PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=617463}
7,7 107  ocen
7,7 10 1 107
Eye of the Beholder
powrót do forum gry Eye of the Beholder

Na kolana!

ocenił(a) grę na 10

Genialna pod każdym względem. Chodziła na 286 !!!

Frankenchrist

Sciagnalem wlasnie dosboxa na komorke, bedzie grane ;)

użytkownik usunięty
Frankenchrist

A ja zacinałem na Amidze 500 1MB RAM.

Frankenchrist

A nawet na XT i CGA udało mi się ją uruchomić i grać

Frankenchrist

Świetna, kultowa gra, dwójka jeszcze lepsza, trójkę zaorać.

ocenił(a) grę na 9
Frankenchrist

Trylogia Eye of The Beholder oraz Ishar to gry jak najbardziej udane.
A dzięki GOG bez problemu możemy w nie grać nawet na Win 10 bez problemów.

Jedno jest pewne. Gry z serii ishar czy Eye of The Beholder są znacznie krótsze od Betrayal at Krondor czy Might & Magic VI i VII.

Polecam fanom klasycznych gier rpg przejście całej serii Ultima, Wizardry (zwłaszcza 8 cz.) Might & Magic (zwłaszcza 6 i 7 cz.),
trylogii Ishar, Eye of The Beholder, Lands of Lore, Betrayal at Krondor.

Lubię te wszystkie gry, bo kocham starsze rpg i przygodówki point and click z lat 1985-2005.

Mój Top 10 rpg to:
Fallout 2 1998 z lepszymi rozdziałkami
Star Wars: Knights of the Old Republic 2003 + mody graficzne + PL
Vampire: The Masquerade - Bloodlines 2004 + VTMB Unofficial Patch PL
Baldur's Gate II 2000 + Tron Baala
Planescape Torment 1999
Neverwinter Nights 2 2006 + Maska zdrajcy
System Shock 2 1999 + paczka modów graficznych + PL
Deus Ex 2000 + mod graficzny Revision + PL
TES - Morrowind 2002 + dodatki + mody graficzne
Gothic 2 Noc kruka 2003 + mod Returning 2.0 + dx11 + PL.

Kolejność dowolna. Jakoś do nich mam największą słabość jako rpg. choć zaczynałem od
starszych rpg z lat 80' i pierwszej połowy lat 90'

Ale do drugiej dziesiątki rpg pewnie wbiłbym już Might & Magic VI z 1998 + spolszczenie + tekstury HD
Might & Magic 7 i 8 od razu miały oficjalne spolszczenie napisy PL+dubbing PL, a 6 część po latach dostała spolszczenie od fanów.

Generalnie prawie wszystkie rpg wywodzą się z 3 serii Ultima, Wizardry, Might & magic, które znane są już z lat 80'.

Później było trudno o rewolucje, ale i tak kilka późniejszych rpg było czymś nowym np:
Fallout 1997, Baldur's Gate 1998, System Shock 2 1999, Deus Ex 2000, a nawet co ciekawe
Gothic 2001 i Vampire: The Masquerade - Bloodlines 2004.

Gothic 1 z 2001 roku miał prawdziwie żyjący świat jak w żadnym rpg wcześniej wydanym, gdzie każda postać miała cykl dnia.
A do tego reagowała na nasze czyny np: wejście nieproszonym na teren domu czy próbę kradzieży itd.
Do tego kwestie mówione nie tylko były nagrane dla rozmów z nami, ale też NPC mieli dialogi między sobą.
Bardzo długo zajęło konkurencji wdrożenie tych elementów do swoich gier.
Bethesda przy Oblivion z 2006 miała to nadal niedopracowane, a dopiero w 2011 roku przy Skyrim udało się im powiedzmy zrobić to na miarę Gothic 1 i 2, ale i tak imitacja żyjącego świata była tam słabsza. CD Project znów przyznał się, że tworząc trylogię Wiedźmin kopiował z Gothic 1 i 2, ale dopiero przy Wiedźmin 3 z 2015 roku udało się im osiągnąć porównywalnie dobrą imitację żyjącego świata. Choć taki Novigrad jest strasznie mało wykorzystany, bo 95% postaci tam tylko jest, a nie idzie z nimi pogadać i wejść w interakcję czy dostać questa. Trochę słabo, gdy porównamy do starego obozu z Gothic 1 czy miasta Khorinis z G2NK,
gdzie większość postaci ma coś do powiedzenia. A co dopiero, gdy dogramy olbrzymiego moda Returning 2.0 do G2NK,
gdzie w samym mieście Khorinis mamy wtedy dużo ponad 150 zadań. W Novigrad w Wiedźmin 3 niby tak wielkie miasto,
a zadań może z 20-25.