Anno: Erschaffe eine neue Welt

7,7 1 479
ocen
7,7 10 1479
179
chce zagrać
{"type":"film","id":611429,"links":[{"id":"filmWhereToWatchTv","href":"/videogame/Anno%3A+Erschaffe+eine+neue+Welt-2009-611429/tv","text":"W TV"}]}
powrót do forum gry Anno 1404
  • gwiazdamacierzysta ocenił(a) tę grę na: 7

    Gra co prawda z czasem staje się przytłaczająca (przynajmniej ja to tak odczuwam), aczkolwiek na początku bardzo wciąga, sam system grania jak i klimat. Właśnie- klimat, z początku fascynuje, lecz z czasem się przejada, jak i schematyczność grania. No ale jak inaczej zrobić grę strategiczną? Po za tym same plusy, bdb grafika, urozmaicone scenariusze (szczególnie z dodatkiem "Wenecja"), wiele rodzajów budynków i surowców naturalnych. Przyczepię się jeszcze do systemu walk, który pozostawia wiele do życzenia, jednak jest inny od starszych odsłon "Anno", a wg mnie należy wypróbowywać nowe pomysły i nie trzymać się ciągle jednego. Właśnie po to są nowe częsci, aby nie poprawiac tylko grafiki i efektów, ale żeby próbować nowe rzeczy i myślę, że doświadczenie autorów z kolejnymi odsłonami będzie procentować.

  • FJ2 ocenił(a) tę grę na: 10

    gwiazdamacierzysta Moim zdaniem świetna, a czy przytłaczająca - to zależy, jak kto gra, czasem trzeba trochę pograć, żeby to ogarnąć; wystarczy się powoli, spokojnie rozwijać :-). Moim zdaniem fajne połączenie prostoty gier 2D (choćby w budowie miast i ulic) z genialnym silnikiem 3D... Co do systemu walk - moim zdaniem jednak zdecydowanie lepszy niż w większości gier strategiczno-ekonomicznych choćby ze względu na realizm pokazywania armii... Bo jednak nawet najlepiej graficznie zrobione armie mają w grach jeden mankament - kiedy ich nie używamy, wiecznie stoją, zabierając miejsce. No i kto widział, żeby żołnierze stali w szyku, w pełnej zbroi i się prażyli przez cały czas na słońcu? Zdecydowanie raczej było tak, że rozbijali obozowiska, tak jak to jest pokazane w Anno.

    Ogólnie rzecz biorąc - Anno 1404 to dla mnie takie coś w stylu bardziej stawiającego na ekonomię Knights & Merchants z ładniejszą grafiką i większą liczbą opcji.