PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=608124}
8,3 9 681
ocen
8,3 10 1 9681
Diablo
powrót do forum gry Diablo

W mojej opinii lepsze było Diablo 1 .
Dlaczego ? Przede wszystkim genialny klimat podkreślony genialną muzyką to jest oprawą dzwiękową .
Grając w Diablo 2 które niewątpliwie też jest grą bliską doskonałości a jednak uważam że gorszą od pierwowzoru ,dlaczego?
Zawsze odczuwałem iż w dwójce został utracony ten genialny klimat jedynki oraz że została sztucznie wydłużona ,stała sie zbyt monotonna , kolejne krainy ,setna postać magiczna zabita bez tego towarzyszenia poczucia dokonania wybitnego czynu .
Zapraszam do wypowiedzi oraz głosowania . Pierwszy głos na Diablo !.

użytkownik usunięty
astral_ghoust

Diablo 2 też ma genialny klimat i to gra wspomnień .W d1 jest tylko 3 klasy postaci , a d2 w sumie 7 postaci . I mój głos jest na diablo 2

ocenił(a) grę na 6
astral_ghoust

Zdecydowanie Diablo 1. Być może troszkę poprzez wspomnienia... w jedynkę grałem gdzieś w 97/98 roku i bardzo mi się podobała, gdy wyszła dwójka zaś byłem już fanem prawdziwych RPG po przejściu Fallouta 1 i 2 oraz Baldursa, Tormenta itd, tak więc hack'n'slashe zbytnio mnie nie interesowały - ale spróbowałem no i doszedłem do pustyni. Próbowałem jeszcze na przestrzeni paru lat zagrać i zawsze maksymalnie dochodziłem do pustyni, potem po prostu się nudziłem. A Diablo 1 zagrałem jakoś z 2 lata temu i po raz pierwszy przeszedłem( w latach 90-tych doszedłem do Diablo ale go nie rozwaliłem). Ogólnie to chyba jedyny hack'n'slash jaki przeszedłem(nie licząc Bastiona, ale to trochę inna gra), wszystkie te Sacredy i tym podobne albo wyłączałem po godzinie, albo maksymalnie dwóch-trzech. Uwielbiam wielkie RPG-i, takim jest chociażby Baldurs Gate 2 gdzie jeszcze po zainstalowaniu modów questów jest po prostu co nie miara, masa lokacji i rzeczy do zrobienia, ale w przypadku hack'n'slasha działa to na odwrót - wolę skondensowaną rozgrywkę, gdzie mogę w ciągu tych 6,8,10 godzin przejść całą grę. I Diablo jedynka taką właśnie grą jest, nie czuję się przytłoczony wielkością tej gry.

astral_ghoust

Diablo 1 to świetna gra. Nie wiem jak na multi bo grałem tylko single. Jest jednak bardzo skromna porównując do Diablo 2. Co prawda jest mroczna, ale czy Diablo 2 nie jest?
W Diablo 1 grało mi się bardzo przyjemnie, ale miałem jakiś niedosyt może HD mod to zmieni. Na pewno z Belzebubem gra będzie lepsza. Zagrałbym, ale mam jakieś problemy z instalacją moda. Wydaje mi się, że w Diablo 1 gra się przyjemnie bo jest dosc proste, trzeba wliczyc też różne błędy gry, które ułatwiają rozgrywkę.
Diablo 2 jest rozbudowane w 5 aktów i w każdym mieście gra świetna muzyka! :) hehe

Wybrałbym Diablo 2, jest ładniejsza, nie brakuje mroku, bardziej rozbudowana, świetna muzyka w 5 aktach no i wszyscy w tę częsc grają :) A to też ma duże znaczenie.

Dodam tylko, że moje pierwsze Diablo to D2 LoD.

ocenił(a) grę na 9
astral_ghoust

Dwójka lepsza i to zdecydowanie (większy świat, słowa runiczne, baalruny, więcej przedmiotów, postaci, umiejętności, najemnicy, graficznie lepsza itd.).

Jedynka ostro wygrywa z dwójką jedynie swoim klimatem i muzyką.

użytkownik usunięty
astral_ghoust

Dwójka jest lepsza ponieważ jest większy otwarty świat większe wyzwanie np czyszcząc sanktuarium chaosu by zmierzyć się z diablo . I jest bardziej brutalna i mroczny klimat

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones