PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=687022}

DayZ

6,3 219
ocen
6,3 10 1 219
DayZ
powrót do forum gry DayZ

[Alpha] Przede wszystkim poprawiłbym sposób poruszania się zombie. Zombie przechodzące przez zamknięte drzwi czy nawet przez ściany delikatnie mówiąc... irytuje. Porównując do moda to i tak zombie już jako tako się poruszają, biegną jak zwierze czyli prosto na nas a nie zygzakiem jakby chciały uniknąć kul.
Dźwięk siekiery nadal jest beznadziejny a co najgorsze jest głośniejszy niż odgłos z jakiejkolwiek broni. Bugujące się przedmioty. Dużym plusem jest to że żeby coś znaleźć trzeba się naprawdę naszukać.
Publiczne serwery to "zło" ,gracze siedzą w Balocie i przeskakują tylko z jednego serwera na drugi zabierając z nich całą broń żeby móc sobie postrzelać do uczciwych graczy.
Głupotą są też konserwy. Jest apokalipsa umieramy z głodu a nie potrafimy otworzyć puszki bez pomocy śrubokręta.
Przydałby się czat głosowy dla grupy, może i mało realistyczne że rozmawialibyśmy ze sobą na kilkadziesiąt kilometrów ale i tak jest skype i teamspeak więc wielkiej krzywdy by nie było.

TheDonKilluminati

Robią grę niemal od nowa a zombiaki dalej sobie przez zamknięte drzwi przechodzą, nie znam się za bardzo na tworzeniu gier ale nie wystarczy do tego jedna albo dwie linijki programu które tworzą kolizję zombie z obiektami? Jak na póltora roku pracy to idzie im to strasznie ślamazarnie. Walka z zombie wygląda tragicznie, zwłaszcza animacja siekiery którą nasza postać macha gdzieś w bok. Tak samo hitboxy zombie dalej są spieprzone, widziałem jak ktoś tam próbował tłuc zombiaka gaśnicą, bez skutku. Wiem że to wczesna alpha, ale wygląda to tak jakby nie wyciągnęli żadnych wniosków z moda.

ocenił(a) grę na 10
mmaakkss

Zombiaki poruszają się nie najgorzej jeśli chodzi o animacje, porównując to do moda to jest duży postęp ale te przechodzenie przez ściany jest nie do przyjęcia.
Problem z zabijaniem nie tkwi w animacji tylko w optymalizacji. Są takie ściny takie opóźnienia że gracz po dostaniu kulki w głowę potrafi zrobić jeszcze kilka kroków przez co traci się sporo amunicji bo widząc że kulka nie podziałała wypluwamy w niego cały magazynek.
Ta Alpha i tak bije taki niewypał jak Infestation: survivor stories , szczerze nie rozumiem ludzi którzy w to grają.
Czarnoruś to piękna mapa,ogromny teren. Dayz ma świetną grafikę bardzo realistyczną. Pierwszy raz grając w mod do Arma 2 byłem tak zestresowany że cała myszka mi latała, gra ma klimat.
Co do dźwięków też się bugują (jeśli można to tak nazwać). Stale słyszę zombiaka obok mnie albo otwieranie puszki lub chrupanie chipsów, do tego odgłos morza na brzegach jest za głośny to samo ze chodzeniem.
Jak już pisałem przydałby się czat głosowy dla grupy bo te radio to niewypał a nie chce otwierać dodatkowych aplikacji typu teamspeak czy skype.

TheDonKilluminati

Z chęcią bym kupił ale ponad stówa to trochę za dużo ... to wolałbym premium BF4 sobie w tej cenie sprawić ;) Dean obiecywał że będzie 15$ a tu nagle 30 $

ocenił(a) grę na 10
mmaakkss

Drogie ale BF4 też drogi, dałem razem z premium 270zł. Byłem maniakiem BF3 czekałem podjarany na BF4 jak kupiłem to trochę pograłem i mi się przejadło. Mało ciekawe mapy są.
Kupiłem w ciemno DayZ tak jak wielu innych i nie żałuje Alpha jest też super. Uwielbiam DayZ bo żadna gra nie dawała mi takiego skoku adrenaliny. Wyjdzie wersja pudełkowa to kupie jeszcze raz. To może stać się klasyką.
I te porozumiewanie się bez słów kiedy to machamy ręką do nieznajomego i przechodzimy obok niego nie wiedząc czy nie wbije w nas siekiery :)

TheDonKilluminati

Mnie właśnie BF4 mnie wciągnął bardzo dlatego rozważam premiumke :p Jeśli w alphie byłyby pojazdy to może bym się skusił, to był zawsze mój cel nr 1 - znaleźć coś do szybkiego przemieszczania się, więc na chwilę obecną bym był zagubiony :P

mmaakkss

Gra genialna. Zwłaszcza gdy obok Ciebie siedzi dziewczyna z lapkiem na kolanach i eksplorujecie Czarnoruś razem po spaleniu porządnego grubasa . W nocyyyy.... brrrrrr. Moim zdaniem nowy level grania. Ciężko jest się oderwać, łatwo olać świat dookoła. Alpha już jest niesamowita. Jest sporo do poprawy (zwłaszcza optymalizacja), ale sama gra jest tak grywalna, że nawet duże bugi nie przeszkadzają tak bardzo. Jestem ogromnie ciekaw jak będzie wyglądać wersja ostateczna gry. Dla mnie bomba i jednocześnie najciekawszy MMO z jakim się spotkałem.

Bloody_Hell

Dużo jest tam przedmiotów ? Bo eksplorowanie w modzie było strasznie nudne z tego względu że w każdym budynku było niemal to samo, fasolki Heinz, puste flaszki, flary i cola :)

Bloody_Hell

co do 'porzadnego grubasa' i eksplorowania w towarzystwie... popieram ;) super klimat i ta adrenalina :) arma 2 + dayz mod bylo super... dayz standalone to tylko, a moze az, rozwiniecie tematu;) jak wczesniej... czekam na oficjalna , pelna wersje... bedzie gdzie uciec przed tym naszym 'Swiatem'

TheDonKilluminati

gralem/ gram w alpha'e. wyglada bardzo dobrze, mysle ze pelna, ostateczna wersja bedzie tylko lepsza ;)

ocenił(a) grę na 10
makaveli1990

ja przerwałem grę ponieważ znudziło mi się kręcenie bez celu. może wrócę do niej kiedy zostanie ukończona. irytujące są zombiaki przechodzące przez ściany.
trochę szkoda mi ekipy z którą grałem bo była spora i świetnie dobrana ale wszystko może narodzić się na nowo w przyszłości dzięki platformie steam.

TheDonKilluminati

racja... zombiaki sa irytujace z tym przechodzeniem przez sciany. No ja poki co 'lone wolf', ze tak to ujme. Ale jak pisalem wczesniej, lubie wyrwac sie z tej rzeczywistosci i uciec w czarnorus, nawet teraz, choc gra nie jest jeszcze w pelni sprawna czy tez skonczona;) Moze kiedys nasze drogi sie skrzyzuja na jednym z serverow. Pozdrawiam.

ocenił(a) grę na 10
makaveli1990

z jedną osobą z tego forum już grałem więc wszystko możliwe :) pozdro

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones