PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=759995}
7,6 335
ocen
7,6 10 1 335
Fallout 4: Far Harbor
powrót do forum gry Fallout 4: Far Harbor

Fallout 4.5

ocenił(a) grę na 8

Nowa lokacja, nowe przedmioty, nowe questy, nawet podejmujemy kilka wyborów które mają wpływ na zakończenie dlc. I to takich, że byłbym skłonny przejść je jeszcze raz, żeby sprawdzić co się stanie.
Inna sprawa że na końcu zamiast "woooow" i opadu szczęki, jest raczej "acha, to już koniec, czy coś mam jeszcze zrobić?".
Standardowo jeden quest się zbugował, i trzeba było korzystać z konsoli, innym razem ekran się wyciemnił, i nie chciał się z powrotem rozjaśnić (tip: podpłyń do Marynarza korzystając ze znacznika na radarze, i namierz go vatsem, wszystko wróci do normy), wyspiarskie znajdźki nie są "przyspawane" do stołów jak gazetki z podstawki- gdyby przyszło ci do głowy rzucać granatami będziesz miał problem ze znaleźieniem, chyba najlepiej wyglądający ciuch do założenia pod pancerz nie ma opcji ulepszania, a po powrocie do Wspólnoty z nowym sprzętem nie będzie tam dla ciebie godnych przeciwników.
Podsumowując, dodatek jak najbardziej ok, jednak gdybym nie miał season passa, na pewno nie wydałbym na niego 25 euro.

ocenił(a) grę na 8
Szymon1807

całkiem niezły dodatek, nawet wcześniej zainstalowane mody działają.
Miałem tylko nadzieję, że wraz z dużym DLC naprawią parę żle działających spraw w systemie osad.

ocenił(a) grę na 8
mih_2012

Co źle działa w systemie osad? Może ty coś nie tak omodowałeś.
Ja zmieniłbym tylko system przypisywania zaopatrzycieli, żeby nie trzeba było ich łapać w osadzie w celu odwołania z funkcji.

I osadniczki z DLC są strasznie szpetne.

ocenił(a) grę na 8
Szymon1807

W sumie nic o co bym darł szaty, niemniej dwa aspekty pozostały irytujące.
- niemożliwe podniesienie zadowolenia osad do 100, nawet jeżeli spełniam wszystkie wymagania, stoiska kupieckie.
- sami kupcy najwyraźniej też dzielą między sobą swój inwentarz. W praktyce wygląda to tak, że jeżeli sprzedajesz swoje rzeczy kupcowi bronią w osadzie A tak , że pozostanie mu 0 kapsli na koncie, to w osadzie B, kupiec bronią na samym starcie będzie miał 0 kapsli, tak że nie będzie wyboru jak usiąść na ławce i przeczekać do nastepnego dnia, żeby jego inwentarz się odnowił.

ocenił(a) grę na 8
mih_2012

Jedynym sposobem na 100 zadowolenia jaki znam, to jeden koleś rolnik, i 5 najlepszych lekarzy. Masz 6 osób w osadzie, produkujesz 6 jedzenia, wypełniasz pasek zapełnienia żeby był żółty, i musisz tam siedzieć jak cioł parę dni żeby się uszczęśliwili. Jeszcze jak sięwypuści koty z klatek to zwiększają zadowolenie, ale nie wiem jak bardzo. Zresztą jedynym co wynika z tego zadowolenia, to chyba "zwiększona produkcja komponentów". Te komponenty z tego co zauważyłem to tylko płody rolne, oczywiście oprócz owoców ora, bo te są zżerane zaraz po zebraniu. Dzięki temu mam po kilka tysięcy mutowoców, marchewek i kukurydz, i 0 ora, taką zbilansowaną dietę mają osadnicy.
Przy okazji- można zdemontować mod z wyrzutni kul do kręgli, i zamontować go na grubasie z podwójnym strzałem- powstaje fabryka zmodyfikowanych kul do kręgli, każda ma wagę 0 i kosztuje 8 kapsli, wystrzeliwujesz jedną, podnosisz dwie.

Jesteś oficjalnie pierwszym człowiekiem w Polsce, który nie mówi mi że Fallout 4 to chłam.

ocenił(a) grę na 8
Szymon1807

i po osiągnięciu 100, wartość pozostaje, czy spada po jakimś czasie i trzeba to powtarzać?

ocenił(a) grę na 8
mih_2012

Wartość zaczyna spadać jak długo cię nie ma w osadzie. Jak jest więcej niż tych 6 ludzi, to każdy musi mieć jakąś pracę, jak jest bezrobocie, to też spada.
W moich settelmentach mam ok 70-85 zadowolenia cały czas, jak chce więcej niż 85 to trzeba kombinować.
Machlojki z 5 chirurgami i rolnikiem robiłem na wczesnej wersji gry żeby wbić "serce ludu", potem jakoś nie przywiązywałem wagi do zadowolenia, a z tego co pamiętam w którymś patchu coś pozmieniali z tym.
Jeszcze zostaje nieprzetestowana kwestia zadowolenia generowanego przez koty, jedyne co wiem, to że jak wypuścisz takiego z klatki, to ma na sobie "nieprzypisano", i "generuje" uśmiechnięta buźka.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones