PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=611291}

Disciples II: Mroczne proroctwo

Disciples II: Dark Prophecy
8,2 1 977
ocen
8,2 10 1 1977
Disciples II: Mroczne proroctwo
powrót do forum gry Disciples II: Mroczne proroctwo

Bez zbędnych pierdół, zawsze mnie ciekawiło czy są tu tacy starzy wyjadacze którzy przeszli grę multum razy i chcieliby o czymś się podzielić. Nawet jeśli czytasz ten post 10 lat po jego napisaniu, co jest całkiem możliwe w przypadku skandalicznie małej popularności tego tytułu, to nic - chętnie posłucham o tej grze nawet w grobie.

Co do tematu: osobiście najbardziej lubię górskie klany, odkąd odkryłem, że pustelnik(ten który zadaje obszarowo 55dmg), potrzebuje ledwo 1000 xp i co awans dostaje 6dmg i 25hp to śmigam na każdej mapie dowódcą + 5 pustelnikami, których da się na mapce wylevelować z 20 razy. Po kilku awansach mają z 500hp i zadają obszarowo około 100dmg. Jeśli któryś jest ranny to wrzucam go na tył i nawet nie leczę, bo lada chwila awans i pełne HP. W dodatku pustelnicy obniżają inicjatywę przeciwników, więc o ile w 1 turze trochę oberwą, to w 2 bedą mieć pierszeństwo nawet nad najszybszymi jednostkami(jeśli w ogóle ktokolwiek przeżyje ^^)
Jedyna wada tego ustawienia to walki w stolicach - da się, ale bez syna Ymira jest to 'pain in the ass'.

ocenił(a) grę na 9
AsfaltZ

Fajnie, że ktoś założył taki temat na forum tej gry. Też lubię Górskie Klany, ale stosuję nieco inną taktykę mianowicie mam jednostkę każdego rodzaju (Syn Yrmira, Strażnik Run, Strażnik kuźni, Arcydruidka i Bohater Mag), co czasami dawało wręcz zabójczą skuteczność, ale jak dla mnie najlepszą rasą i tak będą Hordy Nieumarłych.
Ps. Mam nadzieję, że jeszcze żyjesz i nie czytasz tego w grobie ;).

ocenił(a) grę na 10
telcontar_2929

Hordy też uwielbiam. Ostatnio gdy grałem eksperymentowałem z jednostkami. Zawsze mnie najbardziej bolało to, że trzeba wybierać między wampirami i liszami (obie jednostki świetne), a jeszcze w tym samym drzewku rewelacyjna 'śmierć' (125hp, 100dmg+20 od trucizny), która potrzebowała TYLKO 900XP do awansu! Po kilku awansach masakra.

A co do górskich klanów to uważam, że strażnik run i król krasnoludów były dość słabymi jednostkami w porównaniu do tych z imperium czy do widmowego wojownika, więc tych akurat omijałem. Ba, nawet częściej miałem 2 synów Ymira w armii. W ogóle moja taktyka z małoróżnorodnymi jednostkami wzięła się z tego, że na najtrudniejszym poziomie jest mniej złota na start i walki są trudniejsze(jednostki szybciej awansują), więc nie uśmiechało mi się budować dla każdego + leczenie, stawianie różdżek.

Za to najmniej zawsze lubiłem Legiony - szczególnie, gdy próbowałem nimi atakować stolice.

ocenił(a) grę na 9
AsfaltZ

Udało mi się podbić stolicę każdą rasą, nawet Legionami. Wystarczyło zainwestować w Sukkuby i Zębiczarty i voila.

telcontar_2929

Górskie klany Pany, moja ulubiona rasa. Mimo że jednostki mają mało inicjatywy nadrabiają to swoją zajebistością. Zgodzę się z tym, że legionami bardzo ciężko podbić stolice

ocenił(a) grę na 8
AsfaltZ

Zależy do jakiej gry, na multi to najlepsze jak dla mnie są Hordy, z silnym nastawieniem na zmory. Są szybsze od Śmierci, a do tego redukują poziom jednostek, co pozwala szybko cofnąć przeciwnika do jednostek 1 lub 2 poziomu. Łatwo je sie też rozwija. mój ulubiony układ. Rycerz śmierci, widmowy wojownik, 3 zmory oraz odcień.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones