży do dyktatury poprzez to..
1
Chiron_fw
@Hardman W głowie mi się nie mieści, jak ponad 6 lat po tym wszystkim można wypisywać takie pierdoły! To, co wiemy z pewnością: rząd PO-PSL dołożył (wraz z usłużnymi mediami) wiele starań, aby wraz z komisją Anodiny zatuszować prawdę. Wiemy także z pewnością, że piloci nie chcieli lądować- chcieli zejść na bezpieczną wysokość z której będą mogli ocenić sytuację. To jest nawet na taśmach, które łaskawie dali nam ruscy jako kopie czarnych skrzynek. Nie jest znana nawet przyczyna późniejszego wylotu- nawet nie ma zdjęć (ewenement w skali świata!!!) z ich wsiadania do samolotów. Pisanie, że mogli lądować w Moskwie (nie było takiej możliwości- równie dobrze mogli zawrócić do Polski)- z podtekstem, że para prezydencka zmusiła ich do lądowania (bo co sugerujesz pisząc tak?) świadczy o znajomości propagandy, ale całkowitej nieznajomości faktów przez Ciebie. To, co na końcu jeszcze napisałeś o PiS i Kaczyńskim a także Macierewiczu- świadczy o nadmiernej lekturze GW i TVNów- a nie wyrażaniu swoich poglądów. Nie wiem, czy to był zamach- bardzo wiele na to wskazuje. Jednak jak chcesz coś napisać- to nie wypisuje pierdół, tylko pisz na podstawie FAKTÓW.
berni_
@Chiron_fw szczególnie zareagowali na instrukcje o podniesienie samolotu. Znawco faktów.. i mitów.
1
Chiron_fw
@berni_ Jak masz coś do napisania- to napisz- konkretnie: zrobili tak a tak, a powinni tak czy inaczej. Najlepiej podaj źródło. Bo póki co sarkazmem ani inwektywą nie da się czegoś wyjaśnić w tej kwestii. A ja- mimo, że sprawę się in teresuję od początku- nie wiem, o czym piszesz
berni_
@Chiron_fw "pull up" - mówi Ci to coś znawco mitów czy język angielski jest Ci obcy?
Chiron_fw
@berni_ KIEDY padła taka komenda? Jakie mieli wcześniej dane? Słyszałeś coś o będących w posiadaniu komisji Millera- Laska ostatnich sekundach lotu z posiadanej czarnej skrzynki- przestała działać hydraulika w samolocie i prądnica. Nawet jednak- zgodnie z kłamstwami laskowymi- jak widać nie wiesz, co oznacza ta komenda w samolocie i kiedy się pojawia. Co wskazywały przyrządy? Nikt normalny nie zarzuca im (pilotom) winy- nawet komisja Laska się z tego wycofała. A ty nadal tkwisz w kłamstwach, które ci wprano
1
Hardman
@Chiron_fw tak przy okazji nie lubie TVNu ani niemieckiej GW, poczytaj sobie poniżej co napisał użytkownik spacemensh, tyle w temacie
1
rybitfa
A spróbujcie wykonać taki eksperyment myślowy. Przyjmijmy że to prawda, że to był zamach. Co byście po latach powiedzieli o rządzie polskim, który nie zadbał o szczegółowe dochodzenie. Co byście powiedzieli o mediach przeprowadzających lincz na każdym kto oczekiwał wyjaśnienia. Co byście powiedzieli Kaczyńskiemu, który nie dość że przeżył tę tragedię najbardziej osobiście, to jeszcze musiał przez lata walczyć o pamięć o bracie i innych co zginęli ze względów politycznych. Co byście powiedzieli o sobie, hejtujących film który mógł w tej sytuacji pokazać jak wielką krzywdę wyrządziły obce siły państwo polskiemu wybijając kluczowych polityków a następnie szargając ich pamięcią. To by było tak jakby wszyscy teraz byli przekonani że Katyń to był nieszczęśliwy wypadek a osoby walczące o pamięć zmarłych były wykluczane ze społeczeństwa, tylko dlatego że to nie czasy kiedy się pali czarownice na stosie. Chcę tą wypowiedzią uzmysłowić, że obowiązkiem każdego myślącego samodzielnie człowieka jest analizować informacje a nie z góry zakładać, że coś jest głupie. Co do mnie to dopuszczam do siebie zarówno wersję o wypadku jak i o zamachu. Ponieważ gdybym ja miała organizować taki "zamach", to zależałoby mi właśnie na tym by ludzie wyśmiewali teorię o zamachu jeszcze zanim cokolwiek zostanie zanalizowane. Jeśli chcecie uważać się za ludzi myślących to zabierzcie się za wyśmiewanie tego filmu gdy znajdziecie odpowiedzi na wszystkie niejasności które, jak można wywnioskować po zapowiedzi, prezentuje film.
25
Kumalski
@rybitfa Może porównywanie do Katynia jest zbyt ostre, ale na pewno wyjaśnić to powinni polscy specjaliści, a nie zezwalać na to, aby robili to ruscy.
4
Lyte2103
@rybitfa Bardzo się z tobą zgadzam. Ogólnie jestem zniesmazona, że z byle jakiegoś wydarzenia, czy śmierci znanej osoby już piszą scenariusz filmowy. Chociaż szczerze powiedziawszy nie wierzę w to, że to był wypadek, mógł to być opracowany zamach, bo jak nieraz oglądam w telewizji Putina to on na prawdę chciałby mieć u stóp cały świat i znów ZSRR, a że mu Polski naród przeszkadzał to i zaplanował...tak zrobił Urainie- zbuntowała się to i zaatakował. Ruscy sa straszni, więc obejrzę film.
1
mojzesz777
@rybitfa trafiłeś gościu w sedno. the best comment
Kozarnikus
@rybitfa Jeśli był to zamach (zamach to morderstwo, więc musi być motyw) to wykonał go PiS, bo to jedyna partia która zyskała na tej tragedii (miała motyw). Każdy wiedział że PiS jest już dawno na straconej pozycji i Polacy mieli dość ich niekompetencji, co zresztą bardzo obrazowo pokazały wybory po katastrofie. Wniosek: tylko idiota robiłby zamach (Putin idiotą na pewno nie jest), lub tylko idiota w zamach uwierzy.
3
marcin_60
@Lyte2103 I co? Putin zabił prezydenta i teraz rządzi Polską? Polska nie jest i nie była żadnym zagrożeniem dla Rosji. Wypadki zdarzają się podczas normalnych lotów, a tutaj mieliśmy lądowanie w złych warunkach na fatalnym lotnisku. Zła obsługa w wieży plus determinacja pilotów i katastrofa gotowa. Nie wiem jak można porównywać Katyń do katastrofy lotniczej.
4
KOWAL0000
@Kozarnikus Trzeba być delikatnie mało bystrym pisząc coś takiego...Brat bliźniak zlecił zamach swojego brata z powodu słupków poparcia...
2
Umretu_Cyckiler
@rybitfa Ok, minęło parę i co teraz napiszesz "zwolenniku teorii spiskowej"?
lauti
Odchodząc już od samego zwiastunu... czytam te Wasze komentarze i stwierdzam, że jesteście poryci :D jeden osioł pisze, że film przedstawia prawdę, a później pisze, że naprawdę to nic nie wiemy. Inny odnosi się do artykułu z jakiegoś malutkiego serwisu internetowego, gdzie wersja zdarzeń przypisywana PO to zmowa z ruskimi. Jeszcze ktoś pisze, że to "MORDERCZY ZAMACH". Matko, jak to nasienie przeżyło
13
Hadian
@lauti Czyli tylko Ty masz monopol na prawdę? Skoro z taką pewnością urągasz autorom przytoczonych przez siebie opinii musisz znać autentyczną wersję wydarzeń diametralnie inną. Podziel się nią ze mną i zarzuć dowodami/argumentami.
7
spacemensch
Na życzenie Lecha Kaczyńskiego, który miał kłopoty z doświadczonymi pilotami i ścigał ich karnie i dyscyplinarnie za odmowę wykonania jego poleceń podczas lotu, samolotem dowodził młody, świeżo awansowany kapitan. Gwarantowało to prezydentowi ze będzie bez przeszkód komenderował samolotem. Na pokładzie nie było rosyjskiego lidera-nawigatora bo zrezygnowała z jego usług strona polska. Nieoficjalnie wiadomo ze minister Szczygło komentował ze Rusek nie będzie mu się pętał po samolocie. Start zaplanowano na 0600, jednak kancelaria prezydenta, aby się lepiej wyspać, przesunęła go na 0700. Kapitan Protasiuk odmówił startu, gdyż nie otrzymał prognozy pogody ze stacji meteo. Start wymusił jednak dowódca Sił Powietrznych RP, protegowany Lecha Kaczyńskiego, gen. Błasik i to on a nie dowódca samolotu zameldował prezydentowi o gotowości samolotu do startu. Ostatecznie samolot wystartował o 0727.W trakcie lotu, kontroler z lotniska polowego Siewiernyj dwukrotnie, jednoznacznie poinformował załogę ze nie ma warunków do lądowania i zasugerował jej udanie się na lotnisko zapasowe. Pilot powinien niezwłocznie to uczynić. Jednak czekał na decyzje prezydenta, poinformowanego o sytuacji /pośredniczył dyr. Kazana/. W tym czasie prezydent kontaktował się z bratem Jarosławem. Sprawa była poważna bo początek uroczystości i transmisje TV zaplanowano na 0930 i miał to jednocześnie być triumfalny początek kampanii wyborczej Lecha. Jaka była decyzja prezydenta możemy wywnioskować po tym ze Pilot Tupolewa podjął próbę podejścia na wysokość decyzji /100 m/ aby sprawdzić czy Ruscy nie kłamią z pogodą. Kpt. Protasiuk schodził ze zbyt dużą prędkością opadania - 8 m/s zamiast 4 m/s a następnie nie widząc ziemi chciał odejść na drugi krąg na automacie wciskając przycisk odejścia. Jednak ten przycisk nie działał na lotnisku bez systemu ILS o czym pilot nie wiedział lub zapomniał. W tym momencie samolot znajdował się na wysokości 39 m nad poziomem lotniska a nie 100 m jak informował kapitana nawigator mający nalot na TU-154 zaledwie kilkanaście godzin. Przyczyna tego błędu było posługiwanie się przez załogę wysokościomierzem radiowym a nie barycznym. Załoga z niezrozumiałych powodów ignorowała też ostrzeżenia terrain ahead, i instrukcje Pull up ! nadawane automatycznie kilkanaście razy przez system TAWS. Dopiero zobaczywszy drzewo na kursie kpt. Protasiuk podjął próbę ręcznego poderwania samolotu. Było już jednak za późno. Kontrolerzy z Siewiernego (było ich trzech) zdawali sobie sprawę z niebezpieczeństwa lecz bali się zabronić lądowanie (jest jednak faktem, że na samo lądowanie NIE wydali zezwolenia), kontaktowali się ze swoimi przełożonymi ale nie dostali jasnych instrukcji. Musieli wiedzieć, że ostateczną decyzję o lądowaniu podejmuje ZAWSZE pilot. Ponadto mieli na ten temat rozbieżne zdania. Wiedzieli, że odsyłając samolot prezydencki znanego z rusofobii L. Kaczyńskiego na zapasowe lotnisko, wywołają skandal międzynarodowy - BOHATERSKI POLSKI PREZYDENT, KTÓREMU NIESTRASZNA MGŁA I PRYMITYWNE LOTNISKO, NIEDOPUSZCZONY NA UROCZYSTOŚCI KATYŃSKIE PRZEZ ROSJAN ! Był to zapewne scenariusz zapasowy Lecha i Jarosława Kaczyńskich, zgodnie z którym decyzja o nie lądowaniu na lotnisku Siewiernyj nie mogła wyjść ze strony samolotu. Generalnie zarówno załoga samolotu jak i kontrolerzy mieli do wyboru albo postępować racjonalnie i ponieść konsekwencje służbowe albo poddać się presji zadufanych w sobie ignorantów na najwyższych stanowiskach. Rezultat znamy. Po katastrofie prezes i dożywotni właściciel PiS-Jarosław, używa wszelkich wpływów aby narzucić opinii publicznej kłamliwą wersję o spisku i męczeńskiej śmierci prezydenta.
15
Chiron_fw
@spacemensch Te- podasz źródła swoich rewelacji? Póki co- łgarstwo na łgarstwie, z którego nawet Lasek nie ośmieliłby się korzystać. Nawet oni odrzucili brednie, jakie tu serwujesz- jako nieprawdopodobne. Kim jesteś- trollu? Zwykłym debilem- lemingiem, czy opłacanym trollem?
pingwinek18
@Chiron_fw tylko mohery umieją tak druga osobę obrażać. Standard. Facet kawa na ławę wyłożył ale .... zamiast użyć kontrargumentow to lepiej sobie ulżyć. I kto jest trolem?
3
spacemensch
@pingwinek18 ...DOKŁADNIE pingwinku !!! ... szanowny Pan Chiron pewnie co niedzielę w kościele paciorek odmawia ... następnie do kompa zasiada i ludzi obraża !!! Zapewne jest to "wyznawca Świrosława" tudzież ktoś z sekty PiSowskiej ... no cóż ... PYCHA idzie przed UPADKIEM !! :-)
2
Chiron_fw
@pingwinek18 Proszę o źródła tych KŁAMSTW. On po prostu pluje jadem. Tu nie ma argumentów. Równie dobrze mógłby napisać, ze Kaczyński to kosmita, który tak naprawdę tam nie zginął- wymyślić można wszystko. Na tym polega trollowanie
Chiron_fw
@spacemensch Jeszcze raz: PODAJ ŹRÓDŁA> To, co napisałeś- to stek kłamstw. A "argument" odmawiania przeze mnie paciorka już wybitnie świadczy o tobie. PODAJ ŹRÓDŁA. Nawet komisja Laska- Millera nie stawiała takich tez. Tak pisały tylko gadzinowe przekaziory- także nie powołując się na żadne źródła. Proszę podać, skąd czerpiesz swą wiedzę. Taśmy- ich odczyt- jest dostępny na www. Nawet są oficjalne strony komisji Laska- Millera- posługują się tam zmanipulowanymi odczytami, ale nie aż tak, jak ty.
spacemensch
@Chiron_fw ... luzuj ZWIERACZE chironku ... bo ci DUPSKO pęknie ... proponuję zakup ISPAGULa ... !!
walterkenterprise
@spacemensch skad tyle nienawisci do PiSu. odpowiedz narzuca sie sama, postkomuna albo wyprany mozg przez pseudopolskie media, Powracajac do tragedii: prosze zapoznac sie z faktami, mowie one o wielu nieprawidlowosciach zarowno przed jak i po katastrofie o czym jakos zapomnial pan wspomniec
2
mojzesz777
Czytam niektóre komentarze które zwymyślają tragedie smoleńską i powiem szczerze że niektórym brak człowieczeństwa....Już tam pomijając kwestie polityczne to jak można wyśmiewać czyjąś śmierć? Po prostu to jakiś absurd....
8
x_carlito
"operator telewizji polskiej...zmarł w Moskwie" Jak można tak kłamać i uśmiercać żyjących?
11
8
LubiePulpFiction
Nie ma to jak rozdrapać starą ranę i następnie do niej nasrać
6
AutorAutor
To dopiero "SUICIDE SQUAD"! "NARESZCIE POZNAMY PRAWDĘ" :-) Tak zareagował jeden z widzów na sali po obejrzeniu zwiastuna tegoż filmu przed seansem "Legionu samobójców". I doprawdy był to najdowcipniejszy tekst wieczoru.
14
Atluck
@AutorAutor Przeczytałem ten tekst jakieś 83 razy i dalej nawet mi twarz nie drgnęła, ktoś potrafi mi wytłumaczyć śmieszność tych słów?
surogat84
wydam te 15-20 zł na film, przynajmniej będzie o czym dyskutować ;-)
4
Urgent
Szykuje się seans stulecia, specjalnie wyszukam TVP na dekoderze, żeby obejrzeć premierę telewizyjną. Brać popcorn? Już sam zwiastun spowodował, że leżałem pod krzesłem, więc film musi być ŚWIETNY!
9
2
Foxbat
Patrząc na to co teraz robi Rosja jestem w stanie uwierzyć w zamach. Fakty są takie że Kaczyński chciał zjednoczenia Europy środkowo wschodniej na wzór przedwojennej idei międzymorza, która jest solą w oku Rosji. Otwarcie mówił o imperialistycznych zapędach Putina. Putin sam powiedział że rozpad ZSRR to największa katastrofa XX wieku. Może to oznaczać że będzie chciały doprowadzić do odbudowy imperium czyli podbicia państw leżących w obrębie żelaznej kurtyny. Kaczyński był politykiem niewygodnym dla Rosji czy Niemiec. Chciał by Polska odgrywała ważną rolę w swoim regionie. Niestety dzięki Rosji i Niemiec jesteśmy spychani do miana państwa marionetkowego.
14
blizzarder
@GalaQXus tylko na tyle cię stać po wypraniu mózgu? Dorzuć jeszcze, że zamachu być nie mogło, bo Kaczyński był niski. Po tym co Rosja robi w Ukrainie, co za problem uwierzyć, że to był zamach? Ja nie mówię, że był zamach, tylko że mógł być. Ty natomiast jesteś przekonany, że na 100% zamachu nie było, chociaż g***o wiesz.
1
maxiuu
@blizzarder Ty natomiast wiesz wszystko bo tam byłeś i sam widziałeś jak nitorgliceryną fotele polewają. Wydaje mi się, że raport komisji Millera temat wyczerpał i nie ma sensu szukać sensacji gdzie ich nie ma.
4
Kumalski
@maxiuu Wiesz, inne samoloty, które w ten sposób wleciały w drzewa były rozerwane na strzępy, w tym nawet szyby nie popękały, więc coś jest na rzeczy. Po drugie Rosjanie bez powodu nie trzymaliby tego wraku tyle czasu oraz nie trzymaliby go na zewnątrz, co robili przez bardzo długi okres czasu. Nawet jeżeliby teraz nam te pozostałości oddali to to już jest gówno warte. Jak dla mnie sam fakt, że "śledztwo" przeprowadzali oni, a nie nasi śledczy jest już śmieszne i osoby, które za to odpowiadały powinny ponieść konsekwencje. Nie ważne czy lubiłeś Kaczyńskiego czy nie, był Polakiem tak samo jak i ty. Zresztą każdy normalny człowiek, który zna się na takich samolotach ci powie, że nie ma szans, aby taki samolot połamał skrzydła od takich drzewek. Jeżeli takie niejasności są dla ciebie niczym i dla ciebie nie ma sensu, a raczej nie było sensu być dociekliwym to jak dla mnie nie jesteś Polakiem. Nie jestem za PiS, nie lubię ich tak samo jak PO, PSL, .N i innych tych złodziei, ale ja myślę obiektywnie, a nie co do moich przekonań politycznych i opieram się na faktach, które są mi znane. Smoleńsk za bardzo śmierdzi, aby mówić, że to był wypadek.
2
maxiuu
@Kumalski Rosjanie zrobili to co robią najlepiej czyli grali wszystkim na nerwach i rzucali kłody pod nogi bo nikt im nie mógł tego zabronić. A jeśli po usłyszeniu nagrań z czarnych skrzynek dalej wierzysz w jakieś bzdury o mikrowybuchach na skrzydle, generatorach mgły, pociskach i innych zamachach, bo Macierewicz już tyle wersji naprodukował, że ciężko się połapać to ja jedyne co mogę zrobić to pokiwać głową w geście niedowierzania i dać sobie spokój z taką 'dyskusją'. Te eksty o Polakach to sobie zostaw na zjazdy partyjne i miesięcznice smoleńskie bo nikogo normalnego to nie rusza.
1
blizzarder
@maxiuu Chyba czytanie ze zrozumieniem u kolegi kuleje i to cholernie mocno. Napisałem, że nie wiem czy zamach był czy nie, za to tacy jak ty mają wyrobione zdanie, że na na pewno nie było. Skąd wiesz? Może byłeś w samolocie i widziałeś jak nikt nikt nie polewał foteli nitrogliceryną i samolot spadł przez błąd pilota? Po pierwsze rosjanie nie dali nam prowadzić śledztwa, po drugie nie dali nam czarnej skrzynki. Potraktowali nas jak g***o.
1
maxiuu
@blizzarder Rosjanie tak robią więc co w tym dziwnego. Czarne skrzynki mamy nawet te nasze, myślisz że skąd są nagrania rozmów pilotów, z telefonu? A skąd wiem? Bo już dwie komisje badania wypadków lotniczych wydały swoje raporty i to nawet zgodne. Poza tym wystarczy sobie posłuchać ogólnodostępnych nagrań z kabiny pilotów i nie potrzeba żadnego raportu. Samolot spadł bo jak wszystko u nas ten lot był zorganizowany na kolanie i pod publiczkę.
3
mojzesz777
@GalaQXus odpowiedział dzieciak co ledwo skończył 5 klasę. wiesz w ogóle ile to 2+2 ?
Clint_Eastwood_23
Wielkimi krokami Smoleńsk zbliża się do skompromitowania polskiej kinematografii...
6
waskimarcin
jebał pies ten film !!! szkoda czasu tak uważam !!!
5
Encrier
Ta pani w 2:14 to Beata Szydło, czy co? :D
2
Chiron_fw
Film nie dostał dotacji rządowych. Sponsorowali go głównie ludzie prywatni (zdaje się, że Poczta Polska też coś sypnęła). Kompletnie kiczowaty "Człowiek z żelaza" Wajdy był sfinansowany przez nas- podatników. Czyli- chciał nie chciał- zapłaciliśmy za wajdowe wypociny. Ten film jest trudny. Nie można go oderwać od pewnych wydarzeń, faktów. Podobnie jak ludzie z marmuru czy żelaza Wajdy. Dla kogoś z zewnątrz- to gnioty, być może. No cóż- gdybym był polskim, typowym polskim dziennikarzem- też biłbym pianę po obejrzeniu tego filmu. Niestety- jadąc Michalkiewiczem- w większości to zwykła kupa łajna, a nie dziennikarze. Film polecam- ale nie lemingom.
1
Kozarnikus
"prawda o Smoleńsku nas przerazi" - gdy się okaże że zamachu jednak nie było.
1
kachulek
Film nie zasluguje na tak niska ocene. Owszem - gra aktorska glownej bohaterki etc jest do bani,ale znam gorsze filmy,ktore maja lepsza ocene. Szkoda,ze film ocenia sie ze strony politycznej,a nie samego filmu.
pawel_sega
Można wiedzieć kiedy on bedzie za darmo? Czyli na necie
f666k
A kiedy to będzie można obejrzeć w kinie / na necie?

programy Filmwebu